Zestaw Yamaha + Quintas

D

dMarek

Guest
Zainteresowal mnie taki zestaw:
Amplituner: Yamaha RXV 661
DVD: Yamaha DVD S661
Glosniki: Quadral Quintas 500 + subwoofer 51DV

Co sadzicie o takiej konfiguracji? Staram sie znalezc sprzecik odpowiedni do sluchania audio i kina domowego. Pytanie odnosnie dvd: czy ten odtwarzacz obsluguje pliki tekstowe .txt i polska czcionke.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bor@s

New member
hmm

ja mam S559 i obsługuje napisy polskie, ale na sieci w ofertach to było wyraźnie napisane więc wiedziałem co kupuję. A dla tego S661 przeszukałem google i cisza, podejrzane. Może ktoś ma, to potwierdzi na 100%, bo bez napisów trochę byłaby dolina. Inna sprawa, że o ile DVD Yamahy to super sprawa, to denerwują mnie dwie rzeczy:
- napisy dla DivX są małe, szare i półprzeźroczyste, czasem słabo je widać.
- brak płynnego zooma, co przy filmach 2.40:1 zmusza mnie do oglądania pasów w panoramie.
 
D

dMarek

Guest
ArtS007 napisał:
Powinieneś rozważyć trochę lepsze głośniki do tej elektroniki.

ArtS :)
Jakie bys polecil?

Do konkursu na moj zestaw dolaczylo Onkyo:
Amplituner: AV TX-SR604
DVD: DV-SP404E
Glosniki: Quadral Quintas 500 + subwoofer 51DV

To juz jest final ;) wiec jesli mozecie to piszcie swoje sugestie. W tej chwili szala zwyciestwa przechyla sie na strone onkyo. Kurcze, jak ciezko sie zdecydowac ;(
Czekam na opinie bardziej doswiadczonych forumowiczow.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Onkyo jest sprzedawane w zestawach z głośnikami Tannoy Mercury F. Myślę, że to głośniki warte rozważenia. Są w dwóch wariantach F3 oraz F4.

ArtS :)
 

pablo1234

New member
Ja słuchałem Glosników Quadral Quintas 500 z Onkyo i mi tez zestaw nie przypadły do gustu. Nie wiem jak zagra Yamaha z nimy ale nie składaj wirtulanie zestawu. Tylko jak posłuchasz będziesz wiedział czy Tobie odpowiada dana konfiguracja. Jak głaśniki grają ładnie a Ampli "A" to nie oznacza, że zagrają równie dobrze z Ampli "B".
 
D

dMarek

Guest
pablo1234 napisał:
Ja słuchałem Glosników Quadral Quintas 500 z Onkyo i mi tez zestaw nie przypadły do gustu. Nie wiem jak zagra Yamaha z nimy ale nie składaj wirtulanie zestawu. Tylko jak posłuchasz będziesz wiedział czy Tobie odpowiada dana konfiguracja. Jak głaśniki grają ładnie a Ampli "A" to nie oznacza, że zagrają równie dobrze z Ampli "B".

Ja wiem ze najlepiej byloby posluchac sobie kilku konfiguracji ale niestety nie mam takiej fizycznej mozliwosci. Po pierwsze jestem w Irlandii a po drugie w Jeleniej Gorze gdzie mieszkam "w cywilu" nie ma sklepow gdzie moglbym to zrobic. Pozostaje mi zatem zdac sie na opinie innych :(
 

qnrad

New member
pablo1234 napisał:
Ja słuchałem Glosników Quadral Quintas 500 z Onkyo i mi tez zestaw nie przypadły do gustu. Nie wiem jak zagra Yamaha z nimy ale nie składaj wirtulanie zestawu.

Pablo, widzę w podpisie, że masz zestawik 2x661 (ampli+DVD) z głośnikami Yamahy. Jak ci się sprawuje?

Myślę o takiej samej elektronice (V661 i S661), ale z JBL Balboa. Co Wy na to? Niestety, nie mogę na razie znaleźć takiego połączenia w różnych sklepach. Czy ktoś wie, gdzie można by w Wawie posłuchać takiego zestawu?
 
Do góry