TH xxPV8-80: funkcje w menu serwisowym

B

burz

Guest
Witam, zakładam nowy temat dotyczący menu serwisowego naszych śliczności:) Zbierzmy wszelkie wiadomości dot. ustawień i jaka funkcja za co odpowiada.

WEJŚCIE DO MENU SERWISOWEGO:
na TV wcisnąć i trzymać F oraz -/V, na pilocie wcisnąć 3 razy 0 (zero)
Po menu poruszamy się przyciskami 1, 2, 3, 4 oraz pozostałymi numerycznymi (czytać opis na poszczególnych planszach!), wychodzimy przyciskiem EXIT


TRYB HOTELOWY:
w tv F potem -V i 3x AV na pilocie

---------

Pytanie pierwsze:
Która funkcja odpowiada za ustawienie wartości GAMMA?
 
B

burz

Guest
Regulacja położenia obrazu (napisał qwert):


Więc tak, po wejściu do menu serwisowego wciskasz 1x cyferkę "1", nastepnie cyfrę "4" :
pojawia się napis V-AMP 0 - głośnością rozszerzasz obraz w górę i w dół,
WCISKASZ JESZCZE RAZ CYF. "4 i jest

V-POS 0 i tu przyciskiem głośności przesuwasz obraz góra -dół

znów "4" dajesz na H-AMP i tu jest zwężenie albo rozszerzenie obrazu w poziomie (głosnością)

H-POS - przesuwanie obrazu w prawo albo lewo tym samym przyciskiem jak powyżej.

Każdą zmianę potwierdzamy OK
 

szachu_pl

New member
Napisane przez forumowicza comag:

Fabryczne ustawienia TH-42PX80 gdyby ktoś potrzebował:


......................AV HDMI
Farbton Kühl
R-Cut (Red Cutoff) 80 80
G-Cut (Green Cutoff) 80 80
B-Cut (Blue Cutoff) 80 80
R-Drv (Red Drive) E9 F3
G-Drv (Green Drive) FC FC
B-Drv (Blue Drive) F3 F0
All-Cut (All Cutoff) 80 80
All-Drv (All Drive) FC FC

Farbton Normal
R-Cut (Red Cutoff) 80 80
G-Cut (Green Cutoff) 80 80
B-Cut (Blue Cutoff) 80 80
R-Drv (Red Drive) E7 F1
G-Drv (Green Drive) FC FC
B-Drv (Blue Drive) D5 D0
All-Cut (All Cutoff) 80 80
All-Drv (All Drive) FC FC

Farbton Warm
R-Cut (Red Cutoff) 80 80
G-Cut (Green Cutoff) 80 80
B-Cut (Blue Cutoff) 80 80
R-Drv (Red Drive) FA FC
G-Drv (Green Drive) FC F4
B-Drv (Blue Drive) A1 A1
All-Cut (All Cutoff) 80 80
All-Drv (All Drive) FC FC



Wciskając klawisz na pilocie " text " wyskakuje teletekst teraz 2 x menue i mamy do wyboru podglad obrazu po lewej stronie i po prawej teletekstu .


W menu serwisowym można ustawić takie ustawienia na własną odpowiedzialność i zobaczyć jakie efekty , zaznaczam że ingerencja w menu serwisowe może skutkować utratą gwarancji !!! :

kolor czerwony zmiana parametrów

R-Cut 80 (Red Cutoff)
G-Cut 82 (Green Cutoff)
B-Cut 7D (Blue Cutoff)
R-Drv FF(Red Drive)
G-Drv F4 (Green Drive)
B-Drv B8 (Blue Drive)
All-Cut 82 (All Cutoff)
All-Drv FC (All Drive)


lub Kino

cool
R-Cut 80 (Red Cutoff)
G-Cut 72 (Green Cutoff)
B-Cut 76 (Blue Cutoff)
R-Drv FC (Red Drive)
G-Drv F6 (Green Drive)
B-Drv D2 (Blue Drive)
All-Cut 80 (All Cutoff)
All-Drv FC (All Drive)

normal
R-Cut 80 (Red Cutoff)
G-Cut 72 (Green Cutoff)
B-Cut 72 (Blue Cutoff)
R-Drv FC (Red Drive)
G-Drv F8 (Green Drive)
B-Drv C0 (Blue Drive)
All-Cut 80 (All Cutoff)
All-Drv FC (All Drive)

i ustawienia w trybie hotelowym
Napisał majestic

Pomocna informacja dla tych, których denerwuje to, że PV po włączeniu ustawia się w trybie TV (nie wykrywa sygnału na AV1/AV2)
Tryb hotelowy - kombinacja podobna jak przy menu serwisowym, z tym że zamiast "0" wciskamy "AV", czyli "F", trzymamy -/V i wciskamy 3 x "AV"
Hotel Mode zmieniamy na ON
Initial Input zmieniamy na wejście jakie chcemy mieć aktywne przy włączeniu tv.
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
proponuję zmienić nazwę tematu z pv na pv-py ... bo w tych seriach ustawia się tak samo, nie wiem jak z serią pz
 

