Playstation 3, a filmy DVD i Blu-Ray

Masta_J

Active member
Bez reklam
PS3 ma wszystkie potrzebne dekodery łącznie z tymi HD.
Spokojnie można kupić PS3 jako odtwarzacz BluRay jeśli oczywiście chcesz robić na niej coś jeszcze poza samym oglądaniem filmów.
Jednak filmy na BluRay to już wysoka jakość i kino jest raczej potrzebne by cieszyć się chociaż dźwiękiem w DTSie jeśli nie w DTS HD MA.

Pozdrawiam,
 

azet

Member
Bez reklam
mam wieże 5.1, to mi wystarcza,dźwięk dts jest,nie wiem jaki jakościowo ale na dzień dzisiejszy starczy dla mnie , tylko nie ta jakość obrazu, stąd pytanie o ps3,jeżeli mam wydać na odtwarzacz stacjonarny tyle co na ps3, to chyba wybór jest jeden, skoro nie ma różnicy ........ czy się mylę ?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
PS3 jako Bluray player spełnia się wyświenicie według mnie. Troche irytować może obsługa padem, jeśli ma to być póki co tylko odtwarzacz to lepiej dokupić klasycznego pilota ;) Co do dźwięku to ma wszystkie dekodery DTS HD: MA, Dolby TrueHD itd. Aha minus PS3 jest taki, że żrę dużo prądu, około 200W kiedy zwykły odtwarzacz bierze dużo mniej 50, może 70W.
 

mariof

New member
Bez reklam
Jako odtwarzacz BR PS3 jest bardzo dobrą propozycją. Jednak szczególnie dobre wrażenie sprawia skaler. Obraz z DVD a nawet DivX jest, jak za tą cenę, wręcz rewelacyjny. Docenią to szczególnie posiadacze słabszych (starszych) 42" i większych "płaszczaków".
 

mietek099

New member
Możecie mi powiedzieć jak upscale'ować DivX'a? Wiem jak zrobić to w przypadku DVD, ale nie widzę podobnej opcji gdy wcisnę trójkąt podczas oglądania DivX'a :hmm:
 

azet

Member
Bez reklam
hmmmm 200 W prądu ? ale i tak nie oglądam filmów codziennie, więc chyba da się zaakceptować ten pobór......
 

Redundantor

New member
Kolega się rozpędził z tym 200W. W rzeczywistości jest trochę mniej, ale to i tak tylko w "starych" PS3 tzn. grubych.

W PS3 Slim jest już o wiele mniej, co widać na poniższym obrazku.

125147182136142.jpg


Jak już coś to kupujesz slim i z głowy.
 

kraks

New member
witam, pare dni temu kupilem ps3 a wczoraj zamowilem kilka filmow blu-ray. chcialbym sie dowiedziec czy jest mozliwosc skopiowania ich na wlasny uzytek? Oczywiscie kupilbym puste plyty blu-ray i mam dostep do nagrywarki. Chodzi mi o techniczne mozliwosci zwiazane pewnie z zabezpieczeniami przed kopiowaniem. Z gory dzieki za pomoc
 

sonic01

New member
Wieslav napisał:
:cool:
Mam coś takiego (pilota do PS3) i jestem z tego zadowolony. Oczywiście można również posługiwać się padem do obsługi np. filmów DVD, Blu-ray itp.
Wcześniej kiedy zmuszony byłem korzystać z pada zawsze coś pomyliłem kiedy chcialem robić coś innego niż obsługiwanie gier na PS3.
Pilot jest bardziej intuicyjny - wynika chyba to z przyzwyczajeń wyniesionych z obsługi pilotów TV lub DVD?!
Mam do ciebie prośbę bo mam oryginalnego pilota Sony ale instrukcja tylko po angielsku i choć co nieco skumałem to niestety nie mogę pilota zmusić do działania i filmy muszę obsługiwać padem.:(
 

vasyndrom

New member
sonic01

na ps3 wchodzisz w settings/accessory settings/register bd remote control/

no i postepuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, ktore jesli sie nie myla kaza Ci wcisnac start + enter i czekasz az sie pojawi informacja na ekranie ze urzadzenia sa sparowane ot cala filozofia
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wtrącę się tylko i dodam, że instrukcje na ekranie są również w języku, którego kolega pytający nie rozumie.

