Warto dopłacać 50% ceny do OLED-a?

kathumax

New member
Cześć!

Szukam TV do salonu - do takiego typowego "codziennego użytku" - głównie programy z satelity, wieczorem trochę filmów, czasem mecz, raczej nie planujemy podłączać konsoli. Ot, żona gotuje i ogląda jednym okiem serial czy jakiś program, wieczorem puszczamy film. Salon ok. 25m2, ale oglądamy najczęściej z odległości 2m, pokój raczej jasny (2 duże okna za telewizorem jedno z boku i dwa naprzeciwko). Wielkość 55" (wpasuje się w ścianę).

No i pytanie - czy w takich warunkach, przy takim używaniu, jest sens dopłacać blisko 50% ceny do OLED-a? Samsung QN85C wychodzi ok. 3400 pln (wydaje mi się dość sensownym wyborem), za oleda trzeba dać ok. 4700-4900 (Philips 718, Samsung S90C, LG C3)?
A jeżeli nie warto dopłacać - to czy ten QN85C to dobry wybór?

Dzięki za pomoc!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za 4500 zł masz LG 55B33 Oled TV z pakietem dodatkowym dla członków forum.
Pytanie czy warto ?
Wg mnie warto !
Bo nie musisz iść na żaden kompromis.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Weź gdzieś gdzie będziesz mógł oddać bo może być problem z oglądaniem w dzień bo masz bardzo dużo okien.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najśmieszniejsze jest to , że jeszcze nikt nigdy nie oddał oled TV.
Ale skąd możesz to wiedzieć ...
 

kathumax

New member
Zaczynam powoli decydować się na oleda jednak, Samsung QN odpadł przez wkurzającą ramkę (wiem, że bzdet, ale skoro irytuje?) - pytanie, którego? Z LG już wolałbym raczej C3 (cena w promocjach podobna, jak B3), ale najbliżej mi jednak do Philipsa - są jakieś powody, aby wybrać LG/Samsunga zamiast 718? Zwłaszcza, że jestem przyzwyczajony do ambilight? Z mini led rozważam właściwie jeszcze tylko Philips 9308 - ale czy ich system nie będzie problemem? Nie po to kupuję tv za całkiem sporo jednak kasy, żeby podłączać chromecasta...
Wolałbym nie oddawać :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po prostu dołączysz do zadowolonych.
Każdy oled będzie lepszy niż mini led.
Też korzystam z ambilightu i tak ju zostanie.
Philips ma też znacznie większe możliwości jak Samsung czy LG.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Na MiniLed Philipsa to nawet nie patrz. To bardzo słaby tv. I pod względem jakości wykonania i pod względem jakości obrazu i pod względem systemu. W testach OLED Philipsa przegrywa z LG i Samsungiem. Takie testy robi na przykład Vincent. Jak wpiszesz w google Vincent HDTVTest to znajdziesz. @kiki zapewne to zaneguje ale poczytaj kto to Vincent. I tak jak pisałem kupuj tak żebyś miał 14 dni na zwrot. Ja ma OLED w sypialni. Sypialnia od południa z drzwiami balkonowymi na ścianie po prawo od tv. Promienie słoneczne nie wpadają do środka bo jest dość szeroko wypuszczony dach. W dzień jednak przymykam do połowy rolety żeby obraz był idealny.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
MIni led Philipsa jest , z uwagi tylko na wyposażenie - niżej notowany.
Ale sporo ludzi kupiło jako mini led w dobrej klasie cenowej.
I też śmią być zadowoleni .
I czy Vincent, czy Robert - nikt nie jest w stanie zmienić ich wyboru.
Tak jest i tak zostanie.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
@kathumax wpisz w google "Kupujemy telewizor do 5000zł". Obejrzyj materiał, trwa 6:48. Ale już na wstępie usłyszysz, że OLED Samsung S92C zaorał konkurencję. Kupisz go na pewno za 4999zł a może i gdzieś taniej. MiniLed Philipsa omijaj szerokim łukiem bo oprócz tych co śmią być zadowoleni są też załamani. I jest ich więcej. Osobiście znam takich co w dobrej klasie cenowej kupili parę lat temu Mantę i też są zadowoleni 😂
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie dlatego nie rozumiesz , że każdy wybiera co chce.
Rolnictwo to nie moja dziadzina, na orce się nie znam.
Samsung Oled to dobry telewizor.
Na razie daleko mu do zasięgu LG czy Philipsa.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Samsung Oled to dobry telewizor.
Na razie daleko mu do zasięgu LG czy Philipsa.
Tylko według Ciebie. Testy mówią co innego. Ale zawsze możesz podyskutować o tym z Vincentem lub na portalu obok. Zasięg patrząc na znaczenie słowa też Samsung ma większy. Inna sprawa, że jeszcze się taki nie urodził, któremu przyznałbyś rację. Sprzedawcy tak mają. Nie zabieram już czasu w oczekiwaniu na test C855.
 
Ostatnia edycja:

kathumax

New member
Bardzo ciekawa dyskusja, ale nie wiem czy prowadzi do odpowiedzi na moj pytanie i wątpliwości :)
To jest tv do typowego codziennego użycia, więc częściej będzie leciał tvn/polsat czy jakiś mecz niż film, więc ryzyko wypalenia jest jednak duże, co poniekąd potwierdza nawet wspomniany powyżej kanał.... Stąd moje wątpliwości i obawa, czy nie skończy się tak, że za rok-dwa oled będzie do wyrzucenia, a w gruncie rzeczy nawet nie wykorzystam jego potencjału. Po tym, jak QN85C odpadł ze względu na durną ramkę, zacząłem się nawet zastanawiać, czy nie wystarczy coś podstawowego w stylu 8818 Philipsa?
Do Philipsa mnie ciągnie ze względu na ambilight, a w przypadku oledów - przynajmniej w sklepie - dużych różnic pomiędzy 718/S90/C3 widać nie było, plusem też jest jednak otwarty Google TV.
Ale pozostaje kluczowa dla mnie wątpliwość - czy warunki, w jakich będzie pracował i sposób wykorzystania nie powodują, że z jednej strony nie wykorzystam możliwości oled, a jednocześnie skończę po roku z wypaloną matrycą?
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Biorąc pod uwagę ilość światła wpadającą do pokoju i preferencje oglądania to odpuść sobie OLED. Zobacz Samsung QN92C. Nowszy i może Ci przypadnie do gustu.
 
Do góry