26 czy 32

marduk

New member
Mimo, że mnie olaliście przy okazji poprzedniego posta, to jestem wytrwały:p Wiem, że kupię za ok. 2 tygodnie Panasonica LX70P. Do dzisiaj wiedziałem, że 26 cali, ale po raz kolejny przeglądając te forum (to już chyba jakaś choroba, hehe) okazało się, że niektórzy doradzają jednak 32 cale, mimo, że odległośc od tv - tak jak w moim przypadku - to w porywach 2 metry.... Przesiadam się z wysłużonego Filipka CRT 29" (katoda z kineskopu A68 powiedziała "żegnam").... i czy mimo tak niedużej odległości od TV doradzacie 32 casle i sugerujecie, że 26 może okazać się za małe? Tylko pliz... teraz mnie nie olewajcie, bo muszę coś postanowić, ewentualnie żonę namówić do ciut większego wydatku:D
 

gerd

New member
Przekatynch LCD nie mozna tak przeliczac na przekatne CTR, to calkiem innaczej wyglada. Jest tu tabelka z oglegloscia od tv a rozmiarem. Jezeli chodzi o producentow to podasz cene i cos wymyslimy!
 

Cube822

New member
Ja z 2 metrow ogladam 37" i szczerze mowiac to moglby byc troszke wiekszy:) 26" to stanowcza za malo, przynajmniej jak dla mnie
 

blejdd

New member
Zdecydowanie bierz 32 cale... nie rób porównania statego panasonica (4:3) z LCD (16:9) obraz wyglada inaczej itd. Ja mam odleglosc od tv 2,5 m. i zdecydowanie 32 cale dla mnie sa za male ;F gdybym teraz bral odpowiednim tv bylby 37' wiec nie zastanawiaj sie i bierz 32'
 

radzix

Member
29 CRT to jest mniej więcej odpowiednik 37'' LCD. 32'' wg. mnie to jest min. jeżeli chodzi o tv LCD. Więc się nie zastanawiaj i bierz 32'', ale wydaje mi się, że i tak będzięsz żałował, że nie wziąłeś 37'', ale to już inna marka bo z Panasonic'iem mocno wyjedziesz poza budżet. LX70P to świetny tv więc gratuluje wyboru.
 

timbot

New member
Bez reklam
kolejny glos za wiekszym, nawej jesli zona ma dwa dni narzekac, blyskawicznie sie przyzwycie do 32. zdecydowanie wiekszy
 

marduk

New member
Dzięki:)

Wielkie dzięki za rady:) Już postanowione: LX70 32 cale, te 400 zeta różnicy przeboleję:) Co do samej marki, to właśnie głównie dzięki Wam, forumowiczom, wybór padł na Panasonica TX LX70P. Chociaż przyznaję z ręką na sercu, że wahałem się jeszcze wczoraj na Sony KDL-32D3000.... Do czego będę miał podłączony tv? Kablówka (UPC), DVD, ampli i komp, ale nie do gierek tylko do divx.... i tak mi wychodzi, że właśnie ten Panas będzie dla mnie grejt..... aha, i jeszcze ten akurat model żonie pasuje kolorystycznie: tzn. srebrbna podstawa jest OK z srebrnym dvd i ampli, a czarny tv z kolei pasuje do mebli i głośników (koda)..... wiecie jak to jest:)))) Jak macie inne sugestie, co do modelu, to dawajcie.... tylko istnieje pewien warunek cenowy.... ok. 3500 zeta... ten sony wchodzi w rachube, gdyż teraz w promocji oni dają za stary tv 500, no więc w sumie wychodzi jakieś 3600... TV kupuję za ok. 2 tygodnie i sugestie ciągle mile widziane:)
 

marduk

New member
Hehehe, nie jednak zostanę przy 32 calach, no i chyba - raczej na bank - panasonic TX LX70. Z tego co wyczytałem za tę cenę to zdecydowanie najlepszy wybór
 

marduk

New member
No 32 cale na bank.... I chyba nie ma sensu szukać czegoś innego niż ten Panasonic LX70.... KDL-32D3000 jest o jakieś 800 zeta droższy, co - jak czytałem na forum - nie przekłada się na różnicę w jakości... LG dla mnie zupełnie odpada, bo ostatnio zraziłem się do Philipsa... Samsung niby technologicznie jest the best, ale i tak ponoć porównywalne modele świecą gorzej niż LX70.... do sharpa nie mam przekonania....
 
Do góry