(2 pytania) 1)Jakość Obrazu i 2)Kabel scart

seblan

New member
Witam, jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość jeśli coś nie tak zrobiłem (wstawiłem post tam gdzie nie trzeba) następnym razem postaram się o wiekszą dokładność w zakładaniu postów. Mam 2 pytania, otóż czy:
1) przy połączeniu TV LCD z Komputerem poprzez kabel DVI-HDMI jakość filmu DVD właczonego normalnie w napedzie DVD-ROM bedzie lepsza niż gdy:
a) włącze ten sam film w odtwarzaczu DVD który jest połączony przez kabel HDMI z TV i który "UPSCALUJE" do rozdzielczości HD?
b) włącze ten sam film w odtwarzaczu DVD, który jest podłaczony do TV LCD poprzez SCARTa?
2) Ostatnio podłączyłem Odtwarzacz DVD do TV (raz Plazmy i raz do Kineskopowego) poprzez Kabel scart i spotkała mnie następująca sytuacja. Jak połączyłem DVD player z TV ( sytuacja jest identyczna w wypadku Plazmy i kineskopowego) to był tylko sam obraz, natomiast gdy "odwróciłem" kabel tzn. końcówkę którą podłaczyłem wcześniej do TV to podłaczyłem do DVD, a tę która była w DVD podłączyłem do TV. Efekt był taki że miałem obraz i dźwięk. Tu sie rodzi moje pytanie, skoro Kabel SCART ma takie same "końcówki" po obu stronach to czemu jak podlącze raz, to jest sam obraz a jak na odwrot to jest dobrze? PS. Taką sytuacje miałem z nie jednym odtwarzaczem dvd i tv więc nie sadze że to wina sprzętu, chociaz mogę sie mylic.
 
Ostatnia edycja:

jacecek

New member
Na temat 1-go pytania się nie wypowiadam, natomiast jeśli chodzi o 2-gie to wg. mnie przyczyną takiego stanu rzeczy jest niewłaściwa długość "pinów" w jednym z wtyków scart. Widocznie z jednej strony te od dźwięku są krótsze i nie sięgają na odpowiednią głębokość w gnieździe DVD, natomiast (nie wiem dlaczego tak może być - może troszkę inna tolerancja wykonania) w gnieździe TV sięgają tam gdzie trzeba i pozwalają na przeniesienie sygnału.
 

a4tech

New member
To już zależy od klasy zewnętrznego odtwarzacza DVD a właściwie min. od podzespołów wykorzystanych do jego produkcji.


ps. oryginalnie płyta DVD nie ma zapisanego materiału w HD ;)
 
Do góry