32" LG 32LX1, 32LX2 czy moze Samsung LE-32R51B?

mi5

New member
Witam! Zastanawiam sie nad zakupem TV LCD w/w marek. To co udalo mi sie dowiedziec na tym forum to sa jedne z czesciej wybieranych marek. Czy ktos moze mi pomoc w wyborze? TV bedzie wykorzystywany w wiekszej mierze do ogladani TV kablowej. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
lepsze wrażenie jakości - robi jednak Samsung . Większa ostrość .
LG - ma super wyposażenie i dobrą płynność.
Samsung lepszą czerń.
Samsung i LG extra współpracują z kompem.
pozdrawiam
Krzysztof
 

woytek

New member
Na razie złe wieści

witam.zakupiłem własnie LG 32 LX1R.Głównie uzywam go do oglądania kablówki,nie mam zadnych zastrzeżeń jestem zadowolony.Niestety przed zakupem chciałem sie tu cos dowiedziec na jego temat ale albo źle szukałem albo trafiałem tylko na rozważania naukowców a nie zwykłych uzytkowników.3/4 tekstu jest niezrozumiałe dla zwykłego oglądacza.Dlatego wziałem sobie tv na weekend żeby przetestować na moim sygnale i jestem zadowolony.wygląd ma cycus glancuś :D
 

SwMikołaj

New member
Re: H/K + B&W?

Woytek napisz cos o tym LCD LG LX1R.
Np. jakie masz wrazenia z odbioru, czy mozna sie dopatrzyc smuzenia, kat widzenia w praktyce itd.

pozdrawiam.
 

karaznie

New member
Miałem podobny wybór. W zasadzie zdecydowałem się na Samsunga... aż tu nagle jakiś czas temu, bah - LG wprowadziło nowe LX1 i LX2. Dość długo przyglądałem się gdzie mogłem tym modelom. Osobiście nie widzę w jakości obrazu żadnej różnicy między LG a wymienionymi tu modelami Samsunga. Subiektywnie jakoś mi odpowiadają telewizory LG, moim, subiektywnym zdaniem (i mojej żony) jakoś lepiej wypadały niż nawet chwalone tu Sharpy czy JVC z podobnej półki. Bardziej, mnie osobiście, odpowiadają chyba LCD Panasonic - ale raczej te droższe :).

Reasumując, jakiś tydzień temu, po około pół roku (!) wybierania zdecydowałem się na LX2. Zacznę od jego wad:

* w trybach innych niż 16:9 włączone są *szare* pasy po bokach. Moim, i chyba innych zdaniem to najgłupsza rzecz w tych modelach
* Jednotunerowy PIP (chociaż w tym przedziale cenowym to raczej standard?)
* Faktycznie pod kątem obraz traci kolory, szczególnie czarny. Ale to wada większości LCD i z tym kątem 10st. to duża przesada :)

Zalety:

* bardzo dobra jakość obrazu (subiektywna ocena) - ale idź do sklepu i zobacz na podobnym sygnale kilka paneli a rękę dam uciąć, że zwróci Twoją uwagę żadnego smużenia, śnieżenia, zniekształceń kolorów - w końcu LG to największy producent paneli LCD
* Świetne wyposażenie. W tej cenie chyba lepszego nie znajdziesz. Brakuje jedynie DSUB ale w komplecie jest kabel DSUB/HDMI
* Świetny wygląd. Bez udziwnień. Po prosu ładny. Jest możliwość powieszenia na ścianie. Mojej żonie np. design Samsungów się kompletnie nie podobał, mnie też średnio :)
* Świetne menu

Telewizor sprawdziłem z kablówką Aster i kablówką cyfrową (też Aster). Polecam - w tej cenie nic dużo lepszego nie znajdziesz.
 

karaznie

New member
Żółta plama na tv Samsung Slim "..308"

karaznie napisał:
* w trybach innych niż 16:9 włączone są *szare* pasy po bokach. Moim, i chyba innych zdaniem to najgłupsza rzecz w tych modelach

Problem się rozwiązał :). Ten model - 32lx2r - ma dodatkowe menu serwisowe. Należy jednocześnie wcisnąć menu na pilocie i telewizorze, tak aby zwykłe menu się nie pokazało. Po około 10-ciu sekundach po prawej stronie "błyśnie" menu serwisowe, wówczas trzeba szybko puścić klawisze menu. Jeśli zrobi się to za "późno" pokaże się menu "password". Mnie się udało za drugim razem. Kiedy po prawej stronie pojawi się menu, wschodzimy w "Panel settings" i dalej "Blank color" - zmieniamy grey na black i już :). U mnie zadziałało :)))))))))). Jest tam też wiele innych ustawień m.in. backlight. Super!!!

