[~2000zł] TV pod filmy z kompa.

Lucky1777

New member
1. Odległość od ekranu:
2-2,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju:
z boku, ale od czego są rolety.
3. Jak duży jest pokój:
3,5m x 4m
4. Preferowana technologia:
nie ma
5. Jaki masz obecnie telewizor:
CRT 24cale
6. Jakie programy najczęściej oglądasz:
filmy z PC
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem:
wieczorem i późnym wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez:
delikatna lampka z tyłu lub brak
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny:
ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa:
obojętne
11. Preferowana wielkość telewizora:
32"-37" przy czym niewiem czy zmieszczę 37 cali.
12. Preferowana marka:
brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach:
brak
14. Jakie urządzenia będą podłączone:
Komputer, może w przyszłości konsola.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń:
20% reszta, 80% filmy z PC
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych:
wprost
17. Czy ważne jest wifi:
nie wiem
18. Czy będziesz korzystać z widgetów:
nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora:
rzadko
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD:
nie wiem
21. Czy ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami:
koniecznie
22. Ma mieć 3D:
nie wiem na ile 3D jest dobre i funkcjonalne. Chętnie bym się dowiedział od użytkowników 3D jak często się z tego korzysta. I też pytanie, jak wiele takich filmów jest na rynku, bo jak mam oglądać barbie w krainie fantazji w 3D bo innych nie ma, to dziękuje za taką opcję.
23. Ma mieć slot na karty SD:
niekoniecznie. USB wystarczy
24. Ma mieć tuner DVB-S:
do czego on służy?
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć:
Zależy mi na wysyłaniu filmu z komputera na TV, jaką drogą obojętnie. Może mi podpowiecie jak?
26. Jaki masz sygnał:
Analogowy z Vectry. Czy w takim wypadku będę w stanie bez dekodera odbierać sygnał?
27. Ile programów HD:
Rozdzielczość Full HD na bank
28. Ma stać czy wisieć:
stać
29. Rozdzielczość:
1920x1080
30. Dvb-t:
co?
31. Na czym najbardziej Ci zależy:
1. Wysoka jakośc obrazu. Najlepiej ostry obraz, dobre podświetlanie bo będę oglądał przy sztucznym świetle lub bez światła wieczorami i w nocy, brak smużenia (gdyby pojawiła się konsola).2. Funkcjonalne połączenie TV z komputerem. Znam jedynie drogę za pomocą kabla hdmi, ale jak to jest z dlna (co to jest?) lub wifi?
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor:
2h dziennie
33. Sugerowana cena:
~~2k zł

Ogólnie to TV ~~2000zł do oglądania filmów z PC ale nie bardzo wiem jaką drogą przesyłać sygnał. Długo nie interesowałem się TV i znam drogę przesyłania sygnału jedynie za pomocą hdmi, ale na pewno pojawiły się jakieś inne.

Tak samo z smart TV, jeżeli może mi ktoś naświetlić funkcje takiego TV po za facebookiem czy skypem to bardzo proszę.

3D to dla mnie troche bajer. Jestem ciekawy ile filmów na rok standardowy uzytkownik ogląda w 3D.

Następna rzecz, to sygnał TV. Mam antenę analogową z kablówki, da radę w ten sposób odbierać sygnał?
 

Riv11

New member
Bez reklam
Oczywiście o ST 50 możesz zapomnieć, nie ma w tym modelu interesującego cię rozmiaru, cena też przekracza zakładany budżet. Dla Ciebie dobrybyłby Panasonic ET5 ( cena ok. 2200 zł), ewentalnie jeżeli bardzo zależy Ci na nie przekroczeniu budzetu 2 tys, to masz do wyboru telewizory z niższej półki jak Panasonic E 5 lub E6 ( dla wersji 32 calowych
E 5 i E6 ma praktycznie te same parametry).
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
50 przy ST50 oznacza serie telewizorow a nie rozmiar ;] jakby bylo L50ST50 to wtedy wlasnie chodzilo by o tv 50'. A wracajac do tematu to Panasonica L32E5 znajdziesz za ponizej 2k, nawet sporo ponizej i powininen nadac sie dla Ciebie ;]
 

Lucky1777

New member
rozważam kupno philipsa 32pfl5008h i zastanawia mnie kilka rzeczy:

1. tv będzie stal na swojej podstawce w wnęce meblościanki. Czy w takim razie ambilight będzie dawał dobre efekty?
2. ten model ma 50hz elektronicznie wzmocnione do 300. Chce ostrego obrazu bez smużenia. Jak to wygląda w tym tv?
3. czy 32 cale to trochę nie za mało?
4. i jakie 3D będzie jest lepsze pasywne czy aktywne.

Zastanawiam się też czy nie ma tv z wyraźnym ostrym obrazem bez 3d (z którego mało będę korzystał) po to aby nie dopłacać za nieużywane bajery.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1.Ile ma zapasu z dwóch stron ?
2.W klasie cenowej jest bardzo dobrze.
3.Przydałoby się 40"
4.To Twój wybór.
 

Lucky1777

New member
1. Praktycznie nie ma. Wygląda to tak jak tu.

Zastanawiałem się czy nie wymienić meblościanki na jakieś meble.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nic nie weszło
Jeśli nie ma zapasu to bez sensu.
Jeśli postawisz inne meble będzie super.
 

Riv11

New member
Bez reklam
To Panasonic ET 5. Powinieneś dostać 42 cale za ok 2,5 tys. Ten panas ma matryce 100 hz, przy 42 calach lepiej brać 100 hz niż 50 Hz. Różnica jest spora w płynności.
 

Riv11

New member
Bez reklam
E6 ma50 hz,w wersji 32" jest to matryca IPS. E6 to niższa klasa od ET.Ale twój wybór.
 

Lucky1777

New member
podajecie jedynie modele których opis i dane niewiele mi mówią. Bardzo bym potrzebował konkretnej rady, dlaczego panasonic a nie ten philips np. bo matryce z lepszymi kątami i kolorami itp.
 
Do góry