Toshiba seria ZF

TV Toshiba 46ZF355 - też z netu
Podświetlenie - 36
Kontrast - 88
Jasność - 45
Kolor - 40
Odcień - -7
Ostrość - +10
Czerń - OFF
MPEG - niski
DNR - auto
Temperatura - chłodny
Czerwony - +3 +6 -4
Zielony - +3 -5 0
Niebieski - -3 -2 -3
Żółty - -1 +6 -2
Magenta - -1 -3 -4
Cyjano - 0 -12 +7
 
Ostatnia edycja:

darck

New member
ravland napisał:
Witam,
Od wczoraj jestem posiadaczem "super-telewizora-wymiatacza" 40ZF355DG, problem jest tylko w tym, że jak na razie nie jestem z niego super-zadowolony.
A wszystko przez szumy dochodzące z głośników przy wyżej podkręconej głośności.
(...)
Co o tym sądzicie? Czy spotkaliście się z czyms podobnym?
Mam do wszystkich posiadaczy ZF-ek prośbę - czy moglibyście poświęcić parę minut i zrobić podobny test jak ja? Bardzo proszę potem o podzielenie się spostrzeżeniami bo ja, sczerze powiedziawszy nie wiem juz co o tym myśleć. Jedno jest pewne - mam super TV ale nie potrafię sie nim teraz w pełni cieszyc bo mi coś szumi!

pozdrawiam
U mnie - 40ZF355 - przy poziomie 100 (max) jest lekki szum, troszkę głośniejszy niż nbox HDTV recorder na standby, którego z 1 metra nie słychać.
Musisz porównać na innym egzemplarzu ten szum, wtedy będziesz wiedział na 100%, że coś nie tak z TV.

tim33 napisał:
(...)
Ja ogólnie jestem bardzo zadowolonym posiadaczem ZF 46. Jedyny mankament to pojawiający się czasami zbyt duży odcień różu na białym tle (np.śnieg)-nie potrafię go wyeliminować.
(...)
Pozdrawiam.
Również odnoszę takie wrażenie. Czasami widzę tylko róż zamiast czerwonego, a regulacja kolorami nie pomaga. Może ktoś zna sposób wejścia do menu serwisowego? Tam pewnie można to usunąć.

pzdr.
 
Ostatnia edycja:

krecha2

New member
jak jest z tymi tv, czy wszystkie nowsze partie maja wwyeliminowana wade (kreska) i czy mozna smialo kupowac, 2 sprawa jak jest z zapamietywaniem ustawien na wejsciach?
 

Dziki79

New member
Witam wszyskich użytkowników słynnej Tośki ZF355 ( i nie tylko)

Panowie właśnie dołączyłem do waszej 'bandy" ;)

Tośka jest zajebista. Obraz, wszystko miód ale jest pewne ale, ktore nie daje mo spokoju... mianowicie przy wszystkich rogach matrycy widać rozchodzące sie światło :/ i nie wiem teraz czy jest to wada mojego egzemplarza czy po prostu tak Tośki mają. Nie przeszkadza to wogóle kiedy obraz jest wyświetlany na całym ekranie ale w momencie gdy np. leci film na dvd i obraz jest zwężony u góry i na dole to jest to mocno widoczne na czarnych pasach i przyznam, że nie wygląda to najlepiej. Pczywiście najlepiej to widać gdy ekran jest cały czarny.
Może to kwestia ustawień ? albo co? Cholera za taką kasę to raczej nie powinno być takiego efektu :(

poradźcie coś pliz!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele tej serii nie są już nowe - bo nie produkowane od kilku miesięcy.
W ostatnim czasie miały swoje problemy - do których producent się nie ustosunkował. To oznacza że nie widzi w tym wady i na wymianę liczyć nie możesz. Sprawdź też martw piksele - bo to była wręcz plaga takich problemów.
 

Dziki79

New member
Dżizas! Czyli jednak wada tv :(

Martwych pikseli żadnych nie zaobserwowałem ale te smugi światła trochę mnie drażnią.

Nikt z użytkowników tego tv nie zauważył u siebie podobnej wady?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Ten ;niby; problem występuje nie tylko w naszych Tośkach ( wiele innych LCD różnych producentów ma też ten problem) zresztą na forum było to opisywane , i prawdopodobnie wpływ ma na to zbyt mocno zamocowana matryca. O pikselach na wielką skalę w tym modelu pierwsze słyszę , a czytam różne fora związane z LCD, Plazma. Problemem w modelach z początku serii stała się pionowa ; kreska; na matrycy. Ogólnie TV naprawdę dobry i ja się nie przejmowałem ; nadmiernym; podświetleniem w rogach matrycy.
 

