Żarówko żegnaj !

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, większość jednak o tym nie pomyśli, tak samo jak przy plazmach, ludzie boją się poboru prądu a kupują 2x droższe LCD bo energooszczędne :-D Ile jednak czasu musi minąć by koszt się zamortyzował, parodia. To nie ekologia, w tym, wszystkim jest tylko jeden powód, wyłudzić więcej kasy od ludzi, niech są biedniejsi

Nigdy w calej mojej histori zakupow podobnie jak znajomi, nie zwracalem uwagi na to ile ktory tv ciagnie pradu, jedyne co sie liczylo to zadowolenie a nie pare zl. w lewo czy prawo, wiec nie generaliuj.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
W swojej wypowiedzi nie wziąłem pod uwagę, ze czasem znajdzie się ktoś, kto bardziej woli obraz lcd. Bardzo wiele osób jednak tak nie robi. Ostatnio przekonał mnie o tym nawet kolega, obraz z plazmy podobał mu się bardziej a i tak kupił lcd bo bał się dużego poboru prądu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
A żeś dowalił z tą wspaniałą technologią plazm.
Tu nie chodzi o kwestie jakości obrazu ale o sam fakt jak postępują ludzie, przy plazmach, żarówkach czy innych rzeczach :). Przeczytają w mediach co mają myśleć po czym tak właśnie postępują, nie myśląc jednak samemu za siebie. Jestem ciekawy, ile lat trzeba by zamortyzować koszt tych nowych żarówek względem tych starych, jeśli ktoś ma duże mieszkanie będzie musiał wydać niezłą sumkę na te żarówki, a z tego co tu piszecie te potrafią być dość awaryjne i potrzeba jeszcze droższych. Prawdopodobnie nawet zanim ta jedna żarówka się zamortyzuje będzie trzeba kupić już następną :D, nową.
 

redlum

New member
Bez reklam
najbardziej rozwala mnie tekst "naturalny kolor żarówek wolframowych" - dla ludzi jest "naturalny" bo do takiego odcienia jesteśmy przyzwyczajeni; gdy Tomasz Edison wynalazł żarówkę to nie prowadził żadnych badań co do koloru światła - ważne było że jest te światło;

Ja nie lubię żółtego światła - w domu mam same zimne ledy i bardzo dobrze się z tym czuje - ale z tego powodu nie staram się przekonywać innych że tak jest najlepiej - każdy powinien dopasować to do własnych wymagać
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz w salonie oswietlenie w chlodnej barwie na ledach? Dla mnie to nie do przyjecia, ale rozumiem ze komus sie moze podobac.

Kazdy wie dlaczego zarowki maja taki zywot i o co w tym wszystko chodzi, tutaj polecam swietny film ktory dokladnie wyjasnia.
Spisek zarowkowy:
YouTube - Broadcast Yourself.
 

bluray

Banned
Protest:
tu nikt nie liczy kosztów oświetlenia domu/mieszkania !
Powód :
dziadzio lub tatuś z mamusią robią "becalen" za prąd.

Przylkładowo:
Nka-SAT TV; HISTORY HD to tylko 1,99 pln za miech.
A protesty na sto stron !

To znacznie mniej niż koszt starej - wolframowej 60-tki.
Zróbta coś ze sobą, bo o kosztach eksploatacji domu nie ma z kim tu gadać.

Napiszcie lie kosztuje "opiekuna" Wasza wyprawka na poniedziałek.
Słyszałem, że 400 zł.

A może na giełdzie ledwo używanych podręczników i prawie pustych zeszytów za 15% ceny.
Czy to obciach być w szkole z secound-hand sprzętem ?
Czy to już mineło ?
 
Ostatnia edycja:

fula

New member
Z tymi żarówkami energooszczędnymi to wyjdziemy jak przysłowiowy "Zabłcki na mydle".

My jako odbiorcy indywidualni mamy liczniki energii elektrycznej mierzące prąd czynny i w takiej konfiguracja żarówka z żarnikiem jest droga w użytkowaniu do żarówki energooszczędnej.
Gdy już rynek indywidualnego oświetlenia przymusowo nasyci się w cud techniki jakim są energooszczędne żarówki, będzie kuku....

Wymiana liczników poboru prądu na mierzące prąd czynny i bierny jak w instytucjach, zakładach, sklepach. Cena żarówek wysoka, awaryjność wysoka na stopień skomplikowania, a cena prądu ta sama.
To przyszłość...

I tu będziemy mieć rękę w nocniku :))))
 

fula

New member
Sprostowanie.
Żarówki "energooszczędne" korzystają w 30% z energii czynnej a 70% z energii biernej, od cała tajemnica ich energooszczędności.
Dodać należy, że niema większego zakłócenia w sieci energetycznej jak te cholerne żarówki energooszczędne.
 

bluray

Banned
Ogrzewanie el. podłogi to u mnie 4,8 kWh.
To oznacza ok. 2 zł na godzinę = 48 zł doba = 150 zł miesięcznie.

Energo oszczędne urzadzenia trzeba wspierać.
W wątkach PDP/LCD zwraca się zawsze uwagę na "żarłoczność" plazm.
A tu jest inaczej. Dominuje pochwała dla starej, nierentownej technologii.
Dziwne.
Odpowiadając na "gość nie ma na prąd" mogę zapytać:
może nie stać cię na ledowe oświetlenie ...
 

fula

New member
Nie mieszajmy matryc plazmowych i lcd z żarówkami.
Ja nie kupowałem LCDeka na jego energooszczędność, tylko na wady plazmy nie do zaakceptowania.

Plazma po roku zmienia się jej sposób wyświetlania, wypalanie jest normą.
 

fula

New member
Z punktu widzenia zakładów energetycznych, używanie żarówek kompaktowych jest legalnym sposobem nielegalnego poboru prądu.

To jest of topik
 
Do góry