Prośba o dobranie amplitunera

oswd

New member
Witam,
chciałbym prosić o dobranie amplitunera do głośników quadral quintas 5000.

Super byłoby gdyby amplituner kosztował do 1000zł, ale z tego co widzę to będzie problem. Najdroższe rozwiązanie jakie byłbym wstanie przełknąć (w sensie żona ma przełknąć ;-)) to 1200zł.

Przeglądając oferty zwróciłem uwagę na:
- onkyo tx-sr 507
- yamaha rx-v 465 / yamaha rx-v 365
- Pioneer VSX-519v / 819

Zastosowanie ogólne - tj. codziennie muzyka z radia/płyty/iphona, raz na jakiś czas film.

PS. jeśli źle dobrałem głośniki do sprzętu (lub odwrotnie) to proszę o informację, bo średnio się orientuję w temacie.
 
Ostatnia edycja:

oswd

New member
Ostatecznie zdecyduję się chyba na yamahe 465 - można ją kupić najtaniej z wymienionych i do tego pozwala na podłączenie suba w przyszłości. Mam nadzieję, że to będzie dobra decyzja.
 

oswd

New member
Dzięki... natrafiłem na informację, że pioneer jest amplitunerem 5.0 - myślałem, że sub jest podłączany do 5.1... Nie ogarniam tego tematu:-(

Ale jeśli tak to chyba jednak będę się kierował w stronę tego pioneera 819
 

trampek22

New member
podlaczem sie:
Posiadam kolumny 5.0 Magnat 607/603/613. Teraz chce dokupic do tego amplituner.
Zastosowanie Muzyka/film 80%/20%. Muzyka glownie z laptopa (mp3>192kb/s) zlaczem HDMI ( narazie nie bede kupowal odtwarzacza dvd/BD/CD). Tak samo filmy HD rowniez ta droga. Telewizor mam 1080p.
Czekam na propozycje
 
Ostatnia edycja:

tacim

New member
z tego co czytałem to 5000 może byc, ale przy mniejszych pokojach - tak jak ja przy 30m2 tylko Jumo .
 

killpit

New member
Wybierałbym miedzy HK a Onkyo 607 może 707 zależy ile możesz max. wydać.Rewelacja Onkyo 807 ale to już inny przedział cenowy.
 

Kuman

New member
Hmmmm

podlaczem sie:
Posiadam kolumny 5.0 Magnat 607/603/613. Teraz chce dokupic do tego amplituner.
Zastosowanie Muzyka/film 80%/20%. Muzyka glownie z laptopa (mp3>192kb/s) zlaczem HDMI ( narazie nie bede kupowal odtwarzacza dvd/BD/CD). Tak samo filmy HD rowniez ta droga. Telewizor mam 1080p.
Czekam na propozycje

Sprzedaj Magnaty. Kup komputerowe aktywne kolumny, np. jakieś Logitechy 5.1 Z-5500 lub Creativy G550, a za resztę pojedź na wymarzone wakacje na Majorkę. Do słuchania mp3 z laptopa i oglądania skompresowanych filmów, nie jest potrzebny amplituner i kolumny Hi-Fi.
 

wylly76

New member
Ja mam inne zdanie, ponieważ mam sprzęt hi-fi właśnie podłączony do komputera po światłowodzie. Sygnał audio omija kartę dźwiękową i na wyjściu SPDIF mam czyste 1 i 0 logiczne. Na kablu miedzianym miałem sprzężenia masy PC i FM z kablówki na amplitunerze, że o słabym dźwięku nie wspomnę. Tylko SPDIF !!!. Zestawy głośników do pc + dobra karta dźwiękową nie grały nawet w 10% tak jak obecne podłączony hi-fi. Jak bym miał 2 tys. na amplituner jak kolega to do 80% muza 20% film wymieniłbym swój ONKYO na Cambridge Audio Azur 540R v3 (srebrny bo kurzu tak nie widać :))do kolumn stereo TANNOY M4. Do stereo tylko ten. Jeden minus ma tylko ten amplituner, pobiera max 600W, podczas gdy mój ONKYO max 176Wat. Powodzenia w wyborze.
 
Do góry