32"7403d Okresowy brak reakcji na pilota i przyciski na tv.

mp50

New member
Raz na jakiś czas (po całonocnym przełączeniu tv w tryb czuwania) zdarza mi się coś takiego:
1. Wyłączam tv z pilota (oczywiście pojawia się świecąca na czerwono kontrolka na tv)
2. Po kilku godzinach uruchamiam tv również z pilota
3. Tv się włącza i wyświetla program telewizyjny ale dalej NIE REAGUJE już na pilota - nie działa żaden przycisk i co ciekawe - NIE DZIAŁA również żaden z przycisków na obudowie odbiornika. Podczas wciskania przycisków na pilocie miga na biało kontrolka telewizora jednak nic się nie dzieje.
4. Pozostaje tylko odłączenie zasilania, powtórne podłączenie i wszystko działa jak należy do czasu gdy pojawi się problem opisany w pkt1.

Baterie są nowe. Do tv mam podłączony zestaw kina domowego Philips HTS3367 poprzez kabel HDMI. Zestaw działa bez zarzutu. Problem z pilotem występuje zarówno przy włączonej jak i wyłączonej funkcji Easy Link. Zainstalowałem najnowsze oprogramowanie ze strony Philipsa - jednak problem nie zniknął. Nie ma załączonych żadnych blokad rodzicielskich. Tv jest na gwarancji (mam go 2 tygodnie) i wolałbym nie grzebać się w menu serwisowym (choć być może tam jest rozwiązanie problemu?)

Poza tym wydaje mi się, że matryca jest zbyt słabo podświetlona (mam kontrast na 100, wyłączony czujnik oświetlenia, sprawdzałem tryb "pracownia" i "dom" i wszystko co w menu znalazłem - mimo to obraz z różnych źródeł i przez różne rodzaje podłączenia nadal jest jakby niedoświetlony)

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Cyrian

New member
Mam ten sam problem z tym ze model tv to 42pfl5603
po calej nocy jedynie odłączenie od sieci na chwile pomaga wlaczyc tv. :(
 

mp50

New member
czeski film

witam Wszystkich

a tu Philips ma radę dla nas w sprawie braku reakcji na pilota i przyciski na obudowie:
  1. Przywróć ustawienia fabryczne telewizora, odłączając go na 30 sekund od źródła zasilania.
  2. Włącz telewizor.
  3. Naciśnij przycisk „MENU” na pilocie, aby wyświetlić menu główne.
  4. Wybierz pozycję MENU TELEW. i naciśnij przycisk kursora w prawo, aby przejść do podmenu.
  5. Wybierz pozycję INSTALACJA i naciśnij przycisk kursora w prawo, aby przejść do menu instalacji.
  6. Jeśli włączone jest zabezpieczenie rodzicielskie, na ekranie zostanie wyświetlony monit o wprowadzenie kodu PIN. W przypadku zapomnienia własnego kodu PIN należy zapoznać się z poradnikiem FAQ (Najczęściej zadawane pytania) w części „Nie pamiętam 4-cyfrowego kodu dostępu. Jak rozwiązać ten problem?”
  7. Naciśnij przycisk kursora w dół, aby wybrać pozycję INSTALACJA KANAŁÓW, a następnie przycisk kursora w prawo, aby przejść do menu instalacji kanałów.
  8. Wybierz pozycję INSTAL. AUTOMATYCZNA i naciśnij przycisk kursora w prawo, aby rozpocząć teraz.
  9. Naciśnij przycisk „OK”, aby przejść do menu kraju.
  10. Naciśnij przycisk kursora w górę/w dół, aby wybrać opcję CZECH REPUBLIC, a następnie naciśnij zielony przycisk, aby potwierdzić.
  11. Naciśnij zielony przycisk, aby rozpocząć instalację.
  12. Po zakończeniu instalacji naciśnij czerwony przycisk, aby powrócić do menu instalacji kanałów.
  13. Naciśnij przycisk „MENU”, aby zamknąć menu.
spróbuję dziś zmienić nastawy tv i dam znać,


pozdrawiam
mp50
 
Do góry