26" czy 32"

mateuszgreloch

New member
Dzisiaj kiedy wstawiłem wszystkie meble okazało się iż do telewizora mam max 2 metry [może nawet 1,5m]. Czy w takim wypadku szargać się na 32 cale czy lepiej kupić coś mniejszego?

[codebox]- Mam mały pokój [4x3m]
- TV stałby w odległości 1,5 - 2 metrów na wprost kanapy
- sygnał sd [kablówka analogowa, w przyszłości coś lepszego], dvd manta emperor 2, w niedalekiej przyszłości PS3.
- Oglądałbym najczęściej wieczorami, choć gdybym chciał wcześniej to mam rolety w oknach.
- 100Hz

- Cena ~2500zł[/codebox]

Napaliłem się na Philipsa 7862D [32 cale] - głównie ze względu na jakość obrazu dla sygnału SD. Jeśli 32 cale to za dużo na taką odległość, to czy istnieje odpowiednik tego philipsa oferujący taką samą lub porównywalną jakość dla obrazu SD tylko że mniejszy?
 

MJot

Member
bierz 32 cale
poczytaj jeszcze o innych tv na forum

ja do philipsa podchodzę z dystansem po informacjach od kolegi pracującego kiedyś w serwisie naprawiającym tv tej marki i za cholerę nie mogę tego dystansu zmniejszyć, mimo że ich tv grają całkiem ładnie
 

janusz

New member
Bez reklam
Powinieneś indywidualnie podjąć decyzję. Zarówno 26 jak i 32 cale powinny sie sprawdzić. 32 przy kablówce analogowej bedzie dość brzydko, ale już dvd będzie super. 32 cale to jednak większy wybór, 26 calowe są mniej popularne, stąd mniejsza oferta i cena często nie niższa.
 

mateuszgreloch

New member
MJot napisał:
bierz 32 cale
poczytaj jeszcze o innych tv na forum

ja do philipsa podchodzę z dystansem po informacjach od kolegi pracującego kiedyś w serwisie naprawiającym tv tej marki i za cholerę nie mogę tego dystansu zmniejszyć, mimo że ich tv grają całkiem ładnie

No to może znasz jakiś dobry model tv 32" 100Hz który będzie oferował dobrą jakość sygnału w SD?
 

sattik

New member
Mam 32 calowego panasonica lx85 (100hz), ogladam (sygnal sd) z odleglosci 2,5m i jest to absolutne minimum - przy 2m, a tym bardziej 1,5m widoczne sa niedoskonalosci matrycy lcd. Zrob prosty eksperyment w sklepie - podejdz do tv na taka odleglosc i sam przekonaj sie jak bardzo jest to dokuczliwe.

Przy sygnale wyzszej rozdzielczosci (np z podlaczonego komputera) obraz nawet z 1-1,5m jest znakomity.

Zdecydowanie radzilbym 26 calowy.
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
P80

ja mam JVC 37 P80 ogladam z odl. 2 - 2.5 m , jestem tak zadowolony z jakosci obrazu SD ,ze mozna nawet z jednego metra ogladac , ale sygnal musi isc przez component, bo przez scart jest duuuuzo gorszy , a obraz na sklepowych tv jest O WIELE gorszy niz w domu ! poczytaj posty o nim i opis.


POZDR.
 
Ostatnia edycja:

sattik

New member
Oczywiscie, ze mozna od biedy ogladac nawet sygnal z kablowki z 1,5m - tragedii nie ma, ale dodatkowy metr robi ZNACZĄCĄ roznice. W tym przypadku, ja osobiscie wybralbym 26 a nie 32, bo czasami "mniej znaczy wiecej", ale to juz wedle uznania... a najlepiej sprawdzic empirycznie, bo nie ma to jak wlasne oko.
 
Do góry