32" jako monitor <PILNE>

salvax

New member
W piątek zakupiłem w saturnie Samsunga UE32ES6340S, podobał mi się w sklepie jego obraz i zdecydowałem się go kupić, wrazie co można przecież oddać w przeciągu tygodnia.

1st PROBLEM :

Telewizorek jest piękny, wszystko cacy jednak wyczuwam opóźnienia na myszce, nie moge powiedzieć ewidentnie, że one występują po prostu nie naturalnie się obsługuje myszke i gra w fps. Gram głównie w mmo i fps więc czas reakcji jest bardzo istostny. Oczywiscie mam ustawiony profil do gry.

Robiłem porównanie tego wyświetlacza do jakiegoś starego lcd 17" (tak liczę, że jego input lag wynosi kolo 30ms). Różnica w input lagu wynosila okolo 40-70ms czyli input lag mojego wyświetlacza wynosi miej więcej 100 ms, naprawdę sporo. Muszę dodać, że podczas porównania nie mogłem włączyć trybu gracza, nie wiem czy ze wzgledu na mniejszą rodzielczość (1280x1024 bo to max w modelu do którego porównywałem) czy ze względu na podłączenie 2 wyświetlaczy do karty graficznej.

PYTANIE DO PROBLEMU : Jakieś możliwości poprawy input lagu poza włączeniem trybu gracza może znacie ?

2nd PROBLEM : Patrzylem różne fora czytałem i czytałem jednak nadal nie znam odpowiedzi na pytanie : Jeśli miałbym wymienić tamtego Samsunga to co wybrac ?

- odległość od monitora około 1,5-2 + m
- słabo oświetlone pomieszczenie
- bardzo długi dzienny czas użytkowania
- 3d zdecydowanie nie jest konieczne, aczkolwiek miły dodatek
- 90% przeznaczenie do gier, 10% do oglądania anime
- Gry w jakie gram to np. Battlefield 3, World of Warcraft, Fifa
- Nieduże wymiary ramki wyświetlacza, ze względu na półkę umiejscowiona dość blisko przywidywanego miejsca na monitor
- przyzwoity desing, coś jak w UE32ES6340S bardzo mi się podoba

Bardzo proszę o szybką odpowiedź ze wzgledu na brak dużej ilości czasu na ewentualną wymianę towaru
 

salvax

New member
A czym poza cena i tym ze ma troche wiekszy ms rozni sie 5007 od 4007 ?

Dobra już mniej więcej różnice sprawdziłem, chciałbym jeszcze zapytać co myślicie o 32PFL5507 ? Wiecie jak on sie sprawdza w graniu (input lag) i jak sie ma jego jakość obrazu do np. jakości 4007 ? Czy warto do niego dopłacić te kilka stów, czy dla gracza będzie do znowu gwóźdź do trumny (input lag wiekszy niz w modelu 4007 i 5007)
 
Ostatnia edycja:

salvax

New member
Hmm tak na prawde to czystej tv wogole nie bedzie,

Granie : 65%
Oglanie Anime i Surfowanie w necie : 35%

Tak po przemysleniu, tak wystawilem %. Z tym ze z tego co mi sie wydaje do oglądania anime w ładnej jakości dużo naprawdę nie potrzeba.


EDIT : Czy w 5507k sa w zestawie okularki ? (niestety pewnie nie jak znam zycie),
2. Czy to 40 ms które występuje w 5507k jest w pełni wystarczalne, żeby niedało się zauważyć opóźnienia w FPSach ?

Pytam bo tak sobie mysle ze to 3d to jednak technologia przyszłościowa, a po zakupie nei bedę miał zamiaru wymieniać tv przez jakies 4-5 lat minimum pewnie. Pozatym może w niedługim czasie skuszę się na podłączenie jakies telewizji 3d do pokoju. Tym bardziej że różnica w ich cenie wynosi około 200 zl. Czyli główne pytanie czy 40ms to input lag w pełni zadowalający wymagającego gracza ?

EDIT 2 : O co chodzi z tym sprawdz w domowym zaciuszu ? Moglbys dac jakis link opisujacy ta opcje ?
 
Ostatnia edycja:

salvax

New member
Jeszcze raz zapytam : Czy 40 ms to wystarczajacy input lag dla zaawansowanego gracza ? I co co chodzi z ta opcją "Wybierz w domowym zaciszu" z sygny Kikiego.

Z gory dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak 40 ms to granica dla zaawansowanego gracza.
Teraz nie ma okularów w zestawie.

Prezentacja napisz na PW - dostaniesz info.
 
Do góry