TCL P735 problem z dźwiękiem z serwisów strumieniowych

Bartski

New member
Cześć,

Mam mały problem z powyższym TV, w niektóry aplikacjach działa a w niektórych nie.

Mam podłączony po optyku wzmiacniacz Marantz PM7000N i np:

Skyshowtime - działa dobrze, wszystko jest ok
HBO Max - nie działa dźwięk po optyku, na wyśiwetlaczu pojawia się napis na wzmacniaczu - nieobsługiwany
Amazon - niektóre filmy i seriale działają , niektóre nie - nieobsługiwany
Netflix - niektóre działają a niektóre nie, ale znalazłem, że jak w opcjach Netfixa ustawię dźwięk na 2.1 to działa / automatycznie jest ustawiony na 5.1 i wtedy nie działa i słychać "charczenie" i napis - nieobsługiwany
Canal + online sport - tu jest najciekawiej, włączam żuzel na żywo - działa, przełączam na mecz ekstraklasy - nie działa i to samo charczenie i napis - nieobsługiwany
Canal+ online - nie działają

Przypuszczam, że w aplikacjach jest automatyczne ustawienie na dźwięk 5.1 lub wyżej i nie przechodzi sygnał przez wzmacniacz ? Jak ustawić w TV żeby działał po optyku tylko na 2.0 lub 2.1 ?
Bo w ustawieniach dźwięku nie mogę nawet wybrać optyka ?
 

Bartski

New member
Możesz coś bliżej proszę ...
Pewnie

Wchodzisz w ustawienia ---> Wyświetlacz i dźwięk ---> Dźwięk ---> Zaawansowane ustawienia wideo ( tu mnie właśnie zmyliło, i nie wchodziłem w to wcześniej ) ---> CYfrowe wyjście audio ---> i tutaj trzeba wybrać PCM / wtedy jest tylko dźwięk stereo
 
Do góry