Samsung LE32R51B or M61B ?

Jared

New member
Witam.

Gdzieś za dwa miesiące, może trzy, kupuje nowy telewizor LCD, na oku mam dwa modele Samsung'a LE32R51B albo M61B, pytanie czy warto dozbierać te 1,2k do M61B czy wzupełności wystarczy mi R51B ?
Telewizorka będe używal głównie do grania na konsoli PS2, XBOX, w przyszłości PS3, x360, oglądania DVD, na samym końcu kablówka.

Nie wiem czy to będzie dobry wybór, ale czytając fora, bardzo polecane są te Samsungi... tylko niepokoi mnie te buczenie... czytałem temat odnośnie tych samsungow i nawet po wymianie, owe buczenie występowało, paranoja 4-6k za TV i jeszcze takie wady... no i sam już nie wiem.

Ostatnie pytanie dot. DVD, zamierzam kupić odtwarzacz Bellwood'a, jak najelpiej podłączyć go do LCD'ka ? poprzez EURO-EURO czy jest także możliwość podłączenia przez component ? jeżeli lepiej przez component to TV najlepiej jakby miał dwa wejścia Component.

Może się zdarzyć, że TV szybciej kupie. Zapowiadana jest premiera jakiegoś nowego TV ze staji Samsung'a ? oczywiście max co moge wydać na TV to 6k...

Nie wiem czy to waże ale TV będę oglądać z odległości mniej więcej 1,8-2,0m.

Dziękuję za wszelkie rady i pomoc.

Pozdrawiam.
 

DarekM

New member
To dobry wybór, ale sprawdź jeszcze serię 71, a może zamów jakis pokaz, który porówna u Ciebie w domu Samsungi 51, 61, 71 i jeszcze np. Panasonic, sharpa i Loewe.
 

rmedia

New member
Zamiast szarości - fiolet

Jeśli planujesz kupić LE32R51B to sprawdź czy dobrze wyświetla wszystkie kolory. Ja miałem problem z odcieniami szarości na złaczach: d-sub (PC) oraz Euro-Scart. Serwis wymienił soft i na złaczu Euro-scart jest już poprawnie. Sygnał z kompa nadal nie ma szarości tylko fiolet :/

To tyle...
 

Jared

New member
DarekM pisał o R71B i chyba już nie ma sensu "pakować" się w R51B, różnica 300-400 zł, a różnice są ;p

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć te zdanie z testu:
"Uwagi:
Po HDMI odbierał gorzej, niż po komponencie."

link - http://hdtv.com.pl/index.php?module=CMpro&func=viewpage&pageid=25

To była wina TV czy tak wszystkie modele M61B mają !?! chyba przez HDMI powinnien obraz byc lepszy ?

R51B odpada, teraz sie zastanawiam, czy zbierać na M61B czy kupić LE32R71B ;

I jeszcze pytanie odnośnie bad/sub pixeli, ile ich może być, a ile nie powinno na matrycy ? dzięki.
 
Ostatnia edycja:

soro

New member
A ja nie chcąc zakładać nowego tematu o Samsungach, chciałem się podpiąć i zapytać jaka jest cena za którą można kupić LE40M61B bo no samsung.pl jest za 11999 na allegro w okolicach 10000, i tak się zastanawiam gdzie tu jeste jakiś kruczek ??CZy to możliwe żeby LE40M61B kosztował 9999 zł ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Samsung 40 M 61 - kosztuje obecnie - 9499 zł
Dziś w prezentacjach - dwa razy pokonał 40V Sony Bravia.
I cena jest znakomita.
Samsung M 51 - Loewe Concept 32 - sprawdzę jutro z ciekawosci, bo jeszcze razem ich nie porównywałem.

dvd z HDMI - z najtanszych - sprawdzonych , dobrze grajacych są
- Thomson dth 255
- Samsung 850
- Samsung 950
- Panasonic DVD s 97

Jesli bedziesz kupował za 2-3 misiace . To się wstrzymaj z poszukiwaniem . Jeszcze sie sporo zmieni.
pozdrawiam
 
Do góry