Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

notez

New member
Witam,
mam okazję co jakiś czas oglądać u ojca 40z5500 i ostatnio nie zauważam żadnej różnicy przy motionflow (wyłączone, standard, wysokie) - tak jakby nie działało. Miał już ktoś taki problem, czy może staruszek coś namieszał?
 

Zimny_

New member
Zależy na jakim materiale zmieniasz te ustawienia. Efekt najlepiej widać w sporcie. W tych modelach Motionflow poprawiało głównie płynność obrazu i wpływało na wyrazistość obrazu. W nowszych modelach są bardziej dopracowane algorytmy, zmiany są bardziej widoczne.
 

mlodyfx

New member
Najnowszy soft zniknął ze strony sony,czyli jest z nim problem.Ja zauważyłem błąd przy przełączaniu kanałów cyfrowych dvb-t,tj.zanik sygnału przy przełączaniu i rozjeżdżaniu się obrazu w kwadraciki na parę sekund.
 

dune2

New member
Bez reklam
Jaki z5500 ma input lag ? Pytam bo mam i chyba zostawie go do gier a jako glowny tv kupie hx920.
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
Mierzylem dzisiaj w normalnym trybie i wyniki mam rozne bo od 50 do 100 ms.
Musze sprawdzic jak bedzie w trybie gra no i bezposrednio podlaczajac laptopa z tv bo poki co po drodze jest wzmacniacz Denona a to moze zwiekszac lag.

Bede wdzieczny jak ktos mi poda jaki input lag w z5500 mu wychodzi to bede mial porownanie mojego testu.Gralem na z5500 w call of duty modern warfare 3 i saint row the third i podczas gry nie odczuwam zadnych lagow.

Aha i nadmieniam ze mam oprogramowanie takie jak od nowosci bo nic nie aktualizowalem.
Ale moze aktualizacja poprawi sytuacje ?
 

jgx

New member
Bez reklam
Witam.Mam okazje kupic Sony EX 725.Obecnie mam Z 5500.Czy wymiana na EX 725 jest dobrym wyborem?

też mam 52z5500 - o ile się nie myle EX ma edge led - poczytaj troszke na ten temat - moim zdaniem jeśli na pierwszym miejscu stawiasz design to zamieniaj - jeśli jakośc obrazu zostań przy Z :lol:
 

senior45

New member
Wyglad nie jest az taki wazny.Zreszta Z prezentuje sie moim zdaniem lepiej od EX.Chodzi mi raczej o obraz, ktory jest dla mnie bardzo wazny.Czy Twoim zdaniem Z bedzie mial lepszy obraz od EX?
 

jgx

New member
Bez reklam
moim zdaniem tańsze tv z ledowym podświetleniem edge led (a chyba takie ma tv o którym mowa) mają gorszy obraz niz seria Z które ma podświetlenie WCG-CCFL, sonki z serii Z są uznawane za tv które należą do ścisłej czołówki jeśli chodzi o jakość generowanego obrazu i naprawdę mimo upływu czasu tylko najdroższe modele obecnie produkowane mogą do tych tv starować czyli droższe modele z podświetleniem strefowym led - ale to już inna kasa i bajka :) (choć oczywiście nie twierdze że są "doskonałe" - mają też wady jak każdy tv bo nie ma idealnych - ja w swoim zauważam tylko jedną - lekko świecące narożniki na czarnej planszy ale to już przywara wszystkich lcd tej wielkości z tradycyjnym podświetleniem - mnie to nie przeszkadza
 

fedorek1976

New member
Najnowszy soft zniknął ze strony sony,czyli jest z nim problem.Ja zauważyłem błąd przy przełączaniu kanałów cyfrowych dvb-t,tj.zanik sygnału przy przełączaniu i rozjeżdżaniu się obrazu w kwadraciki na parę sekund.

Miałem ten sam problem. Poza tym tv sam się wyłączał (raz na kilka tygodni). Dzisiaj był u mnie serwisant i w ramach 5-letniej gwarancji zrobił downgrade softu do 1.471.
Teraz tv jest w porządku :bober:
 

adamski1971

New member
witam serdecznie,
Jako laik tematu proszę o pomoc.
Mój TV 52Z5500 nie widzi ostatnio dodawanych stacji telewizji cyfrowej nadawanej przez telewizję kablową,
Czy jest możliwe aby telewizor nie miał "pełnego zakresu"tunera DVB-C
Kartę mam w module CI nie korzystam z oddzielnego tunera do TV kablowej.
z tego co zauważyłem to TK dodaje ostatnio kanały na częstotliwościach powyżej 800 MHz
Wszystkie wcześniejsze z zakresu 362-640 MHz telewizor wczytuję bez problemu.
Posiadam wszystkie parametry dostarczone z telewizji kablowej ale nie widzę miejsca
by je ustawić-wpisać w telewizorze.

Częstotliwość początkowa: 362 MHz (362 000 KHz)
Częstotliwość końcowa: 858 Mhz(858000 KHz)
Modulacja QAM : 256
Symbol rate 6875
 

dune2

New member
Bez reklam
Lekko odkopuje temat.
Mianowicie po mniej wiecej 3 latach od kupna odkrylem ze moj 46 z5500 ciagnie podczas normalnej pracy az 220W.
Jestem w lekkim szoku bo ustawienia mam raczej normalne.
On powinien tyle ciagnac czy cos z nim nie tak ?
 

paczu

New member
może masz ustawiony tryb sklepowy wtedy tyle ciągnie. normalnie (czytaj: z jasnością/podświetleniem ustawionym na ok. połowę) powinien wciągać 170W. Pytanie jeszcze w jaki sposób mierzyłeś pobór mocy. Jeśli watomierzem to ok, jeśli zmierzyłeś prąd i napięcie i przeliczałeś na moc to masz błędny wynik
 

eM!

New member
Lekko odkopuje temat.
Mianowicie po mniej wiecej 3 latach od kupna odkrylem ze moj 46 z5500 ciagnie podczas normalnej pracy az 220W.
Jestem w lekkim szoku bo ustawienia mam raczej normalne.
On powinien tyle ciagnac czy cos z nim nie tak ?

Ilość zjadanego prądu wiąże się z ustawieniami TV, z ilością podpiętego sprzętu do odbiornika, z tym czy masz internet podpięty (w nowszych modelach), ustawienie trybu pracy - dom lub sklep.
Sam tryb obrazu (kino, gra, użytkownika ...) zmienia też lekko charakterystykę apetytu na prąd.
Do tego dolicz to, że masz TV już 3 lata. To tak samo jak z samochodem. Po wyjechaniu z fabryki masz spalanie powiedzmy 6L/100km a po kilku latach użytkowania spalanie wzrośnie do około 8L/100km.
Oczywiście podane wartości zużywanego prądu są wynikiem badań w określonych i powtarzalnych warunkach laboratoryjnych. Jak wiadomo jest to nieosiągalne w domu ;).
W jaki sposób mierzyłeś pobór prądu?
 
Do góry