Dziki79

New member
Zgadzam się z Tobą diana, telewizor jest bardzo dobry. Jakośc obrazu, wygląd samego tv ogólnie jest rewelacyjny ale własnie to podświetlenie.
Czy powinienem traktowac to jako wadę mojego egzemplarza czy poprostu Toshiby ZF tak mają.

Postaram się zrobi jakieś zdjęcie może i dołącze tutaj na forum to ocenicie.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
U mnie smugi dochodziły do około 3cm. i naprawdę nie bierz tego do serca :D. Przy normalnym oglądaniu programów nie będzie to przeszkadzało , a z tego co mi wiadomo to Tośka ( i nie tylko ten LCD) tak ma . Ustaw wszystkie parametry obrazu ( kolega gilek 1975 podawał ustawienia do ZF na początku tego wątku) i ciesz się z dobrego zakupu.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
No ciszcie się Panowie, cieszcie, Ja nadal czekam na mój TV, to już 40 dzień bez ZF, a nasz hu...wy serwis Polski milczy. Nikomu tego nie życzę.
Kiki ile czasdu powinna trwac naprawa TV w QN ??
 

darekk75

New member
Ja wklepałem ustawienia podane przez Gilek1975 i gdybym wcześniej nie czytał na tym forum o jakichś chmurkach w rogach to pewnie bym tego nie zauważył. Wystepuja owszem ale w tak minimalnym stopniu że naprawdę trudno zauwazyć przynajmniej u mnie, natomiast miałem od początku jednego martwego piksela, którego już z metra nie widać i nie przeszkadza w oglądaniu. Pytanie troche z innej beczki. Jeśli poprawię jakość sygnału (N) to poprawi mi się również jakość kanałów HD i SD?? Czy jednak to nie ma znaczenia??
 

tim33

New member
U mnie podświetlenia występują tylko w górnych rogach telewizora. Poza tym O.K. Obraz bardzo dobry. Okresowo za dużo różu-pytałem już o to, ale rozumiem, że albo problem ten dotyczy tylko mojego tv, albo nikt nie wie jak go rozwiązać. Pozdrawiam.
 

Deejeey

New member
U mnie na 52 po zakupieniu bylo troche duchow w rogach i dosc czesto efekt ,,kostkowania'' ale mam Tośkę juz pół roku i wygrzanie zrobiło swoje{choć wiem ze to nie plazma i teoretycznie nie ma to znaczenia}Teraz jest Super. Co do wieszaka ja kupiłem KRAFTMANA model KM lcd-32 za 140 złotych i jest okejowy.
 

Dziki79

New member
Dzisiaj zmienię ustawienia na "gilowskie" ;) i zobaczę jaki to przyniesie efekt Zauważyłem, że chmury trochę się zmniejszyły i jest lepiej. Może rzeczywiście musi się telewizor wygrzać :)

ale samym obrazem jestem zachwycony poprostu "bajka" :D

martwi mnie teraz troche awaryjność tego modelu.
Gilek 1975 z wielkiego fana Toshiby i tego modelu stał się anty. Mam nadzieję, że mnie to nie spotka.

co do różu to ja też to widze na tvn cnbc biznes cyfry na spadkach giełdowych robia się trochę różowe. Ciekawe co dadzą ustawienia "gilowskie"

Ja też mam pytanko o wieszak do tego tv ale z możliwościa ustawiania w dwóch płaszczyznach. żeby nie był za duzy i nie drogi oczywiście.

pozdro
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Dziki79 napisał:
martwi mnie teraz troche awaryjność tego modelu.
Gilek 1975 z wielkiego fana Toshiby i tego modelu stał się anty. Mam nadzieję, że mnie to nie spotka.
pozdro
Ja nie stałem się anty, nadal jestem b. zadowolony z Tosi ZF i nigdy na nią złego słowa nie powiedziałem, natomisast jestemw ściekły na serwis w pieprz...ej Polsce, jest tak dziwdowski że nigdy zdania nie zmienie, ZObaczymy co będzie jutro.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Kolego na rzie modleu 46,a co będzie jak zacznie się tak dziać w innych modelach - panowie módlcie się aby wam się nie psuły, ja już trace zdrowie, ale dość tego. Od jutra (napisałem to w moim wątku o gwarancji) zaczynam batalię w gazetach ogólnopolskich - nie daruję takiego podejścia do klienta.
 

maciek_w

New member
poziom głosu przez tuner cyfry

Cześć,
mam pytanko czy ktoś z użytkowników zf mam może podłączoną syfrę+ z tunerem philipsa HD? Mój problem polega na tym że nie mogę regulować głośności przez tuner syfry, nie wiem czy to wina tunera czy tv, połaczenie jest przez hdmi.
Będę wdzięczny za info.
 
Do góry