32 " Sharp BV 9 czy JVC LT-32X70

THOMAS_PL

New member
Witam !
- tak sie zastanawiam czy wybrać Sharpa BV 9 czy JVC LT-32X70
- służyc mi będzie do ogladania TV cyfra ,dvd
- jest bardzo duzo pozytywnych opini na Sharpa ale czy warto wziać pod uwagę JVC ???
 

Jacek68

New member
Dużo zależy od tego czego oczekujesz. Miałem możliwość obejżeć te 2 telewizory w ramach prezentacji. Sharp to nieco przyciężkawa czarna obudowa na nieruchomej stopie. Osobiście uważam, że pod tym wzgledem lepiej prezentuje sie JVC i ma mozliwość obracanie się ;). Ponadto znacznie lepszy dżwięk z głośników, większe możliwości ustawień, oraz PIP (z tym, że raczej do wykorzystania przy odbiorze z kablówki).
Przy bezpośrednim porównaniu sygnału z Cyfry to jednak w Sharpie obraz był bardziej soczysty, naturalny, z lepszą czernią. Dlatego zdecydowałem się na Sharpa.
Tu jednak jedna uwaga w Sharpie był wtedy włączony tryb truD, który przy dłuższym ogladaniu mnie denerwuje (w filmach wrażenie nienaturalnego "wyostrzenia" postaci, pierwszego planu) - coś jak starsze widowiska w sztucznej scenografii (mam nadzieje, że to co napisałem jest w miarę zrozumiałe). Obecnie wyłączyłem ten tryb i jestem zadowolony. Nie jestem jednak pewny czy po wyłaczeniu tego trybu różnica w obrazie na korzyść sharpa była by już tak duża. Dlatego polecem prezentację (i porównanie JVC z Sharpem z włączonym oraz z wyłączonym truD), te dodatkowe 200zł (za prezentację) przy zakupie na kilka lat warto zainwestować. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
mam podobną ocenę . Z tych dwóch JVC jest wyżej notowany , ma wieksze mozliwości i lepszy obraz. Ale należy ddać ,ze jest w innej klasie cenowej . W Niemczech otrzymał 7 nagród.
Ale jak zawsze najlepszą forma jest prezentacja we własnym domu.
Do tego grona dodałbym 32" Loewe Xelosa.
pozdrawiam
 

THOMAS_PL

New member
witam !
ile osób na tym forum tyle opini...
moje wrazenia mam 32"
- jesli ktos się obawia o czerń to jest ok -bdb
- dzwiek nieporownywalnie lepszy niż w sharpie
- 2 x hdmi
- używam tunka sat cyfra jest idealnie
- dvd - bdb+
- kompa nie podłaczałem...
no nie wiem co pisac bo tylko chwalę i chwalę...
jesli kogos interesuja szczegóły to proszę pytac-
ODPOWIEM w miarę mozliwosci
 

jurecki

New member
może szczegół dotyczący funkcji pip/pap...
w innym wątku kolega, który ma wersję 26" dał mi już parę wyjaśnień,
ale gdybyś mógł potwierdzić już odnośnie konkretnego modelu, który też mam zamiar kupić:
jakie gniazda obsługuje PAP w trybie obrazu głównego i podrzędnego?
szkoda, że nie podłączałeś komputera po d-sub - jak miałbyś chwilę czasu także byłbym wdzięczny za opinię
a - i jeszcze jedno, coś dziwnego jest z wersjami LT-32X70BU i LT-32X70SU -róznica w cenie ok 1000 zł
(którą masz wersję i jeśli możesz - czy kupowałeś w którymś ze sklepów internetowcy?
 

jurecki

New member
dzięki za zainteresowanie...
ale to nie jest tak do końca :) sprawdziłem na stronie jvc i istotnie różnica jest tylko w kolorach, ale zobacz niżej:
http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/793/manufacturers_id/64
http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/794/manufacturers_id/64
Ty jesteś w o tyle dobrej sytuacji, że tv masz już na półce, a ja utwierdzam się w dokonanym wyborze (sam wiesz jak to jest przed zakupem)
dzięki za linka - jest b. atrakcyjny!!! i być może skorzystam, bo rozumiem, że Twoje doświadczenia ze sklepem sa pozytywne
byłbym też wdzięczny za info o PAP
 

wozim

New member
W każdym dobrym LCD czerń jest na 3+/4- i nie więcej - z tej technologii nie da się wycisnąć więcej. Dla mnie jest akceptowalna, dla ortodoksów będzie nie do przyjęcia. Na tym polu jednak nadal panują plazmy i kineskopowce.
 
Do góry