Wybór telewizora 55/65" do 3500 zł

Status
Zamknięty.

siomek

New member
Cześć!
Na wstępie, jestem kompletnie zielony w tych sprawach, a reszta tak jak w tytule

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3/4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1+
4. Czy siedzimy na wprost ekranu? wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX-42AS500
7. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? dekoder tv
8. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? głównie Netflix, Youtube, sporadycznie jakiś meczyk
9. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Nie
10. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
11. Preferencje co do wielkości? 55", lecz wolałbym 65"
12. Preferencje co do marki? obojętnie
13. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000zł, jestem w stanie dołożyć max 3500 zł

Wcześniej trochę przeszukiwałem forum i wybrałem takie (od najtańszych):
-Telewizor PHILIPS 65PUS7855/12 65"
-Telewizor PHILIPS 58PUS8535/12 58"
-Telewizor TCL 65C715 65"
-Telewizor LG 55NANO863NA 55"

Dużo osób poleca i preferuje dorzucić do tego modelu: Telewizor TCL 65C815 65", tylko że on kosztuje 4000 zł i nie jestem do końca pewny, czy przy moich preferencjach "warto" dorzucić te 1000 zł
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odległość wskazuje na 65"
Masz extra modele w zasięgu :
- LG 65Nano 963 za 3899
- TCL 65C815 za 3899 zł
- TCL 65C725 za 4199
- Philips 70PUS8535 za 3899 zł
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

patrick94

New member
Witajcie, podepnę się pod temat aby nie powielać gdyż mam zbliżone oczekiwania

również, jestem zielony w tych sprawach, trochę poczytałem a reszta tak jak w tytule

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu? Nie do końca
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć (tutaj też bym potrzebował pomocy w wyborze)
6. Jaki masz obecnie telewizor? Brak (jakiś mały stary złomek)
7. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Jeżeli tv nie będzie posiadał Androida lub czegoś fajnego do IPTV to podepnę Canalbox aby odpalić OTT Navigator do IPTV, okazjonalnie Laptop, lub PC aby zagrać w PES-a raz na ruski rok.
8. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? głównie TV z IPTV głównie filmy, Netflix, Youtube, sporadycznie jakiś meczyk
9. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Tak na PC ale bardzo rzadko i nie jest to główny wymóg.
10. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
11. Preferencje co do wielkości? 55", lecz wolałbym 65"
12. Preferencje co do marki? obojętnie
13. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000zł, jestem w stanie dołożyć do max 3900 zł

Wcześniej trochę przeszukiwałem forum i wybrałem takie :
- PHILIPS 65PUS8535/12 65"
- PANASONIC TX-58HX820E 58" lub może 65 lub Panasonic TX-65HX580E
- TCL 65C815 65"
Rozważam też nad HISENSE 65U8QF 65" ale dość ubogi system w aplikacje lecz tak jak wspominałem mogę ew. podpiąć Canalbox-a

z tyłu głowy jeszcze chodzi też Sony XH90 ale to już trochę za dużo..

Dzięki, pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten z tyłu głowy jest najlepszy .
Ale cena za dopłatą.
Masz dla niebieskich w specjalnej ofercie z pakietem.
Napisz na PW.

Z Twoich TCL 65C815 za 3899 zł z pakietem .
To Najlepszy LCD w klasie cena do jakości w Europie (Eisa Best Buy)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten z tyłu głowy jest najlepszy .
Ale cena za dopłatą.
Masz dla niebieskich w specjalnej ofercie z pakietem.
Napisz na PW.

Z Twoich TCL 65C815 za 3899 zł z pakietem .
To Najlepszy LCD w klasie cena do jakości w Europie (Eisa Best Buy)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poszło.
Obydwa są dosępne dla niebieskich.

