Jeśli na TV SONY wszystko poprawnie dla Ciebie działa to dlaczego nie chcesz kupić telewizora Sony?
sprobuje wieczorem przetestowac jakies pliki, ale w DLNA, bo nie chce mi sie dysku odlaczac, jesli Cie to interesuje to potwierdz to sprawdze
Witaj
Bo SONY ma też wady niestety:
- nie odtwarza MKV
- nie czyta NTFS (ale czyta exFAT)
- poprzednie SONY (ex/hx) miały tragiczną czcionkę w filmach DIVX i nie można było jej zmienić. Nikt nie może mi dać odpowiedzi czy seria na ten rok ma to poprawione.
- Ma tylko jedno wejście antenowe
A te oto aspkety są dla mnie ważne.
Samsungi tez maja jedn wejście antenowe. Co do serii D to UN55D8000 (wersja na rynek USA) według instrukcji czyta i nie czyta te same pliki audio i wideo. Dotyczy też to plazm serii D które pojawiły się w Polsce. Tylko tak jak piszę wszystkie informacje zasięgłem z instrukcji i nie sądzę, żeby coś się zmieniło do formatów.
Samsungi tez maja jedn wejście antenowe. Co do serii D to UN55D8000 (wersja na rynek USA) według instrukcji czyta i nie czyta te same pliki audio i wideo. Dotyczy też to plazm serii D które pojawiły się w Polsce. Tylko tak jak piszę wszystkie informacje zasięgłem z instrukcji i nie sądzę, żeby coś się zmieniło do formatów.
sprawdzone, wszystkie rwia (chociaz nie tak mocno, ale do ogladania za mocno)
28mb wgl nie odpalilo (nieobslugiwany wyskoczylo)
ale ogolnie obraz bajer, lepszy niz na polskich kanalach HD
ps
samsung pc share 4.2
tv ue40c8000 fw 3006
Trzeba rozdzilićO pojęcia:
DVB-S - cyfrowa telewizja satelitarna i tutaj musi być jedno wejście typu LNB
DVB-T - cyfrowa telewizja naziemna
DVB-C - cyfrowa telewizja kablowa (kablówka)
W przypadku DVB-T i DVB-C to jest to jedno i to samo wejście, natomiast DVB-S ma swoje wejscie i dlatego ma dwa wejścia, ale róznego typu, na wejściu LNB (DVB-S) występuję napięcie 14V/18V podawane na konwerter. Nie można zamiennie używać tych wejść.
Czyli każdy TV posaidający tuner DVB-T/C oraz DVB-S/S2 posiada dwa wejścia antenowe?
Witaj
Dzięki za test. Jest tak jak myslałem.
Ale niech mi teraz ktoś wytłumaczy dlaczego ?![]()
Kamera nie ma tu nic do rzeczy, zresztą telewizory Samsunga też nie można winić, bo po prostu kodek H.264 AVC nie jest wymieniony w instrukcji, a nawet jest napisane drobnym druczkiem, że pliki AVCHD nie są odtwarzane. To nawet Sony i Panasonic, których telewizory choć odtwarzają mniej formatów, nie zapomnieli o posiadaczach kamer. Dziwna decyzja Samsunga, który wspiera slużące głównie piratom divx, a nie pozwala odtwarzać filmów z kamer, które sam też produkuje.Pożycz mi tą kamerę to rozgryzę Ci to w 5min.
Jakoś nie chce mi się wierzyć że taka kamera za 4 koła nie ma żadnych opcji, rusz trochę.... głową i sam pokombinuj.
Pisałem wyżej, ale kto to ma dzis czas na czytanie !!!kodek H.264 AVC nie jest wymieniony w instrukcji, a nawet jest napisane drobnym druczkiem, że pliki AVCHD nie są odtwarzane...