Armitage

New member
J-B napisał:
proponuję zmienić nazwę tematu z pv na pv-py ... bo w tych seriach ustawia się tak samo, nie wiem jak z serią pz
W serii PZ wiekszosc tez dziala, wszystkiego nie sprawdzalem (ustawienia kolorow)
Pozdrawiam
 

delaro

New member
Zmiana zoom

Czytam o ustawieniach serwisowych i zastanawiam się czy jest możliwość zmiany ustawień dotyczących zoom1. Zauważyłem, że po zmianie na zoom1 obraz za bardzo się rozszerza i ucina na górze i dole obraz. Czy jest możliwość zmiany tych parametrów. A może jest to to samo co dostosowanie szerokości obrazu. Proszę o poradę.
 

chaberm

New member
Pawel70 napisał:
U mnie tryb Zoom1 to kopia trybu Auto tyle że włączyć ręcznie
Kolego głupoty piszesz.
Jezeli program jest nadawany w 16:9 to funkcja auto ustawia ci 16:9, jezeli jest 4:3 to powiększa do rozmiaru ekranu zoom1, zoom2 szeroki albo jeszcze inaczej.
 

Foxxx24

New member
Bardzo dobrym pomysł z tym wątkiem bo to na pewno zaoszcędzi na pytaniach o menu serwisowe.
A ja proponuję założyc taki sam wątek dla najnowszych serii X10 i G10 w najbliższym czasie.:)


Pozdrawiam
 

Pawel70

New member
chaberm napisał:
Kolego głupoty piszesz.
Jezeli program jest nadawany w 16:9 to funkcja auto ustawia ci 16:9, jezeli jest 4:3 to powiększa do rozmiaru ekranu zoom1, zoom2 szeroki albo jeszcze inaczej.

Może doprecyzuję bo kolega posądza mnie o pisanie głupot;)

Obraz o proporcjach 4/3 rozciągniety w trybie Auto i Zoom1 to dokladnie to samo.Przynajmniej tak jest u mnie.
 

freyu

New member
Mam pytanko: a czy ktoś wie jak ustawić i czy jest przede wszystkim tryb hotelowy w PX8? Bo włączając kombinację podaną do PV włącza mi się po prostu wybór taki jak po naciśnięciu przycisku na pilocie AV, czyli menu z wyborem wejścia sygnału.

Już wyczytałem w innym wątku, jak kogoś interesuje to kolega Foxxx24 radzi:
"wchodzi się tam tak samo jak do menu serwisowego tylko zamiast trzy razy zero wciskasz tyle samo razy AV na pilocie tak aby wyraznie mignela Ci dioda na tv.

Tam zmieniasz HOTEL MODE na ON oraz INITIAL INPUT na wejscie gdzie masz podpięty dekoder i to wszystko"

Sprawdzone przeze mnie i działa :)
 
Ostatnia edycja:

kala40

New member
Witam wszystkich! piszę w tym dziale ponieważ nigdzie nie znalazłem tego tematu, może cos w menu serwisowym, tj. kwestia dotyczy tego, czy 37 PV80 posiada tuner MPEG-4, tj. chciałbym z karty SD odczytywać poza zdjęciami także filmy w formacie MKV, bądź DVD. Czy jest to możliwe w tym modelu? pozdrawiam :)
 
B

burz

Guest
regulacja obrazu

Najprostszym sposobem na samodzielną regulację obrazu jest skorzystanie z THX optimizera.
Skąd go zdobyć? Jeśli na okładce filmu DVD jest logo THX, to z poziomu menu/ustawienia języka będzie wejście na optimizer THX.
Dla ułatwienia, na pewno jest na Indianie oraz Star Wars.

Jak ustawiać:
Kontrast reguluje się na planszy zawierającej białe kwadraty - po zwiększeniu kontrastu muszą być wszystkie widoczne.
Jasność ustawiamy na planszy z logo THX - zmniejszając jej poziom do momentu, gdy cień pod logo NIE JEST WIDOCZNY.
 

chaberm

New member
szachu_pl napisał:
Instrukcja prawdę Ci powie :) Niestety w 37PV90 ze slotu SD można obejrzeć tylko zdjęcia.

Nie wiem jaki to model 37PV90 bo takiego nigdzie nie spotkałem ale jeśli chodzi o 37PV80 to podobno można ogladać filmy AVCHD z karty SD. Nie testowałem ale takie info znalazłem w necie.
 

szachu_pl

New member
hehe, czeski błąd, miało być oczywiście 37PV80. Co do filmów AVCHD to raczej w modelach PV800. Jesli się mylę proszę mnie poprawić. Nie sprawdzałem tego więc nie mam 100% pewności, ale raczej chwalili by się taką możliwością, a w instrukcji jest tylko mowa o plikach JPG.
 

kala40

New member
szachu_pl napisał:
hehe, czeski błąd, miało być oczywiście 37PV80. Co do filmów AVCHD to raczej w modelach PV800. Jesli się mylę proszę mnie poprawić. Nie sprawdzałem tego więc nie mam 100% pewności, ale raczej chwalili by się taką możliwością, a w instrukcji jest tylko mowa o plikach JPG.

MYSLĘ, Ż NAJLEPSZYM SPOSOBEM BĘDZIE WGRANIE FILMIKU W FORMACIE mkv I PRÓBA, ZOBACZYMY CZY PÓJDZIE? POZDRAWIAM :)
 
Do góry