Problem z odtwarzeniem filmów z USB

Chase

Member
Dzień dobry,

Ostatnio mam problem z odtwarzaniem filmów poprzez USB w TV UE40j6240.
Podczas odtwarzania pliki filmowe zawieszają się całkowicie (cały telewizor przestaje odpowiadać) bądź zacinają się podczas odtwarzania.(film nie odtwarza się płynnie)
Zrobiłem test krzyżowy - nie jest to wina nośników USB (sprawdzałem na kilku pendrive'ach oraz dyskach USB) na każdym występuje ten sam problem .
Nie jest to też wina samych plików filmowych, sprawdziłem ich wiele - niezależnie od formatu filmu (mp4, avi czy .mkv) problem jest ten sam. Co ciekawe, na drugim tv (Samsung 32H5000) te same pliki wideo odtwarzają się bez najmniejszych problemów.
A więc podejrzewam, że problem leży albo w oprogramowaniu tv albo samych wtykach usb.

Czy ktoś już spotkał się z tym problemem?

Telewizor jest na gwarancji, więc napisałem do pomocy technicznej Samsunga - odpisali, żeby zrestartować tv do ustawień fabrycznych a jak to nie pomoże to zgłosić się na infolinię w celu umówienia usługi zarządzania zdalnego.
Czy mógłby ktoś proszę mi napisać czy to jest dobra droga postępowania? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z diagnozą tv poprzez internet? Czy może reklamować tv w inny sposób?

Z góry dziękuje za pomoc,
Pozdrawiam

PS: Posiadam najnowszą dostępną wersję oprogramowania. (1490)
 

mervik

New member
- odpisali, żeby zrestartować tv do ustawień fabrycznych a jak to nie pomoże to zgłosić się na infolinię w celu umówienia usługi

...i to jest pierwsza rzecz którą się robi :???:
 

Chase

Member
Przywróciłem ustawienia fabryczne, ale nie pomogło.
Zrobiłem też restart smart-hub, ale też bez rezultatu.
Nie mam już pomysłu co jeszcze mogę samemu zrobić.
Czy mógłby mi ktoś proszę podpowiedzieć, kto ma doświadczenie z serwisem samsunga czy usługa zdalnej konsultacji faktycznie na coś się zda?
 

Chase

Member
Po wymianie przez serwis samsunga płyty sterującej zewnętrznymi wyjściami (USB, HDMI itp.) w TV - sytuacja się powtórzyła. Jeśli wykluczymy wadliwe dyski/pendrive'y (test krzyżowy na innym telewizorze), co może być przyczyną zacinających się filmów?
 

WD40MAX

New member
Miałem podobnie na innym Samsungu. Odpuściłem port USB a zamiast niego wybrałem LAN. Po prostu do rutera podłączyłem dysk twardy i streamuję sobie filmy w HD z maksymalną płynnością. Zero problemu z napisami czy przełączaniem ścieżek audio.
 

Chase

Member
Miałem podobnie na innym Samsungu. Odpuściłem port USB a zamiast niego wybrałem LAN. Po prostu do rutera podłączyłem dysk twardy i streamuję sobie filmy w HD z maksymalną płynnością. Zero problemu z napisami czy przełączaniem ścieżek audio.
Dzięki za info. A tak z ciekawości jaki to był model? Kontaktowałeś się w tej sprawie z serwisem Samsunga?
 

WD40MAX

New member
To kilkuletni UE46F5500.
Serwis Samsung olałem, bo dawno po gwarancji.
Pewne rzeczy łatwiej ogarnąć Chromecastem, niż doprosić się o aktualizację jakiejś funkcji oprogramowania.
 
Do góry