16:9 letterbox - groźne jak 4:3 czy nie?

Mielonka

New member
Witam.

Nabyłem niedawno PDP Panasonica i w trakcie użytkowania kilka filmów będących w formacie 16:9 posiadało poziome pasy góra/dół ekranu. W instrukcji jest jedynie mowa o niebezpieczeństwie związanym z 4:3. Czy ryzyko powidoków jest takie samo przy letterboxie? Spotkałem się z postem, gdzie użytkownik powoływał się na słowa pracownika Panasonica, który twierdził, że przez pierwsze 100h lepiej nie oglądać (raczej nie przesadzać z oglądaniem) obrazu z poziomymi pasami. Chciałbym zasięgnąć opinii na tym forum.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Według niektórych speców pewnie tak, jest szkodliwe ale ja uważam że lepiej się skupić na oglądaniu filmu niż wypatrywaniu nie wypalonych pasków.

Przyznam szczerze że ja stosowałem to ograniczenie przez jakieś pierwsze 90h, zapisywałem ile już h obejrzałem, ale doszedłem do wniosku że po każdym seansie szukałem pozostałości i zawsze coś znalazłem ale po przełączeniu na zwykły kanał, po 10min znikało wszystko. Także przestań się przejmować i oglądaj tv normalnie. Ja czasem teraz ogladam 2-3 filmy z pasami za jednym razem i później widzę nie wypalone pasy (ciemniejsze) ale wystarczy że żonka włączy M jak Miłość lub Klan i wraca wszystko do normy wiec to jest normalne zjawisko i daj se siana, powiem tak jak bedziesz szukał wad to może i znajdziesz więcej i będziesz zniesmaczony plazmą dlatego, ciesz się obrazem i użytkuj normalnie a będzie wszystko ok. Wspomnę że mam już jakieś 1200h.
 
Ostatnia edycja:

Mielonka

New member
co za róznica, czy pasy sa po bokach, czy u góry i na dole. jeden grzyb i tak samo je traktuj.

Nic o letterboxie nie piszą w instrukcji, więc można nieśmiale założyć, że jest różnica - choćby w dochodzeniu swoich praw na drodze reklamacji.

@broda1725 - takie podejście staram się wypracować :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dajcie sobie panowie spokój i ogladaj tv normalnie, znaczy sie normalnie użytkuj a będzie wszystko ok. Bo jak bedziesz szukał to zawsze coś znajdziesz.
 
Do góry