32 - szybko czy wyraziscie ?

Status
Zamknięty.

morpheus1982

New member
Witam

Temat stary często poruszany na forum - jaki 32 do sportu ?... muszę przyznać, iż wiele już było zapytań ale tyle samo też było odpowiedzi.

Założenia:
32 cale
cena: do 3000zł
sygnał: 90% (cyfrowy polsat) + 10% (euro 2008 ;-))

Jeżeli ktoś by był taki miły odpisać mi to prosiłbym także o argumenty za danym typem tv lcd, nie będę wymieniał kandydatów typu Samsung 32m87bd, panas lx70, sony 32d3000 czy innych.

Proszę tylko o nakierowanie mnie na odpowiedni typ lcd lub tok myślenia - bo czy na pewno 100 hz jest tak ważne jeśli chodzi o szybkie akcje na lcd.

Pozdrawiam i z góry dzięki
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
morpheus1982 napisał:
Witam

Temat stary często poruszany na forum - jaki 32 do sportu ?... muszę przyznać, iż wiele już było zapytań ale tyle samo też było odpowiedzi.

Założenia:
32 cale
cena: do 3000zł
sygnał: 90% (cyfrowy polsat) + 10% (euro 2008 ;-))

Jeżeli ktoś by był taki miły odpisać mi to prosiłbym także o argumenty za danym typem tv lcd, nie będę wymieniał kandydatów typu Samsung 32m87bd, panas lx70, sony 32d3000 czy innych.

Proszę tylko o nakierowanie mnie na odpowiedni typ lcd lub tok myślenia - bo czy na pewno 100 hz jest tak ważne jeśli chodzi o szybkie akcje na lcd.

Pozdrawiam i z góry dzięki

Tak 100 Hz jest bardzo ważne jeśli chodzi o szybkie akcje, ponieważ eliminuje smużenie. Rozważ też możliwość zakupu najnowszego Panasa 32 LZD85 z układem 100 Hz i matrycą full HD w cenie ok. 3 700 zł
 

morpheus1982

New member
...

Rafcio dzieki za odpowiedź a co myślisz na temat sharpa 32rd2, panasa lx700 z tego co wiem też mają 100Hz

... i byłbym zapomniał... słyszałem opinie że telewizory Full HD mają problemy z interpolacją sygnału SD i bardzo to nie ładnie wygląda na ekranie - czy to prawda ?
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
morpheus1982 napisał:
Rafcio dzieki za odpowiedź a co myślisz na temat sharpa 32rd2, panasa lx700 z tego co wiem też mają 100Hz

... i byłbym zapomniał... słyszałem opinie że telewizory Full HD mają problemy z interpolacją sygnału SD i bardzo to nie ładnie wygląda na ekranie - czy to prawda ?

Wszystko zależy od danego modelu FullHD. Do sygnału SD nie zaciekawie wyglądają TV FullHD pozbawione układu 100Hz a im słabszy sygnał antenowy tym większe opóznienie co owocuje widocznym smużeniem, szczególnie przy szybkich obrazach np. transmisja meczu piłki nożnej. Dla mnie osobiście kupowanie TV Full HD bez układu 100Hz jest bez sensu (ze względu na płynność obrazu na słabym sygnale sd a w zasadzie jej brak). Jeśli miałbym wybierać między TV z matrycą HD Ready i układem 100 hz a TV z matrycą Full HD ale bez układu 100 Hz to wówczas zdecydowanie wybrałbym TV HD Ready z układem 100Hz. Wspomniany przeze mnie nowy Panas 32 LZD85 jest Full HD i ma uklad 100Hz co daje pełnię zadowolenia, zwłaszcza gdy kupuje się TV z myślą, że będzie on służył lata.
Pewną alternywą jest też inny nowy model Panasa 32 LX85 będący następcą modeli 32 LX700 oraz LX70. Podobnie jak poprzednicy posiada on matrycę HD Ready i uklad 100 Hz i jest kilkasest zł tańszy od modelu 32 LZD85.
Jeśli chodzi o wymienione przez Ciebie TV czyli: Sharp 32rd2, panas lx700 to są to bardzo dobre TV HD Ready z układem 100 hz. Do tego grona należy zaliczyć też JVC P80 oraz Panasa LX70P będącego nieco odchudzoną wersją LX700 (słabszy układ dżwiękowy, brak cyfrowego wyjścia audio, 1 złącze HDMI mniej, brak czytnika kart sd) dostępny juz w cenie ok. 2700-2800 zł.

Pozdrawiam:)
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprzęt Wszystko związane z HDTV oprócz wszelkiego rodzaju wyświetlaczy. Za umieszczanie wątków o LCD, plasmach itp, z miejsca będą bany! Odpowiednie działy znajdują się w kat. VIDEO!
 
Status
Zamknięty.
Do góry