1wsze TV, 49-55 cali - max 3000zł

zaintTV

New member
Witam,

to będzie mój pierwszy telewizor, dlatego nie mam doświadczenia, a z drugiej strony chciałbym coś sensownego. Nie chce tu nic sugerować, jedynie powiem że na dziś podoba mi się lg 55uk7550 lub lg 55uk8100 (powiedźcie czy warto dokładać do uk8100 ze względu na częstotliwość odświeżania, sport oglądam sporadycznie, nie leci non stopem), polecany mi był też panasonic TX-55X700E, ale nie mam pojęcia jak te telewizory zestawić obok siebie. Telewizor 49 lub 55, doradźcie proszę co lepiej i czy warto kupić jakiś 55 ze względu na np. częstotliwość odświeżania (np. 49 cali 60Hz, 55 z tego samego modelu ma 120Hz). Co sensownego zaproponujecie? Liczę na Wasze rozeznanie w temacie, bo mi to ciężko ruszyć od zera do experta i cały czas jestem czymś zaskakiwany :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 14 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost lub lekki skok
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? normalnie
7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? jakość obrazu, funkcje smart:netflix i yt
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja z dekodera na światłowodzie lub telewizja naziemna
10 Jakie urządzenia? PS4
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3 h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, mecze piłki nożnej, seriale HBO/Netflix
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Netflix, YT
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 1-2 razy w tygodniu - Fifa
16. Preferencje co do marki?Brak, ale nie na Androidzie
17. Preferencje co do wielkości? 49 lub 55 (jeśli np. w 55 calach jest dostępna lepsza częstotliwość odświeżania to byłbym za)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? głębia kolorów i czerni
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczory
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Pierwszy zakup
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak: YT, Netflix
 

Yoochith

New member
Szukałem tego samego dziś kupiłem 8002 w Neonet promocja do poniedziałku za 3016zl 55 cali. Przesiadłem się z 32 całe Sony 10 letni i powiem tak cieszę się że go wziąłem bo jest szok odrazu test netfixa .. masakra obraz do tego meczyk w fifkę 19 na Xbox s o wszystko pięknie śmiga. Tizen działa ładnie i szybko YouTube to samo.. pilot bajer.... I najważniejsze ma 100hz co zauważyłem dopiero jak podpiąłem oba obok siebie ;)
Więc polecam cena twój budżet 3016. 55 cali
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 55C7026 za 2499 zł
Philips 55PUS7303 za 2599 zł
Toshiba 55U78 za 2299 zł
LG 55UK6500 z 2150 zł
 
Do góry