TV 55 cali do salonu 6-7 tys. zł

boody

New member
Na wstępie witam wszystkich forumowiczów, jako nowy sympatyk forum :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 27 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 - 4 metry
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Najczęściej 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Pokój jest bardzo nasłoneczniony, ściana okien od strony południowej, a na przeciwległej ścianie ma wisieć telewizor
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak, był Panasonic L32E30 - świetna maszyna, służyła mi jako TV i monitor komputerowy przez 6 lat
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, matryca 100Hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? lokalna kablówka z HD, internet.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tuner, router, blu ray, soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?***W tygodniu pracującym 4 godziny w weekendy koło 8.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Głównie filmy i sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Sporadycznie, w zależności od posiadanych funkcji SMART
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie zamierzam.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zdecydowanie wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Kiepska czerń
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6 tys., jak warto dołożyć to 7 tys.

Nie jestem bezwzględnie nastawiony na szybki zakup i zastanawiam się, co w tym roku zaoferują producenci i czy nie warto się wstrzymać do połowy roku z zakupem któregoś z tegorocznych modeli... Jak uważacie??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele z tego co podane są ceny mają być droższe o 20-30% od poprzednich. Więc raczej bym teraz sięgał po zakup :
- Panasonic 65DX750 za 6799 zł - VA
- Philips 65PUS6521 za 6599 zł - VA
- Sony 65xd8505 za 7599 zł
- Philips 65PUS7101 za 7499 zł

Na inne kasy nie wystarczy.
 

boody

New member
A coś max do 60 cali?? Większy na ścianę mi nie wejdzie :)
A jak z Panasem i Firefoxem, słyszałem, że jest problem ze wsparciem...
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Jeśli 60' to możesz rozważyć jeszcze Samsunga 60KS7000.
Niestety wybór w modelach 60' jest znacznie mniejszy niż w 55' i 65'.

Panasonic ma słabe smart tv, ale bardzo dobry obraz i niezłą cenę
 

boody

New member
A jak z PANASONICiem TX-58DX780?? Czym się różni od wspomnianego wyżej 65DX750? Oprócz wielkości oczywiście :)
 

boody

New member
Jako, że TV jeszcze nie kupiłem, a pojawiło się paru nowych kandydatów, podbijam temat. Tym razem jednak interesuje mnie 65 cali w cenie nieprzekraczalnych 9 tys. Ostatnie typy to:
1) Sony 65XE8505 (brak lokalnego wygaszania moim zdaniem to główna wada)
2) Samsung ue65mu8000 (nie mam bladego pojęcia jak gra ten TV, ale model 65mu7000 został dobrze przyjęty, z drugiej strony, jeżeli jakość samsungów została na poziomie zeszłorocznego ks7000, to nie idę w to)
3) Któryś z zeszłorocznych topowych na VA np. philips 65pus7601, samsung 65ks8000, ale odo tego rozwiązania podchodzę sceptycznie...
4) może coś na direct ledzie i czekać, aż ceny spadną?? z drugiej strony 4 miesiące bez TV dały się mi we znaki...

Co wybrać??
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Jako, że TV jeszcze nie kupiłem, a pojawiło się paru nowych kandydatów, podbijam temat. Tym razem jednak interesuje mnie 65 cali w cenie nieprzekraczalnych 9 tys. Ostatnie typy to:
1) Sony 65XE8505 (brak lokalnego wygaszania moim zdaniem to główna wada)
2) Samsung ue65mu8000 (nie mam bladego pojęcia jak gra ten TV, ale model 65mu7000 został dobrze przyjęty, z drugiej strony, jeżeli jakość samsungów została na poziomie zeszłorocznego ks7000, to nie idę w to)
3) Któryś z zeszłorocznych topowych na VA np. philips 65pus7601, samsung 65ks8000, ale odo tego rozwiązania podchodzę sceptycznie...
4) może coś na direct ledzie i czekać, aż ceny spadną?? z drugiej strony 4 miesiące bez TV dały się mi we znaki...

Co wybrać??

Witaj , jeśli nie przeszkadza Ci zakrzywiony ekran , to 65KS9500 , Ciężko o lepszy TV w cenie do 10 tyś . A w Saturnie kosztuje 9580
 

boody

New member
Witaj , jeśli nie przeszkadza Ci zakrzywiony ekran , to 65KS9500 , Ciężko o lepszy TV w cenie do 10 tyś . A w Saturnie kosztuje 9580

Dzięki za odpowiedź - nie przeszkadza mi zakrzywiony ekran, natomiast w tej cenie chyba już dołożyłbym do sony 65xe9005, który zapowiada się na najlepszy tegoroczny LCD...
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Dzięki za odpowiedź - nie przeszkadza mi zakrzywiony ekran, natomiast w tej cenie chyba już dołożyłbym do sony 65xe9005, który zapowiada się na najlepszy tegoroczny LCD...

W Sonym masz poniżej 30 stref wygaszania , a w Samsungu 150 stref , Trochę Lepszy HDR w Samsungu . Sony jest zbliżony ale nie jest lepszy .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz jeszcze w ze strefowym podświetleniem Philipsa 65PUS7601 .
Jesteś niebieski więc specjalna cena i kalibracja gratis.
 

boody

New member
W Sonym masz poniżej 30 stref wygaszania , a w Samsungu 150 stref , Trochę Lepszy HDR w Samsungu . Sony jest zbliżony ale nie jest lepszy .

Co byś polecił kiki z tych dwóch, samsung to rzeczywiście zeszłoroczny top i ma dużo większą jasność od philipsa... Telewizor zmieniam co 6-7 lat, więc zależy mi, żeby TV "wyprzedzał" w jak największym stopniu zbliżającą się przyszłość. Jak kwestia bad pixeli i obudowy w tym wyświetlaczu, bo w pozostałych KS był to problem?? W kwestii smart - czy samsung dostaje aktualizację Tizena do 3.0, a Philips - androida 7.0?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W KS - musisz poczytać wpisy, bo cały czas wypadają piksele.
Jasność ogromna to tylko marketing, bo na potrzeby codziennie wystarcza jasność nawet SkyMaster i tak nie dasz rady oglądać w trybie dynamicznym. Philips ma Androida 6,0 - a na 7,0 trzeba czekać.
Wystarczy na 10 lat aż wejdzie FRP.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Co byś polecił kiki z tych dwóch, samsung to rzeczywiście zeszłoroczny top i ma dużo większą jasność od philipsa... Telewizor zmieniam co 6-7 lat, więc zależy mi, żeby TV "wyprzedzał" w jak największym stopniu zbliżającą się przyszłość. Jak kwestia bad pixeli i obudowy w tym wyświetlaczu, bo w pozostałych KS był to problem?? W kwestii smart - czy samsung dostaje aktualizację Tizena do 3.0, a Philips - androida 7.0?


Mimo wszytko bym zaryzykował z Samsungiem bo jest po prostu lepszy :
więcej stref
większa jasność
mimo wszystko lepszy OS - Android trochę muli
Jakość wykonania powinna być lepsza - w końcu to najwyższa klasa TV z KS-ów
no i pseudo QLED serii 9 też mu nie dorównuje obrazem,bo ten QLED to EDGE LED
i w ciemnych scenach przy zgaszonym świetle KS9500 będzie lepszy.
KS9500 jakością obrazu niewiele odbiega od Panasonica DX900
Nie ma reguły - bad pixele trafiaja sie w Sonym jak i w Samsungu , zależy jak trafisz
dokup 5-letnią gwarancję i kupuj .

Ja kupiłem XE90 i go własnie sprzedaje , b.fajny TV ale jak to mówia w miarę jedzenia apetyt rośnie
 

boody

New member
Ok, a philips jak wygląda pod względem bad pixeli i jakości wykonania?? I jaką masz na niego cenę dla niebieskich?? Dla porównania poproszę też o cenę dla samsunga?? Jest u Ciebie możliwość przedłużenia gwarancji??
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bad pixeli nie pamiętam już od lat zgłoszeń.
Gwarancję na rynku możliwość przedłużenia ma tylko Sony.
Ubezpieczenie nie polecam.
Samsung 65KS7000 za 7199 zł
 
Do góry