32" LG, Sony i Panasonic - który wybrać?

Danah

New member
Witam.
Zamierzam na przestrzeni najbliższego miesiąca zakupić TV 32 cale. Patrząc na wielkość oczywiście LCD. Oglądam TV z 2,5-3m a meble nie pozwalają mi na większy rozmiar "głównego sprzętu elektronicznego w domu" :)
Sygnał TV mam z satelity, dokladnie dekoder HD w "n". Dodatkowo pod TV podpięta będzie konsola PS3. Ale niestety mam dylemat... który TV wybrać. Waham się pomiędzy trzema:
LG 32 LD 550
Panasonic TX-L32s20
Sony KDL-32ex500

LG i Panasonic kuszą ceną i to bardzo. Sony kusi mnie jako marka ale nie wiem czy opłaca się dorzucać kilkaset złotych za napis Sony, czy też może oferuje to coś więcej. O LG mam dobre zdanie bo dużo sprzetu tej firmy mam w domu i spisuje się świetnie. Panasonic też wg mnie dobra marka choć nigdzie nie mogę dopatrzeć się jakichś testów dla LCD tej firmy. Z tego co sam zauważyłem w sklepach, TV "świecą" podobnie. Panasonic może ma zbyt ciepłą i delikatnie zażółconą biel ale ogólnie ok. LG ma mocne kolory, a Sony jest jakby pośrednio. Nie chcę żadnych bajerów w TV typu internet, sieć domowa czy coś pochodnego, od tego mam komputer i PS3. Tylko tutaj pojawia się też dylemat... czy potrzebuję tego Full HD i 100Hz skoro TV nie nadaje sygnału Full HD a gry na konsoli już też coraz częściej są w 720p i z tego co wyczytałem wszelakie polepszacze obrazu do grania na konsoli są wyłączane żeby zmniejszyć input lag.

Pomóżcie! :(
Może się okaże że wystarczy TV o niższej rozdzielczości a co za tym idzie i o niższej cenie co uszczęśliwiłoby mój portfel. Chciałbym przeznaczyć max 2000 zł, choć nie ukrywam że szukam oszczędności w tym zakupie.
 

K.A.J.

New member
Z jednej strony do konsoli nie potrzebne będzie 100Hz i tym podobne "dopalacze". Ale jeśli ogladasz sporo filmów czy TV to będa niezbędne jak na polskie realia sygnałowe. Zastanów się jeszcze nad modelem XV733 od Toshiby. W sklepie w ktorym pracuje nie mamy telewizorów tej marki ale z tego co wiem świecą ładnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rozumiem że skoro obraz z satelity to również będziesz oglądał programy TV.
Zostań przy skalowaniu i płynności oraz dobrej ( szybkiej ) współpracy z grami.
Panasonic z wymienionych najlepiej sobie z tym poradzi.
 

Danah

New member
Czytałem że Panasonic średnio radzi sobie z czernią. A dzisiaj w sklepie nie dla idiotów mówili mi że lepiej kupić model sprzed roku czy sprzed dwóch lat od panasa. Choć jak prosiłem o włączenie sonego to sprzedawca średnio potrafił więc nie wiem czy wierzyć w jego kompetencje czy uznać że chciał mi wepchnąć starszy model.

A co do wspomnianej Toshiby, w MM mówili że Toshiby są do... no niezbyt dobre wg nich są. Już sam nie wiem co myśleć :/
 

RAISER

New member
Czytałem że Panasonic średnio radzi sobie z czernią. A dzisiaj w sklepie nie dla idiotów mówili mi że lepiej kupić model sprzed roku czy sprzed dwóch lat od panasa. Choć jak prosiłem o włączenie sonego to sprzedawca średnio potrafił więc nie wiem czy wierzyć w jego kompetencje czy uznać że chciał mi wepchnąć starszy model.

A co do wspomnianej Toshiby, w MM mówili że Toshiby są do... no niezbyt dobre wg nich są. Już sam nie wiem co myśleć :/

Jeśli chodzi o te Panasy to panowie z MM mówili zapewne o tanich plazmach tego producenta i tu mieli akurat rację bo np. zeszłoroczny model X10 miał powłokę antyrefleksyjną i lepszą czerń w odróżnieniu od modelu tegorocznego czyli X20. Ale tak w ogóle to nawet nie bierz pod uwagę tego co ci opowiadają sprzedawcy, dobrze ci radzę...
Co do twoich typów: o LG i Sony raczej zapomnij. LG ma tragiczne odświeżanie 100Hz i bardzo kiepską czerń. Sony natomiast jest stosunkowo drogie, ma duży input lag i do tego posiada powolną matrycę PVA (największe smużenie spośród wszystkich typów matryc). Za to wymienione już wcześniej Toshiba XV733 oraz Panasonic S20 są doskonałym wyborem pod gry wideo lecz bynajmniej nie tylko pod gry. Także przy oglądaniu filmów oraz dynamicznych sportów spiszą się znakomicie. Obydwa TV mają bardzo dobre odświeżanie 100Hz nie tak jak w LG, obydwa TV są na szybkich matrycach IPS i obydwa TV mają niski input lag.
Co do tego konkretnego modelu Panasonica to jest on chwalony w wielu testach za bardzo dobrą czerń jak na TV na matrycy IPS, telewizory LG są pod tym względem znacznie gorsze. Jego input lag wynosi tylko 35 milisekund co jest bardzo dobrym wynikiem. Generalnie sprawa jest bardzo prosta, jeśli już kupować TV na matrycy IPS to liczą się tylko Toshiba lub Panasonic, LG są akurat najgorsze z tej wielkiej trójcy, z powodów które wymieniłem powyżej...
Uff rozpisałem się :) Podsumowując to wszystko co napisałem, zarówno Toshiba 32XV733 jak i Panasonic 32S20 to bardzo dobry wybór dla ciebie i bankowo będziesz zadowolony z tych TV, to pewne.
 
Ostatnia edycja:

Danah

New member
No to teraz mam dylemat między Panasoniciem a wspomnianej wyżej Toshibie. Obydwa modele nie mają za wiele opinii choć już raz się sparzyłem na tych "internetowych znawcach z porównywarek cen" ;/
Panasonic mnie nieco odstrasza tą żółtawą bielą, choć może po chwili zabawy w meny biel będzie jak z reklamy vizira?
A Toshiba ponoć awarynja... ale laptopa mam od Toshiby i spisuje się świetnie więc do marki jestem jakoś tak. przekonany.
 

Picuszek

New member
O awaryjności Toshib to pewnie też ci nadzwyczaj mili sprzedawcy z MM tobie naopowiadali ? LOL :)
A co do tej niby żółtawej bieli Panasonica... bawiłeś się ustawieniami tego TV czy tylko oglądałeś tak jak było to ustawione w sklepie ?
Jeśli to drugie to jest to zapewne wina złych ustawień obrazu a nie samego TV.
Bo nie pamiętam aby w recenzji tego modelu wspominali cokolwiek o jakiejś żółtawej bieli...
 
Ostatnia edycja:
Do góry