20 najczęściej popełnianych błędów w wyborze kina domowego

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowoczesnych technologii kina domowego jest złożone i często trudne do instalacji - łatwo się pomylić, jeśli nie wiesz dokładnie, co robisz. Stworzyliśmy tę listę 20 najbardziej typowych błędów, które pomogą Ci najlepsze z kina domowego:

PhilipsHomeTheater_HTS7540.jpg

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1244751
Google Tłumacz
 
Ostatnia edycja:

Bucek

Banned
nie chcialem nikogo urazic ...

poprostu zabawnie sie czyta takie tlumaczenia ...

nie znam jezyka idealnie ale wygodniej czytalo mi sie oryginal zdecydowanie :p
 

solar300

New member
ja myślałem nad czarnym ale sufitem ^^ narazie mam ciemną czerwień ściany a właściwie to jakiś taki czerwono jesienny.. czarne zasłony na okna na całą ściane "okienną" ciemny dywan i to jest to.. :D a właśnie propo tego ktoś może się wypowie jakie kolorki ścian zasłon (jaki materiał zasłon żeby było jak najciemniej przy projekcji) itd są najlepsze do pokoju "niby" kinowego? ostatnio oglądałem fajną wygładzine "frędzelkowatą" czy jakby to wytłumaczyć (grube długie i gęste sznureczki) to na pewno dobrze tłumiło by dźwięki.. do tego myślałem o piance wygłuszającej? co wy na to? (blok :/ ) co do tych odległości to ja nie wiem czy to dobrze podane jest.. wydawało mi się że odległość np od 50' jest jakieś conajmniej 3m (choć bym i tak tego nie przestrzegał :D ) a tu wychodzi że śmiało moge myśleć nawet nad 60' tką ;p
 

klolik

New member
Te odległości są masakryczne - w porównaniu do obecnych warunków: 32" przy odległości ok 2,2m (jak dla mnie ok choć bez HD) i tego co napisane odnośnie obrazu HD to musiałbym zmieścić minimum 60" :shock: Widocznie nie jestem takim maniakiem siedzenia przed tv :razz:
Toż to lepiej już proja sobie sprawić przy takich przekątnych.
A co do refleksów to się zgodzę - paskudnie to wygląda jak coś się gdzieś tam odbija...
 

mataman

New member
Bez reklam
Nie trzeba być maniakiem żeby 32" było za małe przy takiej odległości. Poza tym te odległości odnoszą się do fullHD, oglądanie telewizji to już inna bajka.
 

marecki6

New member
Bez reklam
qrcze chyba jestem skazany na lipe bo mam 3m do telewizora wiec 80cali zgodnie z tabelka powinno zawisnac na scianie hmmm :) zna ktos jakiegos sponsora ?
 
Do góry