Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
OK. Ale czy karta abonencka z dekodera pasuje do modułu CAM? Laska z infolinii oczywiście powiedziała , że nie i chciała nową umowę wcisnąć.

Ja nie miałem umowy z c+ bo nienawidzę umów.
Kupiłem moduł CAM+ ECP z kartą.

Z tego co rozumiem, ty chcesz obecną umowę z dekoderem zamienić na cam.
Nie uda ci się. Umowa zapewne jest dwuletnia i w niej masz pewnie "czynsz" za dekoder.

Albo poczekasz do końca umowy i podpiszesz nową z modułem CAM zamiast dekodera, albo możesz kupić moduł CAM z kartą (199zł sugerowana cena). Miesiąc gratis masz full pakiet, później możesz kartę doładowywać, albo przejść na abonament (chyba jest trochę tańszy niż jakbyś brał bezpośrednio).

W skrócie:
- nie zmienisz bieżącej umowy na CAM do czasu jej zakończenia. :(
 

soplus

Active member
Bez reklam
A jak zawsze obsługą Disney +?. Działa płynnie, nie wywala? Kumpel ma tcl jakiś niższy model i właśnie z disney ma problemy.
 

bojki

Member
Cześć,

Jak długi jest kabel do podłączenia do prądu w C935?
Jak jest umiejscowiony - środek czy gdzieś z boku?

Czy jest na stałe, czy można wymienić na inny?



Pozdrawiam
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jak zawsze obsługą Disney +?. Działa płynnie, nie wywala? Kumpel ma tcl jakiś niższy model i właśnie z disney ma problemy.

Aplikacje które przetestowałem i działają bez żadnych problemów:
- Prime Video
- Canal+ Online
- Play Now
- Disney+
- Player
- Premiery Canal+
- HBO Max
- Netflix
- Apple TV

Aplikacje które nie działają:
- 35mm WFDIF (po aktualizacji apki nie ma dźwięku, ale przynajmniej teraz obraz wyświetla)
 

AlbertoTomba

Active member
Swoją droga pojawił się ze 2 dni temu soft v463, ale czekam tym razem aż faktycznie będzie udostępniony via OTA. Aktualnie jest v462, wiec za wiele developmentu to pewnie nie było, także nie spodziewam się rewolucji ;)
 

soplus

Active member
Bez reklam
Aplikacje które przetestowałem i działają bez żadnych problemów:
- Prime Video
- Canal+ Online
- Play Now
- Disney+
- Player
- Premiery Canal+
- HBO Max
- Netflix
- Apple TV

Aplikacje które nie działają:
- 35mm WFDIF (po aktualizacji apki nie ma dźwięku, ale przynajmniej teraz obraz wyświetla)

Dzięki. C935 wjeżdża do mnie w przyszłym tygodniu. Miał być LG OLED 65", będzie TCL miniLED 75".
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Swoją droga pojawił się ze 2 dni temu soft v463, ale czekam tym razem aż faktycznie będzie udostępniony via OTA. Aktualnie jest v462, wiec za wiele developmentu to pewnie nie było, także nie spodziewam się rewolucji ;)

Poczekam, przyzwyczaiłem się do dziwności niektórych rozwiązań więc już ok.

Swoją drogą, zauważyłeś (albo ja tego nie rozumiem), że tam są dwa typy aktualizacji. Aktualizacja usług i oprogramowania.
16.08 coś tam się zaktualizowało w usługach, i mogę dobrze nie pamiętać, ale teraz oglądając jakiś materiał DV lub innego HDR, wchodząc w ustawienia obrazu dostajemy logo danego HDR i jakby czytelniejsze opcje tylko dla danego materiału.
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki. C935 wjeżdża do mnie w przyszłym tygodniu. Miał być LG OLED 65", będzie TCL miniLED 75".

Jeśli przejrzałeś sobie cały wątek, to wiesz już czego się spodziewać.

Działa to bardzo stabilnie, sam się dziwię, że jeszcze ANI razu nie wywaliło żadnej apki.
A obraz - jeśli dalej będą rozwijać to lokalne podświetlenie vs liczba ledów to naprawdę to jest dobra alternatywa dla OLED.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Jak zmusić ten TV żeby puszczał dźwięk do mojego ampli z GHBO, Netflixa itd wbudowanego? Mam kabel wpięty do HDMI4 (ARC/eArc) w TV, wejście w ampli TV, TV widzi TXRZ900, w ustawieniach dźwięk po ARC i dupa. Ampli nie widzi sygnału z TV. Zależy mi, żeby dźwięk z HBO, Disneya puszczać po ampli ale za cholerę nie mogę tego zrobić. Jak lecę w drugą stronę np. Nvidia Shield->ampli->TV wszystko jest ok (ale mój ampli obsługuje max HDR10 i nie chcę puszczać przez niego sygnału video).
 
Ostatnia edycja:

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak zmusić ten TV żeby puszczał dźwięk do mojego ampli z GHBO, Netflixa itd wbudowanego? Mam kabel wpięty do HDMI4 (ARC/eArc) w TV, wejście w ampli TV, TV widzi TXRZ900, w ustawieniach dźwięk po ARC i dupa. Ampli nie widzi sygnału z TV. Zależy mi, żeby dźwięk z HBO, Disneya puszczać po ampli ale za cholerę nie mogę tego zrobić. Jak lecę w drugą stronę np. Nvidia Shield->ampli->TV wszystko jest ok (ale mój ampli obsługuje max HDR10 i nie chcę puszczać przez niego sygnału video).

Nie znam się na twoim ampli, ale jeśli przeleciałeś przez wszystkie opcje wyjścia dzwięku i dalej nic nie dostajesz to widzi mi się albo brak eARC (ten tv chyba nie ogarnia zwykłego ARC) albo HDCP w którejś tam wersji. Mam za stare ampli, żeby tu ci pomóc.

Natomiast podepnij tv->ampli SPDIF i ustaw na ARC, wtedy każde źródło podpięte do Tv wysyła normalnie co dostaje, czy to z HDMI czy z wbudowanych apek wprost do ampli.
 

AlbertoTomba

Active member
eARC jest kompatybilny wstecz, poza tym w tv można włączyć/wyłączyć i mieć ARC bez e.
Działa to, pomijając problem z Atmosem via True HD, ale nawet wtedy idzie sygnał, wiec problem jest raczej po stronie amplitunera.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Tylko po spdif Atmos nie pójdzie. Onkyo tx-rz900 ma arc i hdcp 2.2 . Chyba, że coś z samym portem 4 w TV jest skopane ( tylko tam jest chyba arc?). Jak pisałem, stream z nvidia shield idzie bezproblemowo i Atmos i DTS X i true hd.

Jeśli nic nie wymyślę to po prostu niektóre filmy będą streamowane z shielda "tylko" w hdr10, bo moje onkyo więcej nie puści. Za to Atmos (oprócz netflix) będzie śmigał.
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
Kolejna sprawa. Jak mam włączoną optymalizację Atmos w TV a dźwięk np. w Netflix jest zwykłym 5.1 to często dźwięk się tnie i pierdzi. Po wyłączeniu jest optymalizacji jest ok. Zauważyliście coś takiego? TV jest podłączony po kablu do neta (500 Mb) więc to raczej nie jest przyczyną.

Poza tym TV jest super. Czarny jest czarny jak smoła i czasami zastanawiam się, czy ekran jest włączony.
 
Do góry