Zastępstwo dla Panasa ex700, 65 cali, do 6 tys.

nacho66

Member
W wątku w podforum Philpsa pytałem strictę o dwa modele tej marki. Tutaj chciałbym zapytać, jeśli nie Philips, to co w rozmiarze 65 cali i budżecie do 6 tysięcy.

Moją poprzeczką jest 6-cio letni Panas 58ex700, w którym bardzo odpowiada mi panel VA, jego kontrast, barwa (nieco chłodniejsza, trochę pastelowa). Jakość obrazu 'przynajmniej' jak w tym panasie to dla mnie minimalne i najważniejsze kryterium. Jeśli chodzi o marki to Panas, Sony, Samsung (poza wspomnianym Philipsem). Nie chcę dokładać do OLEDa.

Telewizor do streamingu, telewizji online i z dekodera canal+. Nie będzie na nim grane w gry. OS nie ma aż takiego znaczenia bo korzystam z Chromecast 4.0
 

nacho66

Member
Podoba mi się ten Sony. Czy na rynku jest coś z tej półki co wypada z jakiegokolwiek powodu lepiej (ale nie jest OLEDem)?
A przy okazji pytanie - jaki rodzaj gwarancji na TV ma Sony? To jest jakiś door-to-door?
 

09kk

New member
Nie ma nic lepszego od tego sony, nawet chińskie mini ledy grają gorzej. Modele tegoroczne serii 90 mają bardzo ładny obraz.Zgłaszasz usterkę serwis przyjeżdża i zabiera tv
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak jak każdy serwis.
Podoba Ci się Sony , to Twój wybór przecież.
Tyle że mini LED zagra lepiej niż zwykły LCD gdzie trzeba iść na kompromisy.
Ma znaczenie więcej stref kontrolowania, daje większą głębię, czerń i możliwości.
Ale każdy ma swoje przyzwyczajenia
Dziś taki przypadek miał miejsce też .
Kupujący stwierdził , że wszystko noprocz TCL.
I ... Jak sprawdził na własne oczy, porównał kupił.... TCLa.
Ale każdy robi co uważa.
A Twoja radość najważniejsza.
Sprawdź też na własne oczy.
 

nacho66

Member
W innym wątku jak pytałem o miniLED Phillipsa to padło, że to telewizor po taniości i porządny LED zagra lepiej ;)
Nie przesadzajmy z tym sprawdzeniem na własne oczy. Warunki w elektromarketach nie ułatwiają oceny. Albo nie ten rozmiar, albo ustawiony w rogu tak, że kątów nie ma możliwości ocenić, albo za jasno w pomieszczeniu, albo odbija się coś stojącego na przeciwko, albo nie ma akurat obu modeli, które chcemy porównać. To jest mrzonka imho. Jak kupowałem poprzedni telewizor to robiłem testy w sklepie, pojechałem ze swoim stickiem i próbkami trailerów itp. Potem się okazało, że tryby w jakich testowałem i myślałem, że będę oglądał, w domu okazały się słabe i poprzełączałem na funkcje i parametry, których w sklepie nie testowałem :D

TCL nie chcę :) Ale dzięki za sugestię, po to właśnie wpadłem na to forum
 
Ostatnia edycja:

nacho66

Member
Szybkie pytanie na koniec o Serwis Extra od Sony. Na stronie scentre.pl i w regulaminie usługi stoi, że taką gwarancję można dokupić w ciągu 365 dni do produktu Sony zakupionego u dowolnego innego dystrybutora. Ale enigmatycznei jest też napisane żeby w takiej sytuacji dzwonić lub kontaktować się mailowo. Jak to w praktyce wygląda?
 

09kk

New member
Kiki sama ilość diod to nie wszystko, ważniejsze są algorytmy sterujące tymi diodami i ich odpowiednie wygaszanie. Chińskie tv nie potrafią tymi diodami sterować, Sony przy mniejszej ilość diod robi to bardzo dobrze w tegorocznych modelach z serii 90.
 

irift

Member
A masz pojęcie jak działa montownia ??
a skąd mam wiedzieć? nie jestem pracownikiem produkcji XD "Ta tajwańska firma jest największym producentem elektroniki na świecie, to właśnie oni składają iPhone'y, MacBooki, PlayStation, Nintendo Wii U, Xbox One, czytniki Kindle dla Amazona, czy komputery Della (choć oficjalnie fabryka w Łodzi należy bezpośrednio do Della)."
 

09kk

New member
kiki a kto produkuje Fiata, VW, Forda itd, a montownie są na całym świecie. Jeżeli twierdzisz, że TCL, Philips i Hisense to lepsze telewizory od Sony czy Panasonica to ja wymiękam, bo z koniem nie będę się kopał, nie mam szans.
 
Do góry