Strefy w SONY 85X90L 85X95L K-85XR70 (Bravia 7) K-85XR90 (Bravia 9) vs TCL

czarny2807

Active member
Bez reklam
To już poczekaj na nowe modele w przyszłym roku, albo na grubo, wstrzymaj się te kilka lat i może pojawią się microledy :grin:
Przy Twoim tempie zakupowym, te parę lat w lewo czy prawo nie robi różnicy ; )
Mi się nie pali z zakupem. Mam 4 tv w domu w tym bajeczną plazmę 14 letnią więc oglądać mam gdzie. Na Euro się wyrobię 😂
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
To napisz jeszcze na które Euro bo ponoć ma być w Polsce już niebawem :);)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podaj proszę modele w klasie cenowej - to Ci podam.
Do tej pory TCL zawsze górą w każdej klasie mini led .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie najlepszy TCL 115 X955.

Seria X955 łączy technologię Quantum Dot z podświetleniem MiniLED. Model 115" ma ponad 20tyś stref podświetlenia i generuje jasność mogącą osiągnąć w HDR wartość 5tyś nit. Kontrolę nad przetwarzaniem obrazów i dźwięków w serii X955 sprawuje zaawansowany układ AiPQ 3.0. Architektura wykorzystuje 6-rdzeniowy procesor. Telewizor oferuje wsparcie dla technologii IMAX Enhanced oraz Dolby Vision IQ wraz z dekodowaniem dźwięków DTS Virtual:X oraz Dolby Atmos.

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie zrozum mnie źle.
Ale nie potrafisz przeczytać i zrozumieć sam swoich wpisów.

"Cena nie gra roli. Poproszę najlepszy MiniLed."
wow
 
Masz jakieś specjalne wymagania, że tak na siłę pchasz się w najdroższe modele?
To nie te czasy, gdzie tv latało z założenia po 5-10lat, bo na takiej elektronice to było składane.
Dziś trzeba zakładać 2 lata spokoju, bo tyle wynosi gwarancja, a cała reszta to "bonus".

To zapytam inaczej - a co byś polecił?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jakie masz podejście do rotacji sprzętu i co zakładasz, wiem co ja bym kupił.
Na pewno nie zakładałbym, że tv pochodzi 5 lat, a 2 jak wspomniałem i pod to stawiał swój budzet i zasadność zakupu.
Rozumiem, że pytasz o 85"? Bo co innego bym kupił w 65", co innego w 75" i 85", co innego w 98".

Z 85" na dzień dzisiejszy brałbym TCL 845 - tutaj już "groszowe" sprawy, potencjalnie nie duża strata przy sprzedaży/zepsuciu.
Następnie QN85C, ale wyrwać poniżej 10k, lub w zależności od ceny, ale nie więcej jak 12k C855. Sony, ale model X95L do tych powiedzmy 13k max. (ale takich cen nie ma na ten model)
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Nie zrozum mnie źle.
Ale nie potrafisz przeczytać i zrozumieć sam swoich wpisów.

"Cena nie gra roli. Poproszę najlepszy MiniLed."
wow
Jak najbardziej potrafię. Napisałeś, że mam najlepszy tv 8k taniej a Ty mi zaoferowałeś tv za 100k. Gdzie tu 8k taniej? Ty nie odpowiadasz na pytania tylko uciekasz od odpowiedzi kolejnymi postami nie na temat. Moje pytania są proste i odnoszą się do Twoich postów:

1. Jaki model tv (napisałeś, że najlepszy obecnie) kupię 8k taniej niż Sony?
2. Ile kosztuje 85C955 skoro w cenie Sony mam je dwa?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Cena nie gra roli. Poproszę najlepszy MiniLed."

To nie jest trudny język.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
@kiki przestań kręcić i odpowiedz na dwa pytania:

1. Jaki model tv (napisałeś, że najlepszy obecnie) kupię 8k taniej niż Sony?
2. Ile kosztuje 85C955 skoro w cenie Sony mam je dwa?
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Active member
Bez reklam
Ale o co chodzi?
Jak cena nie gra roli to wszystko jasne …… 😳
Chodzi o odpowiedź na dwa pytania. Przeczytaj dokładnie zaczynając od postu #84 kikiego. Stwierdzenie o braku roli ceny padło później jak @kiki nie odpowiadał na pytanie tylko lawirował innymi postami, aż w końcu napisał swoje słynne "klasa w cenie".
 
Do góry