100 Hz Motion Plus, czy to działa?

razorjack

New member
Czy 100 Hz Motion Plus (ten ficzer jest w serii 6?)
jest wart dodatkowych kilku stówek?
czy filmy faktycznie są płynniejsze ?
 

Ziolo87

New member
Czego Ci nie polecam. Ostatnio w MediaMarkt widziałem jak postawili 2 LCD pod jednym napis 50hz a na drugim 100hz i bezczelnie spreparowany film przy 50hz "szarpał" a przy 100hz chodził płynnie (co, spokojnie mozna osiągnąć przy 50hz

"Salon" nie oznacza w tym przypadku Media (czy Saturn); Osobiście nie polecam kupować w takich dużych sieciach, zauważyłem, że z roku na rok coraz gorszy towar i obsługa, sam kupiłem w małym salonie MixElectronics, bo i ceny nawet przystępne i obsługa ma czas wszystko Ci pokazać i wyjaśnić. Chociaż z tym ostatnim to warto również samemu się dokształcać, czytając np. fora :szukaj:.
A tak na poważnie i w temacie, ja myśląc perspektywicznie wybrałem 100Hz i nie martwię się w stylu "kurcze... a gdybym wybrał 100hz Mp to może obraz byłby ładniejszy...".
Pozdrawiam
 

arturos1970

New member
Bez reklam
Czy 100 Hz Motion Plus (ten ficzer jest w serii 6?)
jest wart dodatkowych kilku stówek?
czy filmy faktycznie są płynniejsze ?
jest i dziala,i powstal wlasnie do poprawy plynnosci materialow kreconych w 24fps czyli do filmow i teraz tylko od ciebie zalezy czy lubisz teatrzyk czy judder,ja wybralbym teatrzyk.
 

ruski99

New member
jest i dziala,i powstal wlasnie do poprawy plynnosci materialow kreconych w 24fps czyli do filmow i teraz tylko od ciebie zalezy czy lubisz teatrzyk czy judder,ja wybralbym teatrzyk.

Ja osobiście teatrzyk włączyłem na Avatarze z bluereya i na finale Ligi Mistrzów. Akurat na filmie wyglądało to nieżle, ale na meczu do doopy.
 

razorjack

New member
jak już napisałem, przyniosłem swój film i obejrzałem jego kawałek z włączoną tą opcją na 'standard' a potem wyłączoną - różnica jest widoczna.
także porównując do tego co widzę u siebie w domu na monitorze.
 

simarik

New member
Funkcja Motion Plus działa i to w widoczny sposób. Powiem szczerze że na ustawieniach "wyraźny" nie widze zbytniej różnicy, natomiast na ustawieniach standard i płynny obraz robi się bardziej teatralny.
Ogólnie ta funkcja podoba mi się - szczególnie podczas oglądania sportu.
 

bluray

Banned
Co to jest "teatralny" obraz ?
Jakiś link do żródła wiedzy czy definicji tego pojącia.

jedynie Arturos1970 podpowiada a reszta w ogóle nie wie o czym mowa.
Ale się pchya do wypowiedzi.

Samsung pisze:
Technologia Auto Motion Plus 100 Hz umożliwia bardziej płynne odtwarzanie szybkich animacji i efektów specjalnych w filmach. Analizując i zwiększając liczbę ramek funkcja Auto Motion Plus 100 Hz stanowi gwarancję, że nic się nie rozmaże. Zamiast tego efekty specjalne są bardziej błyskotliwe, animacje bardziej płynne, a transmisje sportowe bardziej wyraźne. A widzowie wprost nie mogą się oderwać od ekranu.

Technologia ta inaczej zwana "judder motion canseler" eliminuje skokowe wyświetlanie matriałów 1080/24p. W szczególności nagranych tradycyjnymi kamerami na kliszy celulojdowej.
Klasyczny przykład: intro w wilmie Posejdon.
Aby tego doświadczyć trzeba mieć BD z filmem 24 fps i blurayplayer.

Konkurs "złotych ust" wygrywa ZIOLO87 za text:
Osobiście nie polecam kupować w takich dużych sieciach, zauważyłem, że z roku na rok coraz gorszy towar
 
Ostatnia edycja:

razorjack

New member
ja też bym to nazwał 'teatralny' :)
jak oglądasz film fabularny (jakis znany) w TV to widzisz specyficzny rodzaj materiału - nie jest taki 'płynny' - jest 'kinowy'

a gdy ogladasz telenowelę/teatr telewizji/serial w tym samym TV? widzisz bardziej płynny - taki obraz jakby 'ze studia'.
wyjątkiem z filmów kinowych, które były nakręcone w 'bardziej płynny' sposób był Vidocq (Vidocq ? Wikipedia, wolna encyklopedia - co prawda wikipedii napisali że był nakręcony 24p)
 

razorjack

New member
Co to jest "teatralny" obraz ?
Jakiś link do żródła wiedzy czy definicji tego pojącia.

jedynie Arturos1970 podpowiada a reszta w ogóle nie wie o czym mowa.
Ale się pchya do wypowiedzi.

Samsung pisze:

Technologia ta inaczej zwana "judder motion canseler" eliminuje skokowe wyświetlanie matriałów 1080/24p. W szczególności nagranych tradycyjnymi kamerami na kliszy celulojdowej.
Klasyczny przykład: intro w wilmie Posejdon.
Aby tego doświadczyć trzeba mieć BD z filmem 24 fps i blurayplayer.

'judder motion canceller' - to jest coś innego, w niektórych produktach samsunga jest ona wymieniona, w innych jest wymieniona 'Motion Plus 100/200Hz' (na stronie samsunga)

w każdym razie nie trzeba mieć materiału z BD żeby zobaczyć jak działa Motion Plus 100Hz
 

Ziolo87

New member
Konkurs "złotych ust" wygrywa ZIOLO87


lrg-70-surprised_monkey.jpg
 

squibosh

New member
Witam,

Czy normalnym jest, że przy włączonym Motion Plus na "płynny" (czyli maks) obraz nieraz przycina, traci swoją płynność na chwilkę? Ja tak mam, na razie sprawdziłem to tylko na filmach w divx, nie wiem jak na innych formatach. Coś zasłyszałem też, że aktualizacja oprogramowania likwiduje ten defekt. Czy to możliwe?

Proszę o zdanie ekspertów.
 
Do góry