Samsung BD-D5300 a dźwięk dts na kinie domowym

raziel78

New member
Witam. Miałem blu samsunga bd p3600 podłączonego do kina philips lx3900sa. Z blu kabelek optyczny leciał do konwertera i dalej analogiem do kina. Wszystko działało jak ta lala. Niestety blu padło i noszę się z zamiarem kupna nowego odtwarzacza. Najbardziej odpowiada mi, cenowo jak i pod względem "bajerów", samsung bd-d5300. Tylko, że przeczytawszy opinie użytkowników, ma on problemy z dźwiękiem dts, audio-video się rozjeżdża. I teraz moje pytanie: czy jak podłączę ten odtwarzacz tak jak poprzedni do kina to dźwięk dts też się będzie rozjeżdżał z obrazem? Ten model blu-raya ma podobno słaby procesor i dlatego nie radzi sobie z dts. Jestem laikiem w tych sprawach, ale w moim rozumowaniu, jak puszczę dźwięk przez kino, które ma dekoder dts to nie powinno być problemu z rozłażeniem się wizji i fonii:) Dobrze kombinuję? Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 

pako90

Member
Witam, mam ten odtwarzacz, ale podłączony do amplitunera poprzez HDMI.
Dźwięk w formacie DTS rozjeżdżał mi się i co chwilę go urywało, także nie dało się nawet oglądać. Po podłączeniu przez kabel optyczny występowało to samo.
Z racji wprowadzenia w tym modelu Cinavii przywróciłem stary firmware bodaj z połowy 2011 roku teraz DTS w ogóle mi nie czyta heh. Nie chce instalować nowego firmware, bo mam dość tej Cinavii, ale może ktos posiadający najnowsze firmware wypowie się, czy nadal występują problemy z dźwiękiem w formacie DTS.
Pozdrawiam :).
 

tranzystor82

New member
Moze rozwaz pierw naprawe bo tam nie za wiele w nim moze sie popsuc a ta seria jest dosc udana pod wzgledem jakosci obrazu oraz mocy przerobowych i jakosci wyjsc.

Wysyłane z mojego BlackBerry Runtime for Android Apps za pomocą Tapatalk 2
 

raziel78

New member
Ech:-( Tak jak tutaj czytam na temat tej cinavia to się poważnie zastanawiam nie nad kupnem nowego odtwarzacza ale nad naprawą starego. Padła w nim płyta gówna, koszt naprawy 400zł:-( Nie wypuszczają już do niego aktualizacji softu od jakiegoś roku albo dłużej=brak cinavia. Dopiero jak zacząłem się rozglądać za nowym blu to usłyszałem o tym dziadostwie. Chyba na razie dam sobie na wstrzymanie z nowym sprzętem i będę powoli zbierał na naprawę.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
"Z blu kabelek optyczny leciał do konwertera i dalej analogiem do kina. Wszystko działało jak ta lala."

DTS analogiem ?!

To kino ma wejśce Coaxial, Kup np. LG BP 220, podłącz cyfrowo powinno być ok :>
 

raziel78

New member
"Z blu kabelek optyczny leciał do konwertera i dalej analogiem do kina. Wszystko działało jak ta lala."

DTS analogiem ?!

To kino ma wejśce Coaxial, Kup np. LG BP 220, podłącz cyfrowo powinno być ok :>

Nie dokładnie opisałem jak podłączyłem: z blu optycznym do konwertera, (optical in - coaxial out) z konwertera coaxial do kina. A wiesz może czy ten lg ma cinavie? Bo mam kilkanaście płyt z mkv z dts i nie chciał bym się denerwować że nie mogę ich obejrzeć.
 

Lizzy

New member
Witam. Miałem blu samsunga bd p3600 podłączonego do kina philips lx3900sa. Z blu kabelek optyczny leciał do konwertera i dalej analogiem do kina. Wszystko działało jak ta lala. Niestety blu padło i noszę się z zamiarem kupna nowego odtwarzacza. Najbardziej odpowiada mi, cenowo jak i pod względem "bajerów", samsung bd-d5300. Tylko, że przeczytawszy opinie użytkowników, ma on problemy z dźwiękiem dts, audio-video się rozjeżdża. I teraz moje pytanie: czy jak podłączę ten odtwarzacz tak jak poprzedni do kina to dźwięk dts też się będzie rozjeżdżał z obrazem? Ten model blu-raya ma podobno słaby procesor i dlatego nie radzi sobie z dts. Jestem laikiem w tych sprawach, ale w moim rozumowaniu, jak puszczę dźwięk przez kino, które ma dekoder dts to nie powinno być problemu z rozłażeniem się wizji i fonii:) Dobrze kombinuję? Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Moja rodzina ma dwa telewizory Samsung. Są Samsung UN55ES8000 i Samsung PN51E7000. Jednak nie mają one oryginalne markowe okulary 3D. Chcę kupić jakieś tańsze rozwiązanie okulary tak, że można cieszyć się film 3D w domu, ale nie jestem jasne, gdzie kupić. Ktoś ma jakiś pomysł?
 
Do góry