100Hz w Samsungach A656 40,46 i 52"

bonzo

New member
Próbowałem dzisiaj w sklepie jak działa 100Hz w A656 i szczerze mówiąc nie widziałem żadnej różnicy między trybem 100Hz ustawionym na wysoki poziom, a wyłączonym. Ktoś już pisał na forum, że też nie widzi różnicy.
Dziwi mnie to, bo np. w Samsungu F86 włączone 100Hz nawet na niski poziom daje zdecydowanie lepszy efekt, płynność aż kłuje w oczy. W F86 obraz w ruchu staje się bardzo płynny, niektórzy nazywają to wręcz teatrzykiem.

Proszę posiadaczy A656 o opinię, czy widzą różnicę ze 100Hz i bez, biorąc pod uwagę płynność obrazu w ruchu. Czy faktycznie ciężko odczuć różnicę, a może próbowałem jakiś wadliwy egzemplarz?
 

andkar

New member
Jest różnica, bez gadania, choć pewnie mniej zauważalna niż w seri F. Wystarczy popatrrzeć na biegnące literki np. po jakimś filmie lub na jakimś kanale info, tylko z dobrego sygnału. Ja mam ustawione 100Hz na "niski" choć niektórzy proponują wogóle nie włączać (te matryce są szybsze niż w serii F), a i tak piłka na euro "trzyma się kupy"...
 

bonzo

New member
Dzięki, może ktoś jeszcze podzieli się swoimi spostrzeżeniami?

Chcę kupić A656 lada dzień i pewnie go kupię, jednak troszeczkę mnie to 100Hz rozczarowało. Spodziewałem się czegoś w stylu F86 - taka "bajkowa", aż przesadna płynność ruchu bardzo mi odpowiada.
 
Do góry