26-32" tylko jakie?

dsw

New member
Witam
Pod wpływem małżonki, (albo bardziej dla świętego spokoju) przyszło mi zakupić telewizor (bo mi rzutnik do Xboxa w zupełności wystarcza, ino nie odbiera toto telewizji). Rozmiarowo (wraz z ramka) wychodzi, że pasować będzie 26-32", raczej 32, bo w 26 to wyboru w sumie nie ma.
Założenia są takie, że będzie wisiał na ścianie (na innej niż obraz z rzutnika:) ), oglądany będzie z ~2m, sygnał (w założeniu) z kablówki cyfrowy HD.

Ponieważ nie lubię kupować byle czego i telewizor kupuje się na parę lat w przód, celuję, żeby mieć takie "bajery" jak 1080p, min 100Hz, dekoder mpeg-4 (chociaż z tym ostatnim to nie wiem czy w naszym kraju jest sens zważania na to).

Dziś "naocznie" rzucił mi się w oczy Sony KLD 32E4050 (ale na www nie widzę wzmianki o 100Hz, a w sklepie wydawało mi się, że jest przy nim tak napisane), widziałem Thompsony, które na POSie w markecie ładnie wyświetlały (pewnie dlatego, że miały componenty wpięte, a reszta telewizorów leciała po zwykłym antenowym), wcześniej oglądałem Philipsy i Panasonicki i... i nie wiem co wybrać.
Pewnie jak bym miał nieograniczony zasób gotówki, to bym wziął co leci, np. sony z serii 55xx, ale niestety, zasób mam ~3000 zł (właściwie to 2000, ale dla lepszego sprzętu znajdę gdzieś ten tysiak).

Poradźcie co wybrać, żeby nie żałować :)
 

skylla1

Member
Bez reklam
Panasonic 32LX85 za te 2 tyś, z tysiaka żona się ucieszy, a nic i tak lepiej nie zagra podłaczone do kablówki (także cyfrowej HD).
Poza tym skoro masz kablówkę, MPEG4 zbędne.
 

dsw

New member
noo dziś kablówka, jutro nie wiadomo co będzie... chociaż patrząc na nasz rynek stacji naziemnych, to szału nie ma

no właśnie, do porównań doszedł ten wymieniony przez ciebie panasonic i jeszcze Sharp LC-32XL8E
 

skylla1

Member
Bez reklam
Jesli chcesz koniecznie wydać 3 tyś to możesz spokojnie kupic tego Sharpa. Duzo gorszy od Panasonica nie jest (tylko kąty i czasy przełaczania kanałów), więc czemu nie... :)
 

dsw

New member
dzięki :)
chyba jednak panascanica wezme, bo żona ograniczyła budżet, a ja doszedłem do wniosku, że PS3 nie mam i mieć nie będe (xbox ma wygodniejsze pady;) ) wiec 720p styknie do telewizji
 
Do góry