[2500] 720p - do filmów.

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Na poczatek dobry wybor, chociaz pisales wczesniej, ze bedziesz ogladal tylko 720p, wiec kupujac projektor 1080p niepotrzebnie doplacasz. Jakis 720p Ci wystarczy. Z 2giej strony 1080p to zawsze alternatywa ktora moze zaowocowac. Znam to po sobie. Tez wydawalo mi sie, ze bede ogladal filmy tylko z sieci, a te(przewaznie mkv), niby 720p, czy 1080p, ale naprawde to to jest cos pomiedzy DVD a 720p. Kazdy kto widzial film np. 1080p z orgimnalnego blu-ray`a i z jakiegos tam mkv 1080p chyba sie z tym zgodzi... Mimo to, moja bibloteczka oginalnych filmow blu-ray sie powieksza i powieksza(obecnie ok. 50 filmow). Ceny dalej w Polsce sa wziete z kosmosu, ale jednak spadaja.

P.S.
Swoja droga... Za 2-3 lata standardem pewnie beda filmy 2k, czy 4k, wiec cala ta dywagacje jest krotkoterminowa :D Pozdrawiam :)

Ja mam 5 filmów na blu ray i stop.Kupilem w promocji za 70zł.Ale dać 120zeta za film to lepiej iść 4 razy do kina na ten film.Przeciętny Kowalski nie odróżni filmu z blu ray na projektorze 720p a 1080p chyba że obraz będzie obok siebie.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Ja mam 5 filmów na blu ray i stop.Kupilem w promocji za 70zł.Ale dać 120zeta za film to lepiej iść 4 razy do kina na ten film.Przeciętny Kowalski nie odróżni filmu z blu ray na projektorze 720p a 1080p chyba że obraz będzie obok siebie.

Jak pisalem wczesniej, nie widzialem nic na projku 720p wiec sie nie wypowiadam. Na 1080p roznica miedzy blu ray`em 1080p a 720p jest i tyle :)
Co do ceny filmow w PL to zgadzam sie calkowicie - zreszta tez pisalem o tym wczesniej. Naszczescie mieszkam w UK, a tu ceny sa wiele, wiele razy mniejsze. Przyklad: Kilka lat temu kupilem nowy, zapakowany w folii film "Władca pierscieni - dwie wieze" wydanie kolekcjonerskie w figurka za 5 funtow + przesylka, razem ok 9 funtow. W PL, takie samo wydanie + napisy PL, kosztowalo 420zl! :D Wprawdzie bylo to DVD, ale oddaje to problem cen w PL. Wszystkie filmy blu ray, jakie mam kupilem na Amazonie lub Ebay`u. Wszystkie maja napisy PL, lub napisy i lektor PL. Za zaden z tych filmow nie dalem wiecej niz 10-12 funtow(wiekszosc kosztowala 4-6 funta). Tylko za seriale(box`y) dawalem od 10 do 30 funtow - za pierwszy sezon Gry o Tron dalem 26 funtow(ok 135zl), tym czasem w Polsce, z tego co widze o 50% drozej!
Gdybym mieszkal w Polsce, tez kupywalbym filmy na amazonie, ebay`u czy w zwykych sklepach internetowych na wyspach... nawet jak doda sie koszta przesylki to i tak wychodzi taniej niz w Polsce:)
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Nie pisze o telewizorku 40" ale o projektorze hd redy czyli 720p jak mam o opisie obraz lepszy niż w kinie !Oczywiscie w mojej miejscowosci (multikino) bo nie wiem jak tam w Warszawie IMax .
te moje JBL zjadają te twoje audiofilskie bi-amping bo to normalne w systemie 5.1 gdzie gra subwofer i najwarzniejsze centralny.Jak lubisz słuchać muzy to nie wypowiadaj się na temat ogladania filmu bo moim zdaniem dzwięk w filmie 60% a wideo 40%.

