2 monitory + telewizor LCD

ratyo

New member
Witam,

z góry mam nadzieję, że umieściłem ten temat w odpowiedniej kategorii.

Mój problem jest następujący: Stałem się posiadaczem Sony Bravia 46EX500 i borykam się od wczoraj z podłączeniem tego telewizora do komputera.

Obecnie mam do karty graficznej podpięte 2 monitory LCD (karta graficzna to Gigabyte Radeon HD 4850). Jak wiadomo posiada 2 wyjścia DVI oraz jedno S-Video. Z tego co wiem, nie mam możliwości puszczenia sygnału (S-Video od razu można pominąć, interesuje mnie FullHD) na wszystkie wyświetlacze.

Nie chcę Was pytać o konkretny model karty graficznej, którą mam kupić, bo w tym się orientuję, może to być Radeon 5770 bądź 5750, który posiada 2 wyjścia DVI oraz dodatkowo HDMI.

Pytanie, jakie kieruję do Was, to czy po kupnie nowej karty, która posiada wszystkie niezbędne wyjścia, będę w stanie podłączyć wszystkie urządzenia?

Zaznaczam, że telewizor ma być podłączony do komputera w celu oglądania filmów HD z komputera. Będę bardzo wdzięczny na wyjaśnienie tej kwestii.

Pozdrawiam,
Łukasz
 

pkomp

New member
wszystko było opisane po 1000 razy - ale do poradnika zajrzeć się nie chce?
do radona masz(musisz kupić) przejściówke dvi-hdmi - do niej kablem hdmi wpinasz tv
w sterownikach tylko ustawiasz poprawne skalowanie i to wszystko
 

ratyo

New member
Nie jestem pewien, czy się zrozumieliśmy...

Gdybym chciał 1 monitor + telewizor, to nie zakładałbym tematu na forum.

Wykorzystuję do pracy 2 monitory, także interesuje mnie podłączenie 2 monitorów + telewizora.
 

dioxxx

New member
omg

kolega chyba ma klopot z czytaniem ze zrozumieniem... zatem jeszcze raz pytanie:

Pytanie, jakie kieruję do Was, to czy po kupnie nowej karty, która posiada wszystkie niezbędne wyjścia, będę w stanie podłączyć wszystkie urządzenia?

mam taki sam dylemat wiec do pytania sie dolaczam a wiec czy po podlaczeniu 2 monitorow na dvi ustawionych jako rozszerzenie pulpitu i telewizora jako osobny wyswietlacz (dual view w nvidia, nie wiem jak tam jest w ati) wszystko bedzie dzialalo poprawnie?
 

pkomp

New member
dioxx ty chyba również - zajrzyj do instrukcji
w ati dzięki eyefinity podobno da się takie cuda zdziałać...nvidii nie mam od dłuższego czasu i nawet nie sprawdzałem....pod vistą na kartach ati bez eyefinity nie idzie pocudować pod xp można na drugi ekran puścić coś w trybie full screen
 
Do góry