1080 z paviliona na sony bravia - czarna ramka :(

sperzu

New member
Witam

Szukałem troszke ale nei znalazłem odpowiedzi na moje problemy :(

Mam laptopika HP Pavilion karta 8600 GS z wyjściem HDMI oraz LCDeka Sony 52w4000 wszystko ok tylko ze jak podłączma przez hdmi w rozdziałce maxymalnej jest ramka czarna ok 2-3 cm dookoła obrazu tak zwane czarne paski ale dookoła w tv próbowałem autoskalowania itp zmiany z wide na smart zoom i nic nie da sie ustawić idealnie obrazu z krawezią ekranu. przy 720p jest ok caly obraz i wypełniony po brzegi.

Próbowałem zmienić na zoom aby celowo obraz był wiekszy od 52 cale i wyskalować to narzedziami nvidii ale pupa blada :( nie da sie zachować zmian skalowania nie wiem czemu :/

dla ciekawości jak zmienie format hd z 1080i 50 hz na 1080i 23 hz to udaje sie obraz ustawić na 52 cale ale oczy wypadają po minucie :)

HELP bo zapłąciłem kupe kasy a na siłe mam obcięte 2 cale z cłąości filmów z laptopa.
 

dominos

New member
sperzu napisał:
Witam

Szukałem troszke ale nei znalazłem odpowiedzi na moje problemy :(

Mam laptopika HP Pavilion karta 8600 GS z wyjściem HDMI oraz LCDeka Sony 52w4000 wszystko ok tylko ze jak podłączma przez hdmi w rozdziałce maxymalnej jest ramka czarna ok 2-3 cm dookoła obrazu tak zwane czarne paski ale dookoła w tv próbowałem autoskalowania itp zmiany z wide na smart zoom i nic nie da sie ustawić idealnie obrazu z krawezią ekranu. przy 720p jest ok caly obraz i wypełniony po brzegi.

Próbowałem zmienić na zoom aby celowo obraz był wiekszy od 52 cale i wyskalować to narzedziami nvidii ale pupa blada :( nie da sie zachować zmian skalowania nie wiem czemu :/

dla ciekawości jak zmienie format hd z 1080i 50 hz na 1080i 23 hz to udaje sie obraz ustawić na 52 cale ale oczy wypadają po minucie :)

HELP bo zapłąciłem kupe kasy a na siłe mam obcięte 2 cale z cłąości filmów z laptopa.

witam,

mam BRAVIE X3500 pracującą z kompem po złączu D-Sub w rozdz. 1920x1080 w 60Hz, w ustawieniu optymalnej wielkości ekranu pomogła mi funkcja "format ekranu" i "regulacja automatyczna" w zakładce "ustawienia PC" w TV
pzdr
 
Z

zachu

Guest
Mam podobną konfigurację. Na laptopie win XP i sterowniki modyfikowane nVidii.
Po podłączeniu miałem odwrotnie, obraz wyświetlany był większy niż przekątna tv 32. W menu doszukałem się zmiany wyświetlanego obrazy. Pojawiają się strzałki i płynnie można to ustawić. Też nie chciały zapamiętać się ustawienia przy połączeniu. Wystarczyło podłączyć kolejny raz i wszystko było ustawione jak trzeba.
Wszystkie szczegóły poszukam jak będę miał dostęp ;)
 

sperzu

New member
No tylko ze ja juz pare razy tymi strzałkami sterowałem ekran i zawsze wraca do poprzedniej formy a zachowuje ustawienia tylko w niskich rozdziałkach. Tez mam sterowniki modyfikowane ;)

Ustawienia w menu TV nie dają nic - az dziw ze nie ma dokłądnej kalibracji :(

Naiwasem mam X cross menu i ciezko sie połąpać czasem :)

Czekam na pomoc i jakieś sugestie :)
 

ivf

New member
z opisu wnioskuję, że karta lub kabel nie wyrabia tak dużej rozdzielczości przy tym odświeżaniu
 

dominos

New member
sperzu napisał:
(...)Sony 52w4000 (...) przy 720p jest ok caly obraz i wypełniony po brzegi. (...)hd z 1080i 50 hz na 1080i 23 hz to udaje sie obraz ustawić na 52 cale ale oczy wypadają po minucie :)
(...)

ale zaraz zaraz.... napisałeś, że masz W4000... przecież ten model nie obsługuje wyjścia full HD z PC przez D-sub ani HDMI!
przeczytaj dokładnie instrukcję obsługi TV i tabelę zgodnych rozdzielczości VESA...
wg instrukcji max co może przyjąć TV po D-sub i HDMI to WXGA(1280x768 60Hz) lub SXGA(1280x1024 60Hz) oraz wyjątkowo dla D-sub WXGA(1360x768 też dla 60Hz) nie ma obsługi HD ani w trybie 720p 50Hz ani 1080i 25Hz.... stosuj się do wskazań instrukcji...
Z tego co wiem to Full HD 1080p (60Hz) obsługują tylko wyższe modele (np seria X jak w moim przypadku) nie polecam także zabawy ze zmiana częstotliwości odświeżania jak dla sygnałów TV (25, 50Hz) ponieważ TV przyjmują sygnał PC jedynie w 60Hz... inaczej nie uzyska synchronizacji pionowej - to nie DVD ani dekoder cyfrowy tylko PC - tu regóły są jasno sprecyzowane - tylko sdandardy wg VESA.. PC to nawet nie konsola PSX która może pracować w trybie FullHD i BRAVIA ja widzi i rozpoznaje (BLU RAY 1080 24Hz)
i jeszcze jedna uwaga - CZYTAĆ INSTRUKCJĘ! sprawdziłem specjalnie dla W4000 w menu 'ustawienia' (taki ekranik z kluczem) jest opcja 'ustawienia PC' a tam podopcje 'Regulacja automatyczna' itp.... popróbuj wyregulować automatycznie TV

pzdr
 
Ostatnia edycja:

sperzu

New member
Moze jakiś konkret ? według Ciebie na HDMI nie podłącze laptopa w 1080i ?

