32 LF2510 podłączenie video

terra1963

New member
Witam wszystkich. Proszę o podpowiedź, dlaczego po podłączeniu DVD wejściem scart mam przebicia z kanału telewizyjnego, który był uprzednio włączony (słabo widoczne, ale jednak). Zaznaczam, że mam trochę dziwne podłączenie, tzn. z DVD jest wyjście mini jackami, a do TV scart.
Mam jeszcze jedno pytanie - mam w tej chwili sygnał z kablówki UPC anologowy - czy przejście na cyfrowy poprzez scart poprawi jakość odbioru.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.:)
 

terra1963

New member
podłączenie DVD

Dzięki za odpowiedź.
DVD to odtwarzacz kupiony w USA (Cyber Home), dlatego nie ma wyjścia scart, ma tylko AV, audio, S-video i progressive scan. Ja mam kabelek, który przy DVD ma 3 wejścia (video + 2 audio), a do TV ma scarta. Może by pomogło, gdybym kupił kabel S-video + scart ?
Pozdrawiam.
 
Niestety jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to przełożyć scart w TV z AV1 do AV2. Miałem tak kiedyś w swoim TV jednak mój kabel EURO-EURO podawał sygnał w dwie strony i wystarczyło wymienić go na taki z sygnałem tylko w jedną stronę. Jednak u Ciebie to nie jest to.
 

terra1963

New member
dzięki Aleks

Dzięki za pomoc. Kupiłem dzisiaj kabelki do podłączenia przez progressive scan i teraz jest ok. Myślałem tylko, że coś jest nie tak z moim TV.
pozdrawiam.
 
Do góry