32 - szybko i wyraziscie

morpheus1982

New member
Witam

Temat stary często poruszany na forum - jaki 32 do sportu ?... muszę przyznać, iż wiele już było zapytań ale tyle samo też było odpowiedzi.

Założenia:
32 cale
cena: do 3000zł (no chyba że plebiscyt wygra sharp 32rd2e)
sygnał: 90% (cyfrowy polsat) + 10% (euro 2008 :wink:)

Jeżeli ktoś by był taki miły odpisać mi to prosiłbym także o argumenty za danym typem tv lcd, nie będę wymieniał kandydatów typu Samsung 32m87bd, panas lx70, sony 32d3000 czy innych.

Proszę tylko o nakierowanie mnie na odpowiedni typ lcd lub tok myślenia - bo czy na pewno 100 hz jest tak ważne jeśli chodzi o szybkie akcje na lcd.

Pozdrawiam i z góry dzięki
 

forzainter1g

New member
Odp

Wiesz co juz tyyyyyyyyyyle tych tematow bylo ze nie wiem
Ale dla mnie bierz Sony d3000 -zalety glowne panel 10 bit Bravia Motionflow i wogole bardzo dobry telewizor.
Odrzuc Samsunga najgorszy z calej przez ceibie podanej stawki.
Sharp 32rd2e
Panas lx70
Sony 32d3000.
JVC LT-32P80BU
Zastanawiaj sie tylko nad tymi modelami reszta odstaje od stawki.
Zobacz porownaj wybierz idealny dla siebie.
Ale jak mowilem dla mnie zwyciezca jest Sony d3000
Sa juz nowe modele Panasonica wiec lepiej odzruc lx70 tylko pomysl nad TX-32LZD85
 
Ostatnia edycja:

morpheus1982

New member
Dzięki za odpowiedź

Muszę przyznać, że nigdy nie brałem pod uwagę JVC a z tego co widzę to w wielu tematach występuje jako faworyt - może najwyższy czas zainteresować się także tą firmą

Pozdrawiam
 

siwy25

New member
morpheus1982 - zgadzam się z opinią kolegi forzainrer1g wybieraj z tych modeli podanych przez niego, też miałem ten problem z wyborem lcd aż się wkurzyłem prezentacje zamówiłem i po której został JVC P80 i jest OK!
Pozdr.
 

morpheus1982

New member
siwy25 - JVC 32P80BU ma czas reakcji na poziomie 8,5 ms !!! czy aby na pewno nie będzie to przeszkadzać podczas oglądania meczów - trawa plama i piłka ze skrzydłami ?
 

siwy25

New member
morpheus1982- przed zakupem lcd 3 miesiące!(przynajmniej o 2,5 mies. za długo!!!) czytałem na forum opinie użytkowników na temat smużenia które najlepiej można zauważyć szczególnie podczas oglądania futbolu,tenisa,siatkówki itp. bo w jednych modelach występuje a w innych nie.Wybrałem trzy modele:JVC P80,Sharp RD2 i Sony D3000 choć i co do tych modeli opinie(co do tego smużenia) były nierzadko sprzeczne! dlatego wnerwiło mnie to ,,przebieranie'' i czytanie bo miałem co raz większy mętlik w głowie, zadzwoniłem do KIKIEGO i zamówiłem prezentacje a przy okazji dużo się dowiedziałem min.że niema sensu ,,przesiadać''się z 29''(taki ctv miałem)na 32'' bo ten wyda sie prawie taki sam albo i mniejszy i rzeczywiście tak wyglądało jak na prezentacji postawiliśmy obok siebie mojego 29''Philipsa i 32'' Sharpa RD2! tak więc został do wyboru JVC 37 P80 i Toshiba 40''XF350(Sony D3000 na prezent.nie miałem bo 32'' jak się umnie okazało to naprawdę było za mało!)oglądamy z odleg.3-4 m. ale może u Ciebie odległ. jest mniejsza to byłby ok! Wybraliśmy jednogłośnie jak już pisałem JVC!
Chciałbym jeszcze dodać że testując wszyskkie trzy modele nie zauwarzyliśmy żadnych ,,komet'' czy ogonów lub coś podobnego,tak się złożyło że na Eurosporcie był mecz z Pucharu Afryki,mało tego miąłem nagrane na dvd tenis i mecz rozgrywek pucharu UEFA żadnego smużenia!
Sygnał z ,,dachówki'' mam b.dobry z c+ też. LCD jest po kalibracji.
Jeszcze co do jak napisałeś ,,trawa plama''też się zdarza ale to już zależy od przekazu.
Jak masz jeszcze jakieś pytania a mógłbym pomóc pisz nawet na pw.
Pozdr.
 

morpheus1982

New member
jak widze i czytam to sie dziwie, ale to już chyba głębsza sprawa dlaczego tv z lepszymi parametrami zachowują się gorzej - pomyślę nad tym JVC a sygnał co do meczy to będzie Euro 2008 HD, więc nie powinno być problemu - a jak sie mylicie w opiniach to was znajdę na forum i brzydkiego posta wam napiszę (;) żarcik) dzięki za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale przecież nie musisz się zdawać na kogoś. Poproś o prezentacje w domu.
Nie będziesz miał żadnych wątpliwości że wybór jest extra.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360

Na pierwszy rzut idzie owa legendarna płynność JVC . Co nam daje 100 HZ i clear motion drive.
161ea4f7fe43a808med.jpg
 
Do góry