32 cale do 2 tys.

carlo

New member
Witam, proszę o polecenie mi jakiegoś tv 32 w cenie 1500-2000. Będę oglądał obraz cyfrowy w SD. Zależy mi na naturalnym odwzorowaniu kolorów oraz jak najlepszych kątach widzenia. Jak dotychczas widziałem w akcji sony 32v4200, zaskoczył mnie pozytywnie obrazem, ale tylko na wprost. Pod kątem słabo, twarze blade. Podobno Panasonici mają dąbrą matrycę pod tym względem. Oczywiście chciałbym też uniknąć efektu pixelozy spowodowanej interpolowaniem, ale widzę po sonym, że lcdki mocno się pod tym względem poprawiły. Wolałbym hd ready i jeżeli można 100hz 8) Pozdrawiam
 

carlo

New member
No więc sprawdziłem dzisiaj tego RD8 w markecie. Podłączyli mi do n-ki, przez kabel hdmi, oglądałem kanały SD i co? Niestety mam mieszane uczucia z przewagą negatywnych. Obraz nie był czysty, jak na moim CRT 28, widać było "pixele". 32v4200, którego oglądałem podłączonego w domu zwykłą anteną spisywał się znacznie lepiej, obraz zbliżony do crt (nielicząc kątów). Z tym, że były to kanały odbierane przez ten naziemny tuner cyfrowy (3 czy 4 kanały w moim mieście). Pojawiają się pytania:
- odbiór przez tuner DVB-T (MPEG2), jest znacznie lepszy od n-ki ?
- sony dużo lepiej interpoluje obraz?
- w markecie mieli coś spieprzone i dlatego sharp spisywał się tak sobie?
Gdzie leży prawda?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przecież sam napisałeś że miałeś różne sygnały.
W domu jest zupełnie inaczej.
MPEG2 sygnał podobny jak z e-nki . Zależy jaki kanał ?
Lepiej powinien skalować Sharp !
Chyba że kupisz 32 w 4000 , ale to jest inna klasa cenowa.
 

carlo

New member
W domu inaczej, ale może się okazać, że będzie gorzej (nie mam tunera z hdmi) i wtedy wielkie rozczarowanie, crt był lepszy...
W czym konkretnie lepszy 32w4000? Cena już trochę wysoka, za tyle jest panasonic TX-P37X10E. Obecnie, myślę też nad TX-32LX85, jutro zajrzę do drugiego marketu:twisted:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741 -tu masz test:
Taką jakością obrazu można się kontemplować non stop.
p1040776ox7.jpg


No i teraz zdjęcie jak wyjęte z albumu fotografika.
p1040778em6.jpg
 

carlo

New member
Mój wybór już raczej na pewno zostaje ograniczony do Panasonica. Kwestia, która 32 jak najlepiej interpoluje SD.
 

carlo

New member
Teraz jeszcze w głowie mi namieszał LG 32PG6000 :) Generalnie wolałbym plazmę tylko 32 coś mało popularne. Ale ten LG mi się podoba.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Jesli już chcesz plazmę, to raczej 37'' Panasonica. Choć ja nadal polecam ci to co wyżej - tani, dobry, sprawdzony :).
 
Do góry