2,9 m od telewizora - jaka wielkość?

Madas

New member
Bez reklam
ja również zacząłem oglądanie od 29" potem 32" następnie 37" a od niedawna 40" i powoli żałuję że nie wziąłem 46" cały czas ten sam pokój :)
 

facet

Member
Bez reklam
Ja mam 52 cale:) Oglądam z 2,5 metra:) Patrzy się naprawdę extra:)
Obecnie wielkość tv już mi spowszedniała:) Hehehe:) Jest.... normalny:)
Spokojnie kupuj od 50 cali w wzwyż:)
 

king77

New member
Jeżeli nie ogranicza cię budżet to śmiało bierz 50 cali lub więcej. Ja oglądam 55 cali z 2,7 metra i jest super. Wielkość będzie dla ciebie szokiem tylko przez pierwsze kilka dni.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Dobrze prawią koledzy :D ja miałem 32'', do niedawna 37'' i chciałem większy. Żona marudziła "po co? dlaczego?". Kupiłem 50 cali (a chciałem Sharpa 60 LE 635, tylko tu już był opór) i jak teraz oglądamy to się pyta jak mogliśmy oglądać na takim małym wczesniej. I że mógłby być większy nawet niż 50 cali spokojnie. Odległość ok. 3,5m.
 

Oled1969

New member
Widać, że niektórym pozostały stare przyzwyczajenia, mamy 2012 rok i to jest forum HDTV. Jeżeli tv ma służyć również do filmów HD i mamy przyzwoity sygnał w przypadku telewizji to tv musi być odpowiednio duży. W przypadku moich 2,5m i wspomnianych 50" szału nie będzie, uwierz mi. I na pewno nie będę miał problemów z ogarnięciem wzrokiem. Czasy się zmieniają, obecnie przeciętny rozmiar tv to 50", 40" to już taki standard, poniżej to już maluchy. Z 3 metrów to już można spokojnie oglądać 80" z projektora i nie będzie z tym problemów. Jeżeli ktoś ogląda analogową kablówkę, to wiadomo że nia ma co przesadzać z rozmiarem, ale obecnie w erze programów hd 50" z 2,5m naprawdę nie robi dużego wrażenia, to jest po prostu minimalny tv do takiego sygnału.

Na potwierdzenie wstawiam kalkulator panasonica:
http://www.tinyurl.pl?xSODe0Vy

Przykłady z forum, odległość szacuje na max. 3m :
http://www.hdtv.com.pl/forum/660450-post268.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/508974-post167.html


No i właśnie ten kalkulator ktory wkleiłeś mocno wprowadza w błąd.Pomóż mi wybrać kompromis pomiędzy sygnałem Hd i Sd - przecież ściany nie są z gumy.Jeśli są osoby które tylko oglądaja hd to sprawa prosta przy 2,5 metrach zalecają 54 cale (przy sd tylko 42) a przy 3.5 metra zalecają nawet 55-65 (przy sd tylko 46) .
Ja mam od 3.5 do 4,5 metra ale zaznaczam zamierzam oglądać normalną tv też a nie tylko Br i FHd.Co byś wybrał i dlaczego taki rozmiar? Sd i Hd to dwa światy trudne do pogodzenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym spokojnie 55" a nawet 60 ale z dobrą płynnością obrazu.
A do jakiej kwoty to ma być ?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Przy tym budżecie celuj w 50", np. panasonic 50G30. Mniejszego nie sensu brać. SD z dobrego źródła będzie wyglądać dobrze.
 
I

irek6311

Guest
Polecę LG 47" LED 47LV375S oczywiście LED bo to nowa technologia ,
doskładać do LG 47" LED 47LW4500 3D lub LG 42" LED 42LW5500 3D ,
wszystko około 3tyś zł z obrazem na 5+ .
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Mam cyfrowy polsat.

Celuję jednak w 46-47. Tylko teraz - LCD, LED czy plazma?
Zależy mi na czerni.
nie ma dobrego LCD o takim rozmiarze i w tej cenie z dobrą czernią, w zasadzie masz do wyboru tylko Panasonica 46/50 G30
ewentualnie niedobitki starego Samsunga 46C650 i Sony 46EX500 może jeszcze gdzieś są do trafienia, albo Sony 46EX720 tylko w przypadku tych trzech jest trochę loteria z matrycami i cloudingiem
 
I

irek6311

Guest
Bardzo dobrą czerń i obraz ma Panasonic 46" Viera TX-P46G30E bo LCD niestety czerń mają gorszą od Plazmy ,
za 3tyś zł albo dobra plazma albo idziesz na kompromis i LCD LED z tych co poleciłem .
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Polecę LG 47" LED 47LV375S oczywiście LED bo to nowa technologia ,
doskładać do LG 47" LED 47LW4500 3D lub LG 42" LED 42LW5500 3D ,
wszystko około 3tyś zł z obrazem na 5+ .

LED to żadna nowa technologia... To po prostu dobry marketing jak sprzedać LCD. LCD z Led edge jest o wiele tańsze w produkcji niż z podświetleniem CCFL.
 

szymon0018

New member
I jeszcze mam jedno duże ALE.

Głośnik centralny mam zamiar postawić na tej samej półce co telewizor. A głośnik ma 12 cm wysokości... Pasuje, żeby więc ekran zaczynał się dość wysoko, jak tutaj Telewizor LCD LG 32LG5600 - opinie, komentarze o produkcie

A teraz takie tv ciężko dostać, chyba że stare modele... i to jest mój problem.
Najwyżej można postawić telewizor na jakiejś podstawce.
 

adacho1988

New member
LED to żadna nowa technologia... To po prostu dobry marketing jak sprzedać LCD. LCD z Led edge jest o wiele tańsze w produkcji niż z podświetleniem CCFL.

Mam dokładnie takie samo zdanie na ten temat. Sprzedaję telewizory od kilku lat i z tego co zauważyłem, to to, że ledy potrzebują jeszcze doszlifowania w kwestii podświetlenia. Bo albo kupisz model, ktory będzie mial stałe podświetlenie i będziesz mial clouding w nocy widoczny albo, taki z dynamicznym (które wg producentów jest lepsze), gdzie diody pracują niezależnie i widać smugi światła nawet przy mocnym oświetleniu pomieszczenia (jedynie seria 7000 i 8000 z Samsunga daje rade w tej kwestii, ale to już inna cena). Jeśli odległość od telewizora będziesz miał do 3 m, to spokojnie starczy Ci 42 ". Z plazmowych polecam serię G30 Panasonica. No chyba że kręci Cię 3D, to GT30 ale tam tez juz trzeba troszkę dołożyć.

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk
 

diuczysko

New member
Bez reklam
I jeszcze mam jedno duże ALE.

Głośnik centralny mam zamiar postawić na tej samej półce co telewizor. A głośnik ma 12 cm wysokości... Pasuje, żeby więc ekran zaczynał się dość wysoko, jak tutaj Telewizor LCD LG 32LG5600 - opinie, komentarze o produkcie

A teraz takie tv ciężko dostać, chyba że stare modele... i to jest mój problem.
Najwyżej można postawić telewizor na jakiejś podstawce.

Może po prostu powieś TV i kable zamaskuj kawałkiem maskownicy, efekt będzie dużo lepszy.
 

pshemucha

New member
moj tata kupil jakies 2 m-ce temu panasonica g30.. 42", odleglosc okolo 3m (+/- 20 cm).. wg niego wszystko ok ale wg mnie jest jednak nieco za maly.. smialo kupuj min. 46 ( na twoim miejscu bankowo bralbym 50).. ten model smialo moge polecic.. tata ma poki co tylko tv sd i wyglada to naprawde dobrze.. w marcu bedzie n-ka to sie wypowiem wiecej.. filmy z usb w 1080p poki co bez problemu.. z kolei ja mam odleglosc 4,3m i zdecydowalem sie na 65" (narysowalem na scianie jak wyglada 55 a jak 65 i glownie tak podejmowalem decyzje).. gdyby bylo g30 w takim rozmiarze to bym sobie tez kupil ale ze nie ma to poki co zostaje vt30 (brzmi to jakby to bylo cos smutnego :p ).. powodzenia!
 
Do góry