Kamera nie ma tu nic do rzeczy, zresztą telewizory Samsunga też nie można winić, bo po prostu kodek H.264 AVC nie jest wymieniony w instrukcji, a nawet jest napisane drobnym druczkiem, że pliki AVCHD nie są odtwarzane. To nawet Sony i Panasonic, których telewizory choć odtwarzają mniej formatów, nie zapomnieli o posiadaczach kamer. Dziwna decyzja Samsunga, który wspiera slużące głównie piratom divx, a nie pozwala odtwarzać filmów z kamer, które sam też produkuje.
Dla zaawansowanych trudna dawka wiedzy:
Zwłaszcza tabela z poziomami = profilami wiele wyjaśnia.
Profile 4 / 4.1 / 4.2 / 5 różnią się iloscoą makrobloków i dopuszczalną wielkoscią strumienia.
Uważasz, że zmieniając cokolwiek w opcjach kamery sprawisz, że telewizor będzie odtwarzał jej filmy bez zacięć? A co zmienisz? Ręcznie ustawisz balans bieli czy może wyłączysz stabilizację? Sam rusz głową!Pożycz mi tą kamerę to rozgryzę Ci to w 5min.
Jakoś nie chce mi się wierzyć że taka kamera za 4 koła nie ma żadnych opcji, rusz trochę.... głową i sam pokombinuj.
Link do instrukcji jest: tutaj. W tabelce na stronie 139 są obsługiwane kodeki, H.264 AVC tam nie ma.Bzdety piszesz, kamera ma najwięcej do rzeczy bo to ona tworzy obraz to chyba oczywiste
Nie wiem jaką Ty masz instrukcje ale w mojej jest jak wół napisane! Pliki mkv na jakim formacie wideo chodzą? No raczej nie na mpeg4-p2 tylko właśnie na h.264, nie wspominając o telewizji naziemnej
Poza tym MKV i część AVCHD z innych kamer chodzą płynnie w maks rozdzielczości na maks bitrate
a format wideo jest ten sam, więc jak to wyjaśnisz?
Oczywiście, rozszerzenia .MTS czy .m2ts tv w ogóle nie widzi, a tak czy zmienię rozszerzenie na .mpg, .mkv czy .avi film jest odtwarzany ale nie płynnie, z zacięciami.Czasem trzeba zmienić rozszerzenie, aby ominąć sztuczne bariery.
Zmieniając rozszerzenie nie zmieniacie kodowania tylko nazwę.
I tak i nie. Rozwijając skrót, AVCHD znaczy Advanced Video Codec High Definition czyli Zaawansowany Kodek Wideo Wysokiej Rozdzielczości. I nie zrobiłem wielkiego błędu utożsamiając go z kodekiem H.264 AVC, bo on się z nim nierozerwalnie wiąże. I nie jest to też kontener, bo typowym kontenerem jest np. mkv, w którym mozna zawrzeć kilka wersji językowych napisów i ścieżek dźwiękowych. Jest to po prostu sposób zapisu filmu wideo, który jest zakodowany H.264 AVC i kodekiem dźwiekowym PCM lub AC3. I ten sposób zapisu Sony i Panas sobie opatentowali w kamerach (bo w blu-ray już nie) i nic nie stoi na przeszkodzie aby Samsung zaimplementował w telewizorze odczyt kodeka H.264. I to wystarczy, nie musiałby nic płacić konkurentom. A płacić owszem musi, ale za kodowanie AVCHD filmów nagranych swoimi kamerami.Pisałem wyżej, ale kto to ma dzis czas na czytanie !!!
AVCHD to kontener = sposób organizacji materiału AV.
Samsung nie kupił licencji na kontener AVCHD. Bo musiał by sypać kasę konkurentom: SONY Panas.
Pożycz mi tą kamerę to rozgryzę Ci to w 5min.
Jakoś nie chce mi się wierzyć że taka kamera za 4 koła nie ma żadnych opcji, rusz trochę.... głową i sam pokombinuj.