Dekoder Nki działa w 1080 a laptopa nie podłącze ? Nie kumam przecież wyświetla wszystko tylko zostawia 1 calową ramke dookoła obrazu a mi zalezy na tym zeby tej ramki nie było jakoś nie chce mi sie wierzyć zeby nie mozna było laptopa podłączyć do TV gdzie jakiś głupi dekoder Nki podłącza sie bez ramek w 1080...
 

dominos

New member
sperzu napisał:
Moze jakiś konkret ? według Ciebie na HDMI nie podłącze laptopa w 1080i ?

Dekoder Nki działa w 1080 a laptopa nie podłącze ? Nie kumam przecież wyświetla wszystko tylko zostawia 1 calową ramke dookoła obrazu a mi zalezy na tym zeby tej ramki nie było jakoś nie chce mi sie wierzyć zeby nie mozna było laptopa podłączyć do TV gdzie jakiś głupi dekoder Nki podłącza sie bez ramek w 1080...

nie twierdzę, że się nie da - skoro podłączałeś i się da....
chodzi mi o to, że sygnał z N-ki to nie sygnał z PC. N-ka nadaje w określonych rozdzielczościach (typowych dla TV) czyli 1080i (25Hz), 720p (50Hz), 720i (25Hz) itd.... i to TV rozumie... jeżeli chodzi jednak o podłączenie PC do BRAVIA to tu sprawa się komplikuje gdyż specyfikacja podaje zalecane rozdzielczości ekranu (wg VESA) jakie TV rozpozna i prawidłowo wyświetli... z D-subem sprawa jasna gdyż to złącze typowo PC i wiadomo, że nic innego nie podłączysz (chyba że jestes specem i sam zrobisz przejścióweczkę...). z HDMI sprawa się komplikuje gdyż tu TV nie interesuje skąd jest sygnał... jeżeli masz dobrą kartę graficzna w kompie i masz możliwość ustawienia TV-OUT'a przez HDMI jako np 1080p (50Hz) to TV to rozpozna... jeżeli natomiast używasz standardowego wyjścia - to zawsze leci 60Hz (jako standard VESA) i TV kuma, że podłączyłeś kompa i tu sprawa przedstawia się jasno - BRAVIA nie synchronizuje w pionie i nie przyjmuje sygnału z przeplotem... tu wtedy jeżeli na kompie na wyjściu ustawisz rozdzielczość zgodnie z zaleceniami z instrukcji SONY BRAVIA to będziesz mógł dokalibrować już w menu TV wielkość pixela, położenie ekranu czy dokonać autoregulacji.... ale tu na wyściu z kompa musi być to co masz w tablicy w instrukcji obsługi TV dla wyść z PC....
więc reasumując:
1 - sprawdź i sprecyzuj jak podłączasz kompa pod TV - czy jako monitor czy jako maszynę do oglądania filmów... jeżeli jako monitor to kieruj się przy ustawianiu rozdzielczości kompa tabelą obsługiwanych rozdzielczości z instrukcji TV... Jeżeli planujesz podłączyć kompa jako maszynę do filmów to najpierw sprawdź czy sterownik karty to obsługuje (czy ma predefiniowane ustawienia z parametrami TV np 1080i (25Hz)) tutaj karta musi odpowiednio przygotować wyjście (przeplot, bez przeplotu itd) odpowiednio pod rozpoznawalny przez TV typ sugnału.... wtedy jak cos jest nie tak to też masz możliwość sterowania minimalnie obszarem wyświetlania bezpośrednio z menu TV 'pole wyświetlania': automat, wszystkie piksele, normalnie....
 

sperzu

New member
1080 przy 25 Hz działa i jest full obraz na całej matrycy ale na 50 Hz ramka - podłączam jako maszynke do filmów do gier do wszystkiego :)
 
R

radek122

Guest
Witam,

Jam mam Sony 40w4000 do tego tez mam HP Pavilion (inny model), wiec chyba rozwiązanie jest takie samo.

W telewizorze jest opcja "wyświetlaj wszystkie piksele". To jest gdzieś w "ustawieniach" i jest aktywna tylko na sygnale cyfrowym.

Generalnie, jak wyświetlisz sobie obraz z kompa to poszukaj tej opcji w ustawieniach i problem powinien się rozwiązać. Nie do końca rozumiem czemu ta opcja ma służyć, ale jak zrozumiałem w sygnale może być przekazana informacja o jego "optymalnym skalowaniu".

Problem w HP chyba jest powiązana z systemem Windows i z zachętą do zakupu Vista Ultimata. Jest to oczywiście mój domysł gdyż na sieci jest dużo informacji o tym jak zmienić rejestry w Windows, żeby dało się używać na kompie rozdzielczości 1080p.
 

sperzu

New member
"(...)na sieci jest dużo informacji o tym jak zmienić rejestry w Windows, żeby dało się używać na kompie rozdzielczości 1080p."


Ze jak niby bo ta opcja o której ty mówisz "wyświetl wszystkie pixele działa ale w moim przypadku nie dokońca bo jak jest ustawione na normal to jest ramka grubości ok. 5 cm a jak daje wszystkie pixele to zmniejsza sie do 2 cm :( gdzie w rejestrze mozna zmienić sygnał w nvidii 8600GS ? masz jakieś linki ?
 
Do góry