No ja popieram Melomana69... Pierwszy raz widze by ktos twierdzil ze dzwiek jest wazniejszy niz obraz! :p Bez urazy, ale glupoty piszesz Panie! :)

I jeszcze jedno. Twoj projektor to moze nie zabytek, ale dosc stary model, ze stara technologia... Wiec z tym obrazem lepszym niz w kinie to chyba troche za bardzo sobie cukrujesz ;) Ludzie majacy projektory za 10 -20 tysiecy zl robia takie porownania i zaden z nich nie napisal, ze ma obraz lepszy niz w kinie z takim przekonaniem jak Ty. Wiec ciekawe, ciekawe... no chyba, ze masz jakies "fajne" kino tam u siebie w okolicy... :)
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
No ja popieram Melomana69... Pierwszy raz widze by ktos twierdzil ze dzwiek jest wazniejszy niz obraz! :p Bez urazy, ale glupoty piszesz Panie! :)

I jeszcze jedno. Twoj projektor to moze nie zabytek, ale dosc stary model, ze stara technologia... Wiec z tym obrazem lepszym niz w kinie to chyba troche za bardzo sobie cukrujesz ;) Ludzie majacy projektory za 10 -20 tysiecy zl robia takie porownania i zaden z nich nie napisal, ze ma obraz lepszy niz w kinie z takim przekonaniem jak Ty. Wiec ciekawe, ciekawe... no chyba, ze masz jakies "fajne" kino tam u siebie w okolicy... :)

Kupiłeś plastikowe pierdziawki co yno hałasują dlatego jesteś nieświadomy .Nie masz pojęcia co znaczy dobre kino_Obraz z płyty blu rayu jest lepszy niż w kinie jak tego nie zauwarzyłeś to nie mamy o czym rozmawiać.
Edyt:
różnica między projektorem 720p a 1080 jest oczywiscie ale taki amator jak Ty kolego nie zgadnie który jest który chyba że będą obrazy obok siebie!
 
Ostatnia edycja:

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Kupiłeś plastikowe pierdziawki co yno hałasują dlatego jesteś nieświadomy .Nie masz pojęcia co znaczy dobre kino_Obraz z płyty blu rayu jest lepszy niż w kinie jak tego nie zauwarzyłeś to nie mamy o czym rozmawiać.
Edyt:
różnica między projektorem 720p a 1080 jest oczywiscie ale taki amator jak Ty kolego nie zgadnie który jest który chyba że będą obrazy obok siebie!

No coz.. typowe buractwo sie klania! Nawet nie napisalem jakie mam glosniki, a ty juz piszesz, ze mam "pierdziawki". Brak slow...
Obraz z blu ray`a jest lepszy niz w kinie, ale na odpowiednim sprzecie. I amatorem to jestes TY... amatorem wychowania. W swoich postach piszesz, przechwalasz sie, ze Twoj sprzet jest najlepszy, itd.. bo co? Bo Ty go masz? Chcesz bysmy uwierzyli, ze jakis leciwy, z technologia sprzed okolo dziesiecu lat, TW700 daje lepszy obraz niz ten z kina? Ogranij sie czlowieku! Nie twierdze, ze TW700 jest jakims beznadziejnym projektorem, ale wiekszosc obecnych na rynku projektorow, jest po prostu lepsza. Tylko widzisz... wiekszosc pisacych tu ludzi zdaje sobie sprawe, ze ich sprzety sa jakie sa, jedne lepsze, jedne gorsze, ale nikt na sile nie stara sie przekonywac ze jest inaczej... okazujac przy tym brak wychowania.
 

qba1500

New member
Co do cen brytyjskich to zachwycają mnie takie miejsca jak exchange, gdzie można za parę "pi" kupić grę lub film :) Ceny mają bardziej przyjazne, a do tego pensje wyższe.

Panie premierze, jak żyć ?

Co do różnicy 720p a 1080p, chodziło mi wyłącznie o to czy zauważę poprawę jakości oglądając film niskiej jakości np. DVD, na projektorze HD Ready i obok Full HD.