Pozdrawiam,
 

vasyndrom

New member
dlatego tez masta napisalem co sie pojawia na ekranie ^_^ koncowa informacja nie zmieni juz ustawien, a jesli kolega sonic nie bedzie umial tego zrobic wg tego co napisalem to nawet mozna sie pokusic o jakis film/foto z takiego zabiegu o ile wczesniej jakis kolega/syn czy corka mu nie pomoga
 

sonic01

New member
vasyndrom napisał:
sonic01

na ps3 wchodzisz w settings/accessory settings/register bd remote control/

no i postepuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, ktore jesli sie nie myla kaza Ci wcisnac start + enter i czekasz az sie pojawi informacja na ekranie ze urzadzenia sa sparowane ot cala filozofia
No cóż, robiłem to tak jak napisałeś bo komunikaty na ekranie zrozumiałem ale to niestety nie podziałało.
Jakieś pomysły dlaczego ?
Mam już swój wiek i niestety za moich czasów jedynym słusznym językiem w szkole był rosyjski ale z filmów, gier i netu co nieco w angielskim czasem coś kumam ale to nieraz za mało.
Pozdrawiam.
 

vasyndrom

New member
tutaj masz filmik w ktorym koles krok po kroku robi to co ja opisalem, cala czynnosc parowania pilota z ps3 zaczyna sie okolo 3:56

http://www.youtube.com/watch?v=FG50g1BWFl0

we wczesniejszym poscie moze nie wyrazilem sie zbyt jasno majac na mysli wciskasz enter + start, chodzilo mi dokladnie o to ze musisz te przyciski caly czas trzymac az pojawi sie komunikat registering device ... male niedopatrzenie z mojej strony.
 

sonic01

New member
vasyndrom napisał:
tutaj masz filmik w ktorym koles krok po kroku robi to co ja opisalem, cala czynnosc parowania pilota z ps3 zaczyna sie okolo 3:56

http://www.youtube.com/watch?v=FG50g1BWFl0

we wczesniejszym poscie moze nie wyrazilem sie zbyt jasno majac na mysli wciskasz enter + start, chodzilo mi dokladnie o to ze musisz te przyciski caly czas trzymac az pojawi sie komunikat registering device ... male niedopatrzenie z mojej strony.
Uff, już myślałem ze ze mnie taki osioł. Trzymałem te przyciski długi czas i nic i wtedy wpadła mi do głowy genialna myśl, możeby tak sprawdzić baterie z pilota (nowe z kompletu), użyłem baterii od mojego TV i sukcessss, działa.
Swoja drogą komplet PS3 (slim 250 GB) razem z innymi dodatkami w tym pilotem kupiłem jakiś tydzień temu i to dziwne że baterie (sonowskie) są do bani.
 

jedi22

New member
Mam pytanie odnośnie pilota i czasu jego działania. Mój pilot popracował kilka dni i padł, myślałem że się popsuł a tu się okazało że baterie padły, wymieniłem na nowe... kilka dni i znowu to samo. Czy u Was baterie w pilocie od ps3 też tak szybko się wyczerpują?:-(
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To prawda, że takie urządzenie na BT dosyć drenuje baterie ale to co się u Ciebie dzieje to jest jakaś awaria raczej.

Pozdrawiam,
 

dominikb

New member
Po zakupie, na oryginalnych bateriach, działał dość długo (nawet kilka miesięcy).
Potem wsadziłem akumulatorki (nie nowe) i po dwóch dniach pilot zamilkł.
Po ich naładowaniu, pochodził kilka dni i znów zamilkł.

Teraz od dwóch miesięcy mam włożone baterie i działa czały czas...

Myślę, że to kwestia akumulatorów, ponoć te nowej generacji: Sanyo Evelop (ww.hurt.com.pl/?o=shpc&i=3#1) radzą sobie całkiem dobrze w takich sytuacjach.

Reasumując: spróbuj wsadzić zwykłe baterie i zobacz co się będzie działo, może to kwestia baterii/akumulatorów a może jakiś przycisk jest zacięty/zwarty i stale wysyła sygnał co powoduje rozładowanie baterii.
 
Do góry