korby
 

W0JTEK

New member
Użytkuję od ponad 10 dni 32LX2 i jakość odbioru w powiązaniu z kablówką "Aster" daje powody do nieskrywanej radości !!!
Poza tym dla tych co noszą się z zamiarem kupna tego modelu:
1) Z komputerem przez D-Sub jest bajecznie! (tu powtarzam słowa moich przedmówców);
2) Potwierdzam że jasność matrycy jest OK (nawet w słoneczny dzień);
3) Nie zgadzam się z opiniami na temat odcieni czerni (tych niebieskawo-fioletowych) przy patrzeniu pod kątem. Dopatruje się ich prawie codziennie ...i nic. Chyba mam szczęście albo... wadę wzroku :)
4) Podkreśle raz jeszcze: jakość wykonania (tzn jakość użytych plastików) oraz ruchoma noga - delikatnie dyskwalifikują Samsunga LE32R51B !
5) Na szczęście na szare "pasy" (np. przy proporcji obrazu 4:3) mamy już sposób! :twisted:
 

woytek

New member
Juz prawie miesiac uzytkuje ten telewizorek i dalej jestem zadowolony z wyboru.Smuzenia zadnego nie widze,jesli chodzi o kat ogladania to przy bardzo duzym kacie faktycznie czarne wpada w niebieskie ale nie przesadzajmy ze trzeba ogladac na wprost,poza tym nie jest to takie uciazliwe.jesli chodzi o wyeliminowanie szarych pasow po boku co faktycznie jest stresujace to probowalem tylko dwukrotnie i poki co mi sie nie udalo ale teraz bede mial czas to moze puszcze w czasie te klawisze menu:)
przy zakupie wahalem sie miedzy LP1R ,chodzilo mi głownie o 2 tunery PIP ale jak juz "emocje" opadly po zakupie to nawet ten tuner jest mi w sumie niepotrzebny.
A jesli chodzi o wyglad to dalej miodzio i nie widze nic rownie super wygladajacego.Przy tym telewizorku samsung wyglada jak...wcale nie wyglada.
Jedynie co mnie srazni to fakt ze posiadajac kino domowe LG LHT 5510TB nie moge zredukowac pilota do jednego tylko maham dwoma.Albo zle podali programowanie albo ja cienki bolek jestem.Rzuce okiem po forum moze cos znajde na ten temat.
Pozdrawiam polecajac rownoczesnie
 

korkodyl

New member
W0JTEK napisał:
4) Podkreśle raz jeszcze: jakość wykonania (tzn jakość użytych plastików) oraz ruchoma noga - delikatnie dyskwalifikują Samsunga LE32R51B !
:twisted:

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z jakoscia plastikow w R51B...
No chyba ze komus sie nie podoba ten "fortepianowy" przedni panel.
"Ruchoma noga" ?? Nie rozumiem co jest z nia nie tak
Mi ten LG tez sie podoba ale najlepiej zobaczyc oba na raz "w akcji" :)
 

piewcewka

New member
Jaka ruchoma noga??
Aż podszedłem do swojego TV i go szrapałem.
Nic sie nie buja.
Z wykonaniem też wszystko OK, a jeśli chodzi o wyglad to rzecz gustu :) Jednym sie podabo to drugim tamto.
Widać każdy chwali co ma !
 

W0JTEK

New member
PANASONIC TH-42 PE 55 czy ktos to ma?

"Ruchoma noga" tzn. że TV kręci się na nóżce :)
LG się kręci, SAMSUNG (przynajmniej ten 32R51) - nie.
Poza tym w tym Samsungu (i nie tylko w tym) nie można ustawić proporcji obrazu 14:9,
....i fajniejszego ma pilota :)
Generalnie Samsung nie jest zły (!!!). Chciałem tylko uwypuklić zalety LG - głównie te UŻYTKOWE (bo nie jestem wyrafinowanym znawcą TV LCD).
 

arturo

New member
Witajcie uzytkownicy LG !
Długo decydowałem się nad LG czy Samsung ... ale M 61 - wybrałem Samsunga - czy o wyborze lub odrzuceniu decyduje "obrotowa" noga - no chyba nie jest to najważniejszy argument przy wyborze ???
 

edrum

New member
Witam !
Zakupiłem LG 32 LP1R. Telewizor fajny. Ładne nasycenie kolorów, duży kąt widzenia, dużo opcji. Gdy patrzę przy dużym kącie na poziomie panela wszystko jest OK. Lecz gdy patrzę z tego samego kąta ale z poziomu ponad panelem, bądź poniżej panela to wtedy czerń przechodzi dość znacznie w kolor niebieski. Czy to jest naturalne dla tego panel, czy może jest coś nie tak ? Czy można to troszkę zniwelować ?
 

murdock

Banned
W0JTEK napisał:
"Ruchoma noga" tzn. że TV kręci się na nóżce :)
LG się kręci, SAMSUNG (przynajmniej ten 32R51) - nie.
Poza tym w tym Samsungu (i nie tylko w tym) nie można ustawić proporcji obrazu 14:9,
....i fajniejszego ma pilota :)
Generalnie Samsung nie jest zły (!!!). Chciałem tylko uwypuklić zalety LG - głównie te UŻYTKOWE (bo nie jestem wyrafinowanym znawcą TV LCD).
A pytałem się w sklepie internetowym Topmarket i napisali mi że LG LX1 nie jest wyposażony w podstawkę obrotową, tylko zwykłą. To jak jest w końcu?
 
Do góry