32'' jak najtaniej.

n4p1

New member
32'' w przedziale 1500-2000PLN

Witajcie,

Jako ze wprowadzilem sie do nowego mieszkania, szukam dobrego, dopasowanego do moich potrzeb telewizora. Niestety kompletnie sie nie znam, a im wiecej czytam tym wiekszy metlik mam. Prosze Was wiec o porade.

TV bedzie stal z dala od okna w zaciemnionym miejscu, pod 6 halogenami (sufit) oswietlajacymi polowe pokoju. Telewizor chcialbym zakupic "na zas", tzn. aktualnie mam tylko antene siatkowa na balkonie (marna jakosc) i laptop, ktory podlacze od czasu do czasu. W przyszlosci telewizor bedzie robil glownie za urzadzenie do ogladania filmow (bluray,dvd) oraz centrum rozrywki - ps3. Zalezy mi na pelnym obrazie hd, fajnie jakby tez mial wejscie d-sub, tak aby mozna bylo podlaczyc laptopa oraz na tym aby telewizor bezawaryjnie pochodzil z min 7lat.

jak słońce świeci w pokoju - słabo
/brak (balkon nasloneczniony do 11:00, pozniej jest ciemno i zimno ;))
Jak duży jest pokój - 4x6
odleglosc od tv - 2m
jaki masz obecnie telewizor – monitor lcd iiyama 22''
jakie programy najczęściej oglądasz - mecze, filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - popoludniami
preferowana wielkość telewizora - 32 cali
preferowana marka - brak
czego nie lubisz w telewizorach - bzyczenia, poboru pradu
jakie urządzenia będą podłączone - laptop (d-sub), z czasem ps3 (hdmi), z dalszym czasem telewizja hd - dialog (hdmi).
ma stać czy wisieć - stac
jaka klasa cenowa - max 2000 (najlepiej za ok 1500)


 
Ostatnia edycja:

FrostBite

New member
Może warto jednak zastanowić się nad czymś większym? W granicach 1600-1700 zł możesz kupić 40' Full HD. Na pewno, skoro masz kablówkę HD i chcesz oglądać mecze, nieco większa rozdzielczość byłaby wskazana.

Ja ostatnio testowałem ten telewizor: Laboratorium DailyTECH.pl: Telewizor Funai LH8-M40BB | DailyTECH.pl

Natomiast z 32', przyjrzyj się:
SAMSUNG LE32C450 z DVB-T MPEG4 za około 1200-1300 zł.
-LG 32LD320 z DVB-T MPEG4 za około 1400 zł.
-Funai LT7-M32BB za około 1200 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie polecam Ci Funaja bo skoro ma same plusy jako najtańszy model rynkowy to "strach" pomysleć jak graja inne.
Ale na poważnie jest kilka modeli które powinny spełnić Twoje oczekiwania :
Toshiba 32XV 733
Sony 32 EX 402
Panasonic 32 S20
Sharp 32 FS510 - ten jest w promocji ( odtwarzacz Blu ray Sharpa - gratis).
Najlepiej do Twoich potrzeb powinien sprawić się ten ostatni. Pobiera mało prądu, nie bzyczy i dobrze skaluje obraz SD.
Z komputerem też extra. Ma możliwość nagrywania z USB na Twardy dysk, wyciszanie reklam itd.
 

FrostBite

New member
@kiki
Nie trzeba się bać tylko trzeba sprawdzić samodzielnie. No chyba, że macie w sklepie tylko „jedynie słuszne” modele.
 

n4p1

New member
Dziekuje Wam za porady, poszukalem troche forum i zdecydowalem sie na Toshibe 40XV733 za 2190. Mam nadzieje ze bedzie to dobry wybor.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
no właśnie napisz jak sprawdzisz i swoim okiem ocenisz.

FrostBite - znam dobrze firmę Funai. Na świecie ma inne znaczenie niż u nas ale również
FUNAI Global | Products - jakość, wygląd ilość modeli , matryce wcześniejszych generacji - to jest szczyt możliwości dla tej firmy. Którą szanuję za wcześniejsze produkty i osiągnięcia.
 

n4p1

New member
no właśnie napisz jak sprawdzisz i swoim okiem ocenisz.

W sumie do czynienia z telewizorami mialem malo i jest to moj pierwszy zakup. Wrazenia bardzo pozytywne. Testowana zostala antena siatkowa i obraz z laptopa przez rgb. Na tym drugim troche sie zawiodlem, poniewaz tv nie przyjmowal rozdzielczosci wiekszych niz 1280x1024, ale jak sie pozniej okazalo taki standard. Myslalem ze nie bedzie problemu dla niego z rozdzielczoscia 1920x1080, no ale czlowiek uczy sie cale zycie.

Co do TV z anteny niestety dziala tylko analog, w moim rejonie nie ma cyfrowej naziemnej tv. Antena mala, niejest jakos specjalnie ustawiana, obraz ladny, dzwiek rowniez. Z poczatku mialem problem z podlaczeniem anteny. Jedyne wejscie w tym TV ktore nie wystaje jest wlasnie gniazdo antenowe. Skierowane jest ono w dol i musialem troche przerobic wtyk mojej anteny (jest ze wzmacniaczem).

Aktualnie drugi dzien siedze nad dlna, skupilem sie na PS3 Media Server pod Windows XP. Niestety kombinuje i mi nie wychodzi za duzo. Dziala czesc filmow (big_buck_bunny_720p_surround.avi oraz big_buck_bunny_1080p_surround.avi - ktory troche tnie) Big Buck Bunny Download. Z XviD (przez PS3 Media Server) smigaja z napisami seriale trwajace ok 22min, seriale ~40 minutowe niechca sie uruchomic. Wyskakuje "Blad odrwarzacza (...)" - tak, tak, literowka jest na tym TV :)

Maly minus za brak mozliwosci odtwarzania filmow z pendrive, no ale jak ustawie PS3 Media Server to calkowicie mi to zrekompensuje ten brak.

Kolejny minus to brak mozliwosci pobierania firmware ze oficjalnej strony toshiby. Jedyne co mozna pobrac to instrukcje.

Swoja droga prawdziwe testowanie rozpocznie sie przy HD, dzisiaj lece podpisac umowe z DialogMedia.

Osobiscie jestem zadowolony, TV w salonie wydawal sie mniejszy, teraz stwierdzilem ze jest nawet troche za duzy jak na moje mieszkanie :)
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Program rekomendowany to ULCS. A tnie się Tobie poo kablu czy przez moduł WiFi? DivXów nie odtwarzają nowe modele, aby oszczędzić wydatku 100zł na droższe USB i licencje.
AKTUALIZACJE będą we wrześniu, o ile pojawi się potrzeba aktualizacji softu. Po co Tobie aktualizacje, skoro nie są potrzebne!?
 

destructor

New member
Bez reklam
Osobiscie jestem zadowolony, TV w salonie wydawal sie mniejszy, teraz stwierdzilem ze jest nawet troche za duzy jak na moje mieszkanie :)
A to ci dopiero, mnie 46 wydaje się za mała - odległość 1,5 metra. Wisi na ścianie, niestety musiałem go dość wysoko powiesić, nad monitorem, inaczej nie dało rady, także delikatnie głowę trzeba unosić do góry, plus taki że głowę można położyć na oparciu kanapy i jest ok :)
Co do rozdzielczości - czy czasem przez kabel DVI -> HDMI nie dałoby rady wyższych? Nie mam przejściówki z DVI, także chwilowo nie sprawdzę.
No chyba że nie masz wyjścia DVI w grafice.

Przez złącze PC wyższe rozdzielczości wyświetla ale obraz jest większy niż ekran i myszką trzeba przesuwać.
 
Ostatnia edycja:

n4p1

New member
Program rekomendowany to ULCS.
Sciagam i zaraz wyporboje.

A tnie się Tobie poo kablu czy przez moduł WiFi?
TV po kablu, serwer DLNA przez wifi. Tnie sie tylko ten big bunny w hd, "normalne divixy" leca bez problemu.

DivXów nie odtwarzają nowe modele, aby oszczędzić wydatku 100zł na droższe USB i licencje.
Wiem, wiem, ale PS3 Media Server transkoduje w locie i puszcza w akceptowalnym przez tv formacie.

AKTUALIZACJE będą we wrześniu, o ile pojawi się potrzeba aktualizacji softu. Po co Tobie aktualizacje, skoro nie są potrzebne!?
Zboczenie zawodowe :)

Co do rozdzielczości - czy czasem przez kabel DVI -> HDMI nie dałoby rady wyższych? Nie mam przejściówki z DVI, także chwilowo nie sprawdzę.
No chyba że nie masz wyjścia DVI w grafice.

Przez złącze PC wyższe rozdzielczości wyświetla ale obraz jest większy niż ekran i myszką trzeba przesuwać.

Oczywsice da rade, ale trzeba miec DVI :).
 

Jan40

New member
Moim zdaniem na 32 calach nie dostrzeże się jakości HD. Ja mam Philipsa 32 calowego i oglądam go z 2,5 metra, to żeby zobaczyć wyrazistość jaką niesie ze sobą jakość HD muszę podejść blisko telewizora, bo z odległości wydaje mi się że to jest bardzo dobre SD a nie HD. Więc nie ma co kupować 32 calowego telewizora do odbierania programów w jakości HD, owszem do SD jak najbardziej się ta wielkość nadaje, zwłaszcza jak ktoś ma małe mieszkanie jak ja. Tylko teraz pytanie na jaką zmienić wielkość panelu, żeby można było cieszyć oko rozdzielczością HD?
 
Do góry