Różnicy jak zrozumiałem być nie powinno.

Jednak sprawa już nie aktualna, a projektor wybrany.

Nie ma co offtopować, temat do zamknięcia.

Zapraszam do dyskusji odnośnie ekranów i pomocy w doborze :)
 

Alkor

New member
Bez reklam
@qba1500

Jeszcze raz o różnicy 720p a 1080p. Obraz z dobrego projektora 1080p będzie lepszy z każdego źródła, również z DVD. Przede wszystkim lepsza będzie spójność obrazu, brak struktury pikseli - oczywiście z normalnej dla Full HD odległości oglądania 1.6-1.8 razy szerokość ekranu. Szczegółowość nie polepszy się znacząco (ciągle mowa o DVD), ale i tu niektóre rzutniki 1080p potrafią podnieść ogólne wrażenie wyrazistości obrazu dzięki systemom poprawy ostrości - np. bardzo dobry Super Resolution w projektorach Epson TW5500/9000/9100. Również inne cechy obrazu przemawiają za 1080p - przykładowo kontrast i czerń Sony HW20 będzie 4-6 razy lepsza niż w tanim 720p. Innymi słowami - naprawdę dobry projektor 1080p udowodni z łatwością swą przewagę nawet z DVD.

Rynek typowo kinowych projektorów 720p praktycznie nie istnieje - ostatnie modele Epson, Panasonic, Hitachi pochodzą sprzed kilku lat. Pozostały tylko nieco przystosowane do kina modele biurowe, przykładowo BenQ W700. Za to wśród 1080p wybór jest naprawdę duży - LCD, DLP, SXRD, D-ILA, duża jasność, średnia jasność, 2D, 3D - co kto woli i na co kogo stać.

Również jestem zdania, że obraz z dobrej jakościowo płyty Blu-ray na projektorze z okolic 10000 zł może zdeklasować to, co serwuje nam większość kin, głównie ze względu na skandaliczną jakość kopii. W kinach cyfrowych jest lepiej (i drożej ;)), ale wystarczy zawiesić JVC X30 lub nawet starszego HD350 w ciemnym pomieszczeniu, aby przekonać się, jak dobry może być jakościowo film, który widzieliśmy w "prawdziwym kinie". Nawiasem mówiąc, maksymalny kontrast obrazu w kinach komercyjnych osiąga 1000-1500:1, czyli jest na poziomie najtańszych domowych projektorów 1080p.

Trzeba przyznać, że przeskok z taniego 720p do Sony HW20 jest imponujący. W każdym bądź razie popieram w całej rozciągłości twój wybór.

Pozdrawiam.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
No coz.. typowe buractwo sie klania! Nawet nie napisalem jakie mam glosniki, a ty juz piszesz, ze mam "pierdziawki". Brak slow...
Obraz z blu ray`a jest lepszy niz w kinie, ale na odpowiednim sprzecie. I amatorem to jestes TY... amatorem wychowania. W swoich postach piszesz, przechwalasz sie, ze Twoj sprzet jest najlepszy, itd.. bo co? Bo Ty go masz? Chcesz bysmy uwierzyli, ze jakis leciwy, z technologia sprzed okolo dziesiecu lat, TW700 daje lepszy obraz niz ten z kina? Ogranij sie czlowieku! Nie twierdze, ze TW700 jest jakims beznadziejnym projektorem, ale wiekszosc obecnych na rynku projektorow, jest po prostu lepsza. Tylko widzisz... wiekszosc pisacych tu ludzi zdaje sobie sprawe, ze ich sprzety sa jakie sa, jedne lepsze, jedne gorsze, ale nikt na sile nie stara sie przekonywac ze jest inaczej... okazujac przy tym brak wychowania.
Sam jesteś burak.
Gdzie napisałem że mam super projektor ? Najlepszy?
Zdziwiony że podczas oglądania filmu może być fajny dzwięk.Człowieku w filmie akcji!
Poradze Ci przestań oglądać z lektorem.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Sam jesteś burak.
Gdzie napisałem że mam super projektor ? Najlepszy?
Zdziwiony że podczas oglądania filmu może być fajny dzwięk.Człowieku w filmie akcji!
Poradze Ci przestań oglądać z lektorem.

