Samsung liderem na rynku soundbarów w 2023r.

M.

hdtv.com.pl
Według danych firmy badawczej FutureSource Consulting, w 2023 roku soundbary Samsung po raz 10. z rzędu były najczęściej kupowanymi na świecie.

Samsung-soundbar.jpg
samsung.com

W omawianym okresie, Samsung miał ponad 20% rynku soundbarów w zakresie ilościowym i ponad 18% wartościowo. W Polsce, ubiegły rok był dziewiątym z rzędu, kiedy to soundbary Samsung były najczęściej kupowane. Według danych wewnętrznych, w 2023 roku koreański producent zakończył w Polsce 2023 rok z ponad 40% udziałem pod względem ilościowym i ponad 46% udziałem wartościowym na rynku soundbarów. Wg tych danych, klienci częściej niż rok wcześniej wybierali modele z subwoofer'em i tylnymi głośnikami. Samsung HW-Q990C i Samsung HW-Q930C stanowiły 17% udziału pod względem ilościowym, co przekłada się na prawie 3 razy większą sprzedaż tych konstrukcji niż w roku ubiegłym. Najbardziej popularnymi modelami były HW-B550, HW-Q60B i HW-Q600B.

Samsung-soundbar(1).jpg
samsung.com

Sprzedaż wszystkich tego rodzaju urządzeń w Polsce wzrosła o 13% w stosunku do roku ubiegłego. Klienci zdają się coraz częściej dostrzegać, że dźwięk z telewizorów z reguły pozostawia sporo do życzenia. Właścicieli wybranych telewizorów Samsung Neo QLED, QLED i OLED, firma stara się zachęcić do zakupu swoich soundbarów m.in. poprzez implementowanie technologii takich jak Q-Symphony, która jednocześnie angażuje głośniki soundbara i telewizora oraz bezprzewodowa łączność z dekodowaniem Dolby Atmos, obecna w soundbarach serii Q, Ultra Slim i S. Na swojej stronie, Samsung udostępnia poradnik zakupowy, dzięki któremu można się wstępnie zorientować w ofercie producenta.
 

M.

hdtv.com.pl
Z tego co się orientuję, to grupę Harman zakupiono ze względu na zainteresowanie działem automotive i nie podejrzewam, by obecne portfolio produktów Samsung było mocno powiązane z tym, co robi Harman. Popularność soundbarów Samsung wiązałbym bardziej z popularnością ich telewizorów oraz tym, że bardzo często ludzie lubią posiadać produkty jednej firmy. Ale... kto wie.
 
Do góry