1-szy zakup TV. POMOCY!

jarekdnl

New member
Witam. Na wstępnie chcę napisać, że jestem tu nowy, chociaż śledzę forum już od jakiegoś czasu. Postanowiłem napisać ponieważ ciężko mi wybrać odpowiedni odbiornik. Będzie to pierwszy tv jaki będę kupował. Dużo czytałem i im więcej wiem tym czuje się jeszcze bardziej bezradny (myślałem, że jest to o wiele prostsze).
Zawsze chciałem kupić jakiegoś Samsunga. Niestety na firmie się zawiodłem z powodu kina blu-ray, które jest na serwisie drugi raz w przeciągu 2 miesięcy. Telewizor prócz zwykłych programów będzie używany do konsoli x360, oglądania filmów (najczęściej z lapka w formacie mkv) i meczów. (mam w planie wziąć dekoder nc+, obecnie cyfrowa multimedia) Zależy mi na 42' calach, dobrym obrazie, niskim input lagu, płynności oprogramowania tj. nie mulące przełączanie programów itp. Mile widziane 4 wejścia HDMI (Xbox, kino, dekoder, lapek) Mam 3 i muszę przełączać dwa. Nie zależy mi na "smarcie" (mam w odtwarzaczu B-R i nie korzystam), dobrych głośnikach, ani na technologi 3D. Resztę innych informacji napiszę w punktach. Czytając dużo różnych tekstów na temat kupna tv pomimo "bajerów" zainteresowałem się bardzo Philipsem 42pfl5008h i 42pfl6008k tylko ze względu na sylwetkę i super wyglądający system Ambilight. (Gdzieś przeczytałem, że mają też stosunkowy niski lag) Ekspedient z RTVeuroAGD sprowadził mnie jednak na ziemie mówiąc, że dwa takie modele wystawowe zwyczajnie im padły, a "ledki" dające światło z tyłu grzeją się do skandalicznie wysokich temperatur. Polecił mi za to Sony (nie pamiętam jaki model), który nadaje się idealnie do konsol lecz rozmiar 40' i 2 wejścia HDMI całkowicie go dyskwalifikowały. Jako alternatywe zaproponował jakieś LGki, ale one do gier to się nie nadają.
Obecnie w pokoju stoi 37' calowa plazma Panasonic Viera th-37pv80pa. Jestem z niej zadowolony, cały czas bezawaryjna.


1. Jak duże jest pomieszczenie? 6m/3,2m
2. Jak daleko siedzimy od telewizora? ok.2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost czy również bokiem? Tak i tak
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Raczej stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Pokój jest ciemny
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic th-37pv80pa
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Super obraz na meczach i filmach, Niski lag
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder NC+
10 .Jakie urządzenia? Kino Samsung B-R, X360, Laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Od 4 do 8 godz.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sportowe, naukowe, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak. Nawet 50%
16. Preferencje co do marki? Kiedyś Samsung, obecnie brak
17. Preferencje co do wielkości? 42'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Awaryjność, smugi szybkich obiektów
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500'-
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie? Nie musi mieć

Mam wielką nadzieję, że ktoś kto się zna pomoże mi.
Na wszelkie dodatkowe pytania chętnie odpowiem.
Pozdrawiam wszystkich.
 

jarekdnl

New member
Kiki byłem w sklepie i ten model z literką K jest dostępny za 2299zł.
Twierdzisz, że ten telewizor będzie odpowiedni pomimo tego co mi powiedział facet w rtveuroagd?
 

jarekdnl

New member
dodałem załącznik ze zdjęciem. W sumie nie wpadłem na to czy cena tyczy się ekspozycji.
Jakie inne telewizory możesz polecić?
 

Attachments

  • 20140615_185507.jpg
    20140615_185507.jpg
    451,3 KB · Wyś: 64

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To super cena i co do jakości obrazu w tej cenie nie ma żadnej konkurencji.

Pa podawca nie ma pojęcia o czy mówi. Mamy je zaczepione na ścianie i nie wypaliły jeszcze ani muru ani nawet płyty na której wiszą. I szczerze słyszałem już różne głupoty ale jeszcze takich... nie.
A cena jest super.
 

jarekdnl

New member
Bardzo chciałbym ten telewizor, ale czytając opinie co któraś osoba pisała, że tv potrafił się sam resetować lub zawieszać w trakcie oglądania telewizji i do tego zamula w trakcie przerzucania kanałów. Mam bardzo mieszane uczucia po tym co usłyszałem i czytałem.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W tej cenie, o ile mają zapakowane sztuki, nie ma się co zastanawiać.
Jeśli wystawka - odpuść, bo świeci pewnie rok. Możesz wtedy zobaczyć coś z nowszych modeli
Panasonic 42AS650 ~2700zł
Toshiba 42L7453 ~3000zł
Samsung 40H6400 ~2300zł
 

jarekdnl

New member
Philipsa odradził mi dzisiaj znajomy. Był z niego zadowolony przez pierwszy rok. Teraz TV zawiesza mu się i musi go odłączać od zasilania. Myślę, że jeżeli jest zadowolony z mojego starego Panasonica to teraz też powinienem postawić na tą firmę. Przeczytałem test -Panasonic TX-L47ET60 i w sumie byłbym na niego zdecydowany gdyby nie cena 3tys. Czy taki sam model z ekranem 42' ma takie same parametry co w/w testowany:?:
 
Do góry