2.1 czy 5.1 do niewielkiego pokoju (3,6x3m)???

rudy_stp

New member
Witam,

Wstępnie jako amplituder wybrałem Denon AVR-2113 i zastanawiam się czy do niewielkiego pokoju warto kupować 5.1, szczególnie że kanapa zajmie całą jego szerokość (3,6 metra) i będzie przytulona do ściany czyli oddalona o 3 metry od kolumn przednich. Zależy mi szczególnie na dobrym brzmieniu bo na swój sposób jestem audiofilem i strasznie mnie denerwują jakieś przekłamania które wychwyci moje ucho. Kolumny mają służyć głównie do wszystkiego co związane z telewizorem czyli filmy, gry na konsoli ale również do posłuchania muzyki. Polecilibyście mi jakieś kolumny tudzież całe zestawy jeżeli uważacie, że mimo wszystko montować 5.1?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że montować 5,1.
Byliśmy na pokazach gdzie Pixar i Dolby prezentowali w takim pomieszczeniu 7,1 i było rewelacyjnie.
 

rudy_stp

New member
Doradziłbyś coś ciekawego pod względem cena/jakość dla zwykłego zjadacza chleba?

Myślisz, że nie będzie problemu z tym, że osoby oglądające film nie będą siedzieć równo na środku pokoju a jedna praktycznie tuż przy prawym głośniku tylnym kolejna przy lewym tylnym itd.? Mogłbyś mi doradzić jak zamontować głośniki tylne (jestem właśnie w trakcie prowadzenia kabli) bo nie wiem czy lepiej na ścianie tylnej czy może na kawałku bocznej, bo też mam taką możliwość, i na jakiej wysokości było by optymalnie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bielikk

New member
Bez reklam
Do tak małego pomieszczenia 2.1 będzie b. dobre.
Taki zestaw łatwiej sklaibrować w tak małym pomieszczeniu i na
pewno lepiej zagra niż 5.1.
5.1 to już "upychanie " na siłę wszystkich elementów zestawu.
 
Do góry