Nie bede komentowal juz twoich postow. Znowu nie majac bladego pojecia o mnie, o moim sprzecie i o tym jak ogladam filmy wypowiadasz sie jak bys wszystko najlepiej wiedzial obrazajac przy tym moja osobe. Twoj ostatni wpis idzie do moderatora. Pozdrawiam :)
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam

Widzisz jesteś szczęśliwym posiadaczem fajnego projektora i co najważniejsze: zadowolony!
Autor postu zaczoł z ceną 2,5tyś za projektor więc poradziłem jakiś używany hd redy.
Bo sam jestem zadowolony z jakosci mojego .Gdybym kupował dzisiaj nowy to wiadomo że kupiłbym lepszy nowszy ale nie za 2,5 tyś .Porównująć hd redy do full hd też miałem na myśli odpowiedni przedział cenowy.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Nie bede komentowal juz twoich postow. Znowu nie majac bladego pojecia o mnie, o moim sprzecie i o tym jak ogladam filmy wypowiadasz sie jak bys wszystko najlepiej wiedzial obrazajac przy tym moja osobe. Twoj ostatni wpis idzie do moderatora. Pozdrawiam :)
Prawda boli.
Jak sie nie znasz to nie komentuj.
 

Meloman69

New member
Bez reklam

Może się nie rozumiemy. Więc wyjaśniam, że mam wrażenie, że wielu na tym forum oczekuje, że w cenie przeciętnego telewziora kupi super projektor.
To tak, jakby iśc do sprzedawcy i mieć pretensje, dlaczego samolot nie kosztuje tylo co samochód...
Oczywiście - można złapać okazję i kupić fajny sprzęt za fajną kasę. Ale normalnie, co może brzmi banalnie - za jakość (niestety) trzeba płacić...
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Proponuje wejść a alledrogo wpisać projektory-nastepnie popularność i wtedy wyjdzie szara prawda. Nie każdego stać na super projektor .Przedział cenowy to 1500zł.Jeszcze jedno ja nie żałowałem na mojego ,swego czasu był to projektor z górnej półki cena do dziś trzyma się taka jak kupowałem parę lat temu. To jest sprzęt rtv szybko się starzeje .Trzeba umieć wybrać dobry stosunek ceny do jakości.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Również jestem zdania, że obraz z dobrej jakościowo płyty Blu-ray na projektorze z okolic 10000 zł może zdeklasować to, co serwuje nam większość kin, głównie ze względu na skandaliczną jakość kopii.

Dokładnie. Mój poprzednik (TW2000), choć był świetnym projektorem, jak na tamte czasy nie oferował jeszcze takiej jakości, by powiedzieć, że jest lepiej niż w prawdziwym kinie. Bez obrazy, ale tego nie potrafią jeszcze obecne modele za 3000-4000 zł.
Z TW9000 to co innego. Tutaj obraz potrafi być lepszy niż na wielu telewizorach i przy dobrym materiale wygląda oszałamiająco.
Jako referencyjny uznałbym: Prometeusza czy np. najnowszy Madagascar. Zresztą praktycznie wszystkie filmy wyglądają dobrze.
Jeżeli miałbym jakieś zastrzeżenia do jakości, to np. do Moonrise kingdom - bardzo dziwnie nakręcony film, jakby z użyciem żółtego filtru...
Epson prezentuje na tyle wysoką klasę, że oglądam wyłącznie BL i enkody 1080p z wysokim bitrajtem. Jak tylko jest możliwe to ściągam REMUXA, wtedy wyciskam z projektora wszystkie jego możliwości.
 
Ostatnia edycja:
Do góry