Samsung le40c530 vs...... (do 1950zł)

oskarsandman

New member
odległość od ekranu - 2,5m - 3m
jakie programy najczęściej oglądasz - sport, filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem (zacienione pomieszczenie)
preferowana wielkość telewizora - 37', 40'
czego nie lubisz w telewizorach - smużenia/buczenia tv
jakie urządzenia będą podłączone- xbox 360, dekoder cyfrowy (HD) od UPC, komputer
ma czytać przez USB filmy - im więcej formatów tym lepiej
jaki masz sygnał - UPC kablówka cyfrowa z dekoderem HD
ile programów HD - ok 3-5
ile godzin dziennie ma grać telewizor - ok 4h
jaka klasa cenowa - max 1950zł

Głównie sport - 60% (piłka nożna), programy dokumentalne - 15% (Planete, Discovery ect), filmy/seriale przez usb/ via dlna - 25%. Byłem zdecydowanie na LG42ld550 za 1999zł w neonet (mógłbym tyle maksymalnie dołożyć), ale brak wsparcia dla odtwarzania filmów przez usb niestety przekreśla ten tv. Możliwość bezpośredniego odtwarzania filmów przez usb jest dla mnie bardzo ważna.Bardzo dobre wrażenie zrobiła na mnie Toshiba 40XV733, ale niestety poza zasięgiem cenowym. Z desperacji zacząłem przyglądać się Samsungowi le40c530/550 (matryca SQ/AU), ale trochę obawiam się smużenia przy oglądaniu piłki nożnej.
Gorąco proszę o jakąś radę czy za te pieniądze uda mi się kupić coś lepszego od wyżej wspomnianego samsunga
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Zdecydowanie warto wziąć 42LD550.
Ja mam opcje oglądania filmów z USB, ale z tego nie korzystam, bo to szajs u wszystkich producentów(U LG akurat jest zadziwiająco dobrze:p, ale w innych modelach oczywiście).
Korzystam z WD media player zewnętrznego urządzenia jako odtwarzacz.o pierwsze masz jakość taką jaka weszła z pen drive, a DVd najprostsze lepiej przeskaluje ten film o HD. Dźwięk jest niskiej klasy, często słychać szum na poziomie 10-15db, DVd ten efekt usuwa. Z tego co mi wiadomop- dźwięk izie tylko na jeden głośnik wtedy w Tv(ale nie jestem pewny).
Na pewno TV 100Hz i o 10% większy jest bardziej cenny niż 50Hz z USB, choćby i internet odtwarzał z tego USB.
 

oskarsandman

New member
Dziękuję za szybką odpowiedź:)

Telewizor jest tak naprawdę dla mojego przyjaciela - tylko poprosił mnie, żebym "wybrał jak dla siebie", stąd tak pisałem pierwszego posta. Sam mam KDL-40w5500 i ten filmów też nie odtwarza przez usb.
Wybieramy się do media za chwilę, zobaczymy o ile wczoraj podnieśli ceny, żeby vat obcinać;)
Każda inna propozycja mile widziana, będę próbował go przekonać do LG, ale to uparta bestia w kwestii filmów z usb.
 

oskarsandman

New member
Telewizor kupiony dziś w Media Markt (bez vat), była dobra cena na Samsunga le40c550 - 1700zł.
Na wystawie stał model z matrycą samsunga, po cichu liczyłem, że dostaniemy "nieodpakowaną" sztukę na tej samej matrycy (nie pozwolili sprawdzić wcześniej), chwila napięcia i okazało się, że trafiła się kolejna sztuka na SQ01.
Obawiałem się smużenia, ale tv daje radę i na kanałach sportowych nie dostrzegam tego zjawiska. SD faktycznie nie robi szału, ale do przeżycia. Wszyscy zadowoleni i to jest najważniejsze. Dziękuję za zainteresowanie.

Z ciekawostek Samsung le40c630 w MM (solvay Kraków) kosztuje 2130zł.
 

z_marian

New member
Telewizor kupiony dziś w Media Markt (bez vat), była dobra cena na Samsunga le40c550 - 1700zł. (......) Z ciekawostek Samsung le40c630 w MM (solvay Kraków) kosztuje 2130zł.

Bardzo dobra cena. Sam chciałem kupić jeden z w/w modeli, ale niestety w MM w Rzeszowie C550 kosztował 2050 zł, a c630 2380 zł. Swoją drogą zastanawia mnie skąd taka ogromna różnica cen w sklepach jednej sieci.
 
Do góry