100 Hz a "teatr" jak to działa

roberto18

New member
w modelu 37B650 są 4 tryby ustawienia opcji 100 hz.

wyraźny, standardowy, płynny oraz użytkownika.

pytanie: czym się różnią te 3 pierwsze tryby i jak ustawić opcję 100 hz na maxa ? wybierając opcję użytkownika i ustawiając na dwóch paskach na maxa czyli po 10 ? czy może wybierając opcję płynny ?

dla mnie dużo wygodniej ogląda się TV na 100 hz, szczególnie sport :)
 

jedi22

New member
No więc tak:
wyraźny - najmniejsze 100Hz
standardowy - średnie 100Hz
płynny - maksymalne 100Hz
trochę dziwnie to brzmi ale chyba zrozumiale;)
Oba paski na max i tryb płynny to chyba z zasadzie to samo, zresztą nie sprawdzałem. Sam mam ustawione:
redukcja skoków - 5
redukcja rozmycia - 8
Tak mi się ogląda najlepiej:D
 

slawko_23

New member
Bez reklam
w modelu 37B650 są 4 tryby ustawienia opcji 100 hz.

wyraźny, standardowy, płynny oraz użytkownika.

pytanie: czym się różnią te 3 pierwsze tryby i jak ustawić opcję 100 hz na maxa ? wybierając opcję użytkownika i ustawiając na dwóch paskach na maxa czyli po 10 ? czy może wybierając opcję płynny ?

dla mnie dużo wygodniej ogląda się TV na 100 hz, szczególnie sport :)

no ale na jakim ustawieniu ten sport jest najlepszy? A przyrodnicze na jakim najlepiej?
 

squibosh

New member
Oczywiscie, ze tylko przy filmach sie wyłącza Motion Plus, w pozostałych przypadkach powinno się ustawiać na maksa, chyba że ma się inne upodobania. Tylko niech nikt nie gada bzdur, ze wtedy obraz jest "nienaturalny".
 

jgx

New member
Bez reklam
Amen :-D. Musimy kiedys na piwo chyba wyskoczyc ^_^!

Istotnie - nie wzialem pod uwage "brazylijskich seriali" i ich estetyki (moje poczucie smaku w magiczny sposob zmarginalizowalo ten "jakze zacny" dzial kinematografii swiatowej ;-)). Moze gdy ktos lubi filmy/seriale realizowane w owy "specyficzny" sposob, to 100 Hz mu sie przyda. Ja jednak rowniez jak kolega powyzej mam A656 i 100Hz wylaczylem na starcie i nigdy do niego nie wrocilem (panel przyjmuje 24Hz, uzywam glownie do filmow i PS3). Ale i moze dlatego ze nigdy nie skorzystalem z potencjalu tunera telewizyjnego siedzacego w mojaj 40calowej skrzyneczce. Slowem - nie ogladam wcale telewizji, wiec estetyka tanich, masowych seriali gdzie polowa ludzi na planie ma pryszcze, zuje gume, pluje przez ramie i maniakalnie czesto trzesie kamera nazywajac to "nowa szkola" jest mi obca. I oby zawsze byla ;-)...

hm, zastanawiam się w którym regionie Polski leży wioska która ma TYLKO dostęp do kanałów telewizyjnych w których "nadają" wyłącznie seriale gdzie polowa ludzi na planie ma pryszcze, zuje gume, pluje przez ramie i maniakalnie czesto trzesie kamera nazywajac to "nowa szkola"????:shock::shock::shock:. Całe szczęsście że autorowi posta ta "nowa szkoła" jest zupełnie obca :)
 

muhozol

New member
Niestety u mnie padlo motion plus ... tzn przy wylaczonym i przy standard nie ma roznicy - jak wrzuce na wlasne ustawienia i np dam redukcje skokow na 8 to dopiero widoczna jets plynnosc obrazu ale ciagle sie przycina. W serwisie powiedzieli mi ze to wina albo plyty glownej albo panelu lcd. Bedzie reklamacja bo tv na gwarancji.
 

wojtekS

New member
A mi się to całkiem podoba...

Po zakupie mojego LE40B679 zapuściłem sobie z DVD "Das Boot" - dla niewtajemniczonych film z roku 1981, niby po cyfrowej poprawie jakości obrazu, ale na pewno nie a'la Gladiator - zrobiony pod HD, dźwięk 5.1 itd.

Sceny we wnętrzu okrętu były takie, że czułam się, jakbym tam był w środku. Pomimo, że film ten oglądałem naście razy na zwykłym kineskopowym TV, stwierdziłem tego typu doznania dopiero na samsungu.

Aż strach właczać "Obcego" :D
 

TheArt

New member
Dla mnie te całe 100Hz to nieudany bajer który z filmu robi teatrzyk i sztucznie przesuwa postacie na pierwszy plan, zawsze to wyłączam :D. Wole oglądać normalne naturalne ruchy postaci niż sztucznie uwypuklone :D. Następny efekt z cyklu jak zepsuć odbiór obrazu.
 

mustang77

New member
100HZ można włączyć na szybkich ujęciach sportowych lub na BD ewentualnie pomaga w szybkich ujęciach sportowych,piłka leci a za nią smuga biała.w oddalonym obrazie.
Teatr można włączyć jak ma się kino domowe dzwięk z materiału 5.1 wtedy podkręca obraz i dźwięk ten teatr.
 

RafMat

New member
Co nie którzy, nigdy się nie przyzwyczaja , do nowszych lepszych rozwiązań, technologicznych. Część z was przypomina mi moja Babcie Ś.P. która nigdy nie przyzwyczajyła się do kolorowego Tv. Zawsze coś Ją cyt." jebie po oczach" :) to kolor nie taki to za ostry.Inną sprawą jest to że niektóre modele Tv za bardzo ulepszaja. Tak jak z Malucha nie zrobisz Porsche, tak i zTv średnej półki, nie uzyskasz takich samych efektów na wyszej klasy Tv.A jak ktoś nie lubi teatru to świadczy o jego płytki myśleniu. :D taki żart

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry