Zestaw kina domowego minimum 6 tyś.

Alane

New member
Witam,

Chciałbym się poradzić ponieważ planuję zakup sprzętu 5.1/7.1.
W spadku dostałem wzmacniacz Yamaha DSP-A1
W pierwszej konfiguracji chciałem kupić JBL Studio 280/290 bo lubię dużo basu.
Aktualna sytuacja materialna pozwala mi znacząco zwiększyć budżet na głośniki.
Biorę pod uwagę kompletowania zestawu na raty.

70% - Film 5.1/7.1
30% - Muzyka z duża ilością basu.
Salon 17 m2

Propozycję:
Znajomy podpowiada mi zestaw zbudowany w oparciu o głośniki KEF Q700

Wolałbym nie inwestować w dodatkowy głośnik basowy (subwoofer)
Możliwość kupna głośników w kolorze jasny poprawi moje stosunki z drugą połową :)

Z góry dziękuje za propozycję.
 

Alane

New member
Jak lubisz bardzo dużo basu to wybór jest prosty JBL Studio 290+230+235c.

Taki był wstępny plan przy małym budżecie.
Mając taki dobry wzmacniacz wypadałoby kupić głośniki lepszej klasy.
Przeglądałem testy tych KEF Q700 i z wykresów wynika, że powinny już mieć dobry bas.
Zastanawiałem się także nad JAMO Concert C109, ale to już blisko 10k.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Moim zdaniem Studio 290 będą za duże do 17m2. Rozumiem, że masz 6k na same fronty?

Za duże to pojęcie względne! Lepiej mieć zapas, niż niedosyt.
Po 3 tygodniach jeżdżenia na 290 uważam, że są to kolumny baaaardzo uniwersalne, jest bas kiedy go trzeba i nie ma kiedy go nie trzeba. Jestem pewien, że te kolumny odnajdą się w każdym wnętrzu, bo są naprawdę pięknie zbalansowane.

Na moich połaciach przestrzeni są chyb nawet ciut za małe ;l))))
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za duże to pojęcie względne! Lepiej mieć zapas, niż niedosyt.
Po 3 tygodniach jeżdżenia na 290 uważam, że są to kolumny baaaardzo uniwersalne, jest bas kiedy go trzeba i nie ma kiedy go nie trzeba. Jestem pewien, że te kolumny odnajdą się w każdym wnętrzu, bo są naprawdę pięknie zbalansowane.

Na moich połaciach przestrzeni są chyb nawet ciut za małe ;l))))


Masz prawo do takiej opinii bo je posiadasz . A jaki masz metraż? Też taki mały?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Sam salon prawie 40mkw, do tego połączone z salonem pomieszczena hallu i jadalni co daje łącznie grubo ponad 50mkw.

Ale słuchając ich nie mam wątpliwości ze nawet na 20mkw zagrają pięknie zarówno cicho jak i głośno. A różnica w cenie do 280tek wg cen Blacka jest mała więc warto wziąć 290tki. Jak znajdę czas wrzucę fotki.

BN- podpuszczasz, wiem, ale chyba masz rację, suba trzeba będzie zapodać
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak będziesz miał możliwość to wstaw u siebie 290 do małego pokoju. Moim zdaniem bas będzie łupał niemiłosiernie. Ja tylko miałem okazję pobawić się nimi w MM i nawet w tak słabym warunkach odsłuchu różnica w basie między 280 i 290 była duża. 17m2 to nie 40 czy 50.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Na pewno zrobię test z 290 w małym pokoju, z czystej ciekawości.
A nawet jeśli pociągnięcie będzie niemiłosierne to przecież nikt nie każe wkręcić sprzętu na takie poziomy głośności.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Sam salon prawie 40mkw, do tego połączone z salonem pomieszczena hallu i jadalni co daje łącznie grubo ponad 50mkw.

Ale słuchając ich nie mam wątpliwości ze nawet na 20mkw zagrają pięknie zarówno cicho jak i głośno. A różnica w cenie do 280tek wg cen Blacka jest mała więc warto wziąć 290tki. Jak znajdę czas wrzucę fotki.

BN- podpuszczasz, wiem, ale chyba masz rację, suba trzeba będzie zapodać
Raczej podpowiadam , ostatnio zamontowaliśmy w takim sporym pomieszczeniu u kolegi Studio 290 + 230p x2 i gra to pod HK990.
 
Do góry