Telewizor jako monitor pc

Młoda

New member
Witam!
Pisze na forum pierwszy raz. Potrzebuje fachowej porady i licze na Wasza pomoc.

Chcialabym kupic telewizor lcd ktory bylby jednoczesnie monitorem komputerowym. Glownie mialby sluzyc pod komputer (internet, word, ogladanie filmow format dvdrip, dvd, winamp, ogladanie zdjec) z dodatkowa funkcja ogladania telewizji.
Myslalam o 26" telewizorze panoramicznym ale nie wiem czy to odpowiedni wybor. Aktualnie mam zwykly 19" monitor dlatego nie wiem czy nie bedzie zbyt duzy.
Prosze o wskazanie modeli spelniajacych obie funkcje. Zalezy mi na dobrym obrazie i rozdzielczosci w komputerze.
Telewizor mialby wisiec na scianie nad biurkiem dlatego odleglosc pracy nieprzekraczala by 1 metra, pokoj dosc maly i sloneczny (okno z boku telewizora),
sygnal: kablowka vectra, karta graficzna w komputerze: GeForce4Ti 4600

W zwiazku z powyzszym mam jeszce kilka pytan:
- czy karta graficzna, ktora posiadam nadaje sie na tego typu rozwiazanie
- czy wielkosc telewizora bedzie odpowiednia do moich warunkow
- jaki polecacie format telewizora panoramiczny czy zwykly
- jak taki telewizor sprawdza sie w codziennej pracy przy komputerze
- jaka jest zywotnosc takich telewizorow (slyszalam ze sa mniej wytrzymale), komputer zwykle wlaczony jest codziennie po kilka do 10 godzin
- zalezy mi na dobrym obrazie zarowno przy ogladaniiu telewizji jak i rozdzielczosci w komputerze (aktualnie pracuje na rozdzielczosci 1280 x 1024 i taka mi odpowiada - jak to sie bedzie mialo do telewizora panoramicznego)

Nie chacialabym tracic na jakosci dotychczasowej pracy dlatego nie wiem czy warto zainwestowac w tego typu rozwiazanie.

Licze na Wasze sugestie i opinie. Poleccie konkretne modele godne uwagi.

pozdrawiam
 
Do góry