Do Twoich potrzeb - tak jak podałem na PW bym wybrał.
 

patrick94

New member
Trochę poczytałem jeszcze i .. mam większy mętlik niż miałem... powiedzcie mi bo właśnie w mediaexpercie wskoczyła promka na lg nanocell 65nano867NA i mam rozkminę czy brać jego czy tego TCL-a C815 ? zależy mi na kątach i dobrym kontraście a jak zobaczyłem ostatnio w sklepie jakiegoś tcl-a nie pamiętam ale chyba jakaś seria p to kąty były dramatyczne a była tam raczej matryca va.. co byście ostatecznie w tej cenie polecili ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych dwóch TCL ma lepsze parametry, możliwości, aplikacje, multimedia.
Ile masz max kasy ?
 

patrick94

New member
Aplikacje tak jak pisałem na początku szczególnie mnie nie interesują bo te najważniejsze to on ma a w razie w i tak mam boxa na andku z canal+, multimedia w jakim znaczeniu ? bo nie zamierzam odtwarzać ani muzyki ani filmów z pendriva bo to już nie te czasy. Max kasy to te 3900-4000 ale cały czas myślę, czy na pewno jest mi potrzebne te 120Hz skoro nie gram w gry a mecze to oglądam w tv od dzwona bo raczej wole na żywo sporty oglądać.. z kolei co raz bardziej się zaczynam bać andka bo jak czytam jakie problemy mają ludzie w tv za 5-6k typu sony xh90 czy innych typu trzeba zresetować system, trzeba aplikacje usunąć to wydaje mi się, że mój box to jest chyba jednak zaje.... bo nic mi się z nim nie dzieje..
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Kurcze, czytałem kilka testów również na zagranicznych forach TV Hisense i ten wypada zawsze dużo lepiej, już te wszystkie telewizory w podobnej i nawet dużo wyższej cenie. Kiki go nie poleci, bo go nie ma. Dystrybutorem jest Media. Ogólnie sam się na niego napaliłem, bo obraz robi wrażenie, czy jakość wykonania. Oczywiście TV nie dla wszystkich, bo jeśli ktoś chce grać na konsoli, to tu jest trochę słabo z HDMI...
 

wysio

Member
Bez reklam
Widziałeś, masz porównanie? Czy to kwestia intuicji? Firma ogólnie stara, bo istnieje na rynku od 1969 roku. Telewizory zaczęli produkować 1997r. Model U8QF potrafi wyświetlić aż 1400 nitów w HDR, ma 180 niezależnych stref podświetlania, 6300:1 natywnego kontrastu, a matryca wyposażona w kropki kwantowe. Do tego bardzo fajny dźwięk JBL.

W cenie 4 tyś to faktycznie brzmi jak prima aprilis.
Aj... Teraz patrzę, że zdrożał [emoji3525]
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Polecam te co znam, przetestowałem, sprawdziłem i otrzymałem potwierdzenia pozytywne od tych co kupili i są zadowoleni.
Mało znam ludzi którzy polecają coś czego nie znają.
Myślę że TY też do takich nie należysz.

Za 4 tyś z niewielką dopłatą masz już nowe Oledy 55 Philipsa, żaden LCD nie ma szans.
 

wysio

Member
Bez reklam
Nie polecam oczywiście, a raczej zwracam uwagę. Jednocześnie też nie odrzucam z powodu małej popularności na naszym rynku.
Co do OLED, mam cały czas niesmak po tym, co się stało w Panasonicu siostry. Wiem, że obraz lepszy, tylko ja chcę mieć pewność, że matryca się nie wypali po paru latach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pokaż proszę gdzie ja odrzucam.
Oledy Panasonica nie miały zabezpieczeń takich jak LG czy Philips.
Pisaliśmy o tym.
Ale każdy wybiera sam.
Obecne Oledy mają już extra zabezpieczenia - nawet gier.
Jak zastosujesz dodatkowy sposób jak przy plazmach - to nie będzie powidoków. Wiem bo mam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To już 11 generacja.
Ceny są już bardzo atrakcyjne, zabezpieczenia bardzo dobre.
Więc w klasie cena do jakości - świetny wybór.
 

wysio

Member
Bez reklam
Wczoraj podszedłem do Media. Mieli fajną promocję na Philips 55OLED705. Nabyłem. Póki co, jestem zadowolony. W podobnej cenie był też w/w Hisense w 65 calach, ale jednak marka oraz technologia wzięła górę.
 

bierutb

New member
Wczoraj podszedłem do Media. Mieli fajną promocję na Philips 55OLED705. Nabyłem. Póki co, jestem zadowolony. W podobnej cenie był też w/w Hisense w 65 calach, ale jednak marka oraz technologia wzięła górę.

Możesz coś więcej napisać na temat tego TV.
Ja zastanawiam się nad 65".
Wizualnie mi pasuje, zwłaszcza, że będzie stał na komodzie.
Parametrami, też teoretycznie mi odpowiada.
Ale czy jest jakieś ale?
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry