32" do 2000 zł - możecie coś polecić?

qwer7y

New member
Witam,
chciałem poprosić o pomoc ws. wyboru telewizora.
Interesują mnie przynajmniej 32" (jak da radę to i więcej ;).
Telewizor podłączony będzie do cyfrowego dekodera i komputera przez HDMI.
Zależy mi żeby dobrze współpracował z komputerem - głównie chciałbym oglądać filmy, ale czasem też odpalić jakąś grę.

Nie zależy mi specjalnie na żadnych bajerach, nie musi odtwarzać żadnych nietypowych formatów, nie musi mieć nawet w zasadzie wyjścia usb :) Wystarczą 3 HDMI i jakieś wyjście audio na głośniki.

Możecie polecić coś ciekawego z przyzwoitym obrazem z takiej półki cenowej? Budżet niestety mam mocno ograniczony i raczej nieprzekraczalny :(

Bardzo liczę na Waszą pomoc

EDIT:
dokleje jeszcze ;)
1. Odległość od ekranu: +- 3,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna od wschodu ale nie za duże, nie jest bardzo jasny + są rolety
3. Jak duży jest pokój: 3,5 x 4,5 m + aneks kuchenny
4. Preferowana technologia: LCD standard lub LCD LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: 10- letni 14" ;)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: film, sport, zależy mi na podłączaniu komputera
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: lekkie oświetlenie
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostrzejszy
10. Matryca błyszcząca czy matowa: chyba raczej matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: 32 - 37"
12. Preferowana marka: sony, sharp, samsung, LG, ale sam nie wiem
13. Czego nie lubisz w telewizorach: migotania obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: cyfrowa kalblówka z kilkoma HD, komputer, wieża
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 65% tv, 35 % komp
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: czasem też po przekątnej
17. Czy ważne jest wifi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie zależy mi
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: raczej nie
22. Ma mieć 3D: nie koniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD: obojętnie
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie koniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI kablówka upc, komputer przez DVI lub HDMI, wieża przez chinch-e
26. Jaki masz sygnał: cyfrowa, dekoder
27. Ile programów HD: 4 ?
28. Ma stać czy wisieć: teraz stać, później fajnie jakby można było powiesić
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: raczej tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobrym stosunku cena/jakość, niezłym obrazie bez smużenia
32.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4 lub więcej
33.Ile osób ogląda: 2-3
34.Jaka klasa cenowa? do 2000 zł, ale niestety im mniej tym lepiej :(

Jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zacznijmy od tego że przekątna do takiej odległości powinna być przynajmniej 42". Więc się dobrze zastanów.
 

qwer7y

New member
Trochę nieprecyzyjnie napisałem. Pokój wygląda tak:
*Kanapa naprzeciwko tv - jakieś 2 do max 2,5 m odległości (stąd tv najczęściej oglądany)
*stół i krzesła - jakieś 3,5 m odległości i pod kątem (stąd oglądannie raczej rzadko, bardziej takie słuchanie wiadomości przy śniadaniu)

Może większy tv rzeczywiście byłby bardziej wskazany, ale jak już mówiłem ogranicza mnie trochę budżet. Jeżeli za tą cenę mógłbym kupić jakieś 37" to i tak byłbym zadowolony
 

qwer7y

New member
Dzięki za odp.
D5000 chyba odpada, ze względu na brak 100 Hz.

Kurcze tak prawdę mówiąc nie zastanawiałem się nad plazmą. Kiedyś ktoś straszył mnie "migotaniem" i kiepskimi kolorami, ale rozumiem że to chyba przeszłość ;) Trochę jeszcze martwi mnie zużycie prądu.

Serio plazma dobrze by się sprawdziła? Dobrze współpracowałoby to z komputerem?
 

don111

Banned
w tej kwocie możesz kupić lepszego Panasonica - S30 (też plazma)
z komputerem plazma współpracuje normalnie, jak LCD o ile masz na myśli filmy, gry a nie korzystanie z tv jako monitora (do długotrwałej pracy w windowsie czy internecie)
 

don111

Banned
Dzięki za odp.
Kiedyś ktoś straszył mnie "migotaniem" i kiepskimi kolorami, ale rozumiem że to chyba przeszłość ;) Trochę jeszcze martwi mnie zużycie prądu.
migotania 95% osób nie widzi, kolory od zawsze były lepsze w plaźmie (po prostu LCD ma bardziej jaskrawy, efektowniejszy obraz w sklepach), zużycie prądu ok 120-130W, różnica w cenie między 42' LED 100hz (tak tanie jak S30 nie są) zwróci się po kilku latach, więc to bez znaczenia
 

qwer7y

New member
Dzięki za odpowiedź.

A kwestia smużenia, w kontekście jakichś szybszych gier? Powiem szczerze że jeżeli chodzi o podłączenie do komputera to miałem do czynienia tylko z dobrej klasy LCDkiem u znajomego i dlatego spodobał mi się ten pomysł.

Jeżeli między lcd a plazmami zasadniczo brak jest wad w stosunku do tych ostatnich, to czemu generalnie tak rzadko są one wybierane?

Jak już mówiłem TV ma być podłączany do komputera tylko w przypadku filmów i gier. Jeżeli plazma w takich wypadkach spisuje się rzeczywiście dobrze, to super.

Sory jeżeli zadaje za dużo pytań, ale (pewnie tak jak każdy) nie chciałbym podjąć złej decyzji, a niestety w tym temacie słabo się orientuje :) W każdym razie serdeczne dzięki Wam za pomoc
 

don111

Banned
można by długo pisać
plazmy też nie są całkowicie bez wad i należy o nie nieco bardziej dbać (powidoki), większy pobór prądu, ograniczoną jasność w stosunku do LED, szklany ekran odbija światło, ciut niższa ostrość od LCD
dlatego nie nadają się tak jak matowe LCD do zbyt jasnych pomieszczeń ani jako monitor do pracy w okienkach
jeśli jednak oglądasz głównie w zaciemnieniu to za mniejsze pieniądze masz telewizor o znacznie szybszej matrycy od LCD (zwłaszcza w grach - bo tu wszystkie systemy typu 100hz w LCD muszą być wyłączone), obraz identyczny pod dowolnym kątem, idealnie równe podświetlenie matrycy, pełniejsze i bardziej naturalne kolory, świetną czerń
ogólna charakterystyka obrazu jest łagodniejsza dla oczu od LCD, może nieco mniej efektowna ale na dłuższą metę w zaciemnieniu o wiele lepiej taki tv się ogląda
a dlatego te tv nie są tak popularne, bo narosło wiele zabobonów na ich temat :)
 

qwer7y

New member
Dzięki serdeczne za podpowiedzi. Zdecydowałem się już właściwie na Panasonica 42 S 30 i niedługo chyba dokonam zakupu. Mam nadzieję, że to będzie dobry wybór :